خط باریك قرمز با اختتام بندی تازه در نوبت اكران قرار گرفت

خط باریك قرمز با اختتام بندی تازه در نوبت اكران قرار گرفت به گزارش آبی طرح كارگردان مستند سینمایی «خط باریك قرمز» درباره وضعیت نمایش این فیلم اظهار داشت: این مستند داستانی بزودی با آخر بندی باردیگر و به روز شده در گروه سینمایی هنر و تجربه نمایش داده می شود.فرزاد خوشدست کارگردان مستند داستانی «خط باریک قرمز» درباره وضعیت نمایش این فیلم سینمایی به ایرنا اظهار داشت: پس از حضور موفق در جشنواره های مختلف در طول سال ۹۸، بنا داشتیم تا این فیلم را در ابتدای نوروز ۹۹ در گروه سینمایی هنر و تجربه در کل کشور اکران نماییم. اما باتوجه به شرایط پیش آمده تحت تاثیر شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سینماها درابتدای سال۹۹، برنامه ریزی نمایش این فیلم به تیرماه موکول شد که متأسفانه در یک تداخل ناخواسته قرار گرفتیم و بازهم اکران این فیلم به تعویق افتاد.

وی اضافه کرد: باتوجه به بازگشایی سینماها بعد از مدتی و قرارگرفتن آثار سینمایی در صف اکران، اکران این فیلم طی هفته های آتی آغاز خواهدشد.

خوشدست در همین خصوص بیان کرد: فیلم خط باریک قرمز تقریبأ در هر جشنواره ای که حضور داشته، در چند رشته جایزه گرفت یا نامزد دریافت جایزه شده است. هرچند دو جشنواره خارجی مطرحی که در آنها انتخاب شده بود، به خاطر شیوع بیماری کرونا کنسل شد. در اکران جشنواره ها خیلی از مخاطبان فیلم می خواستند بدانند در آخر چه سرنوشتی برای کاراکترهای اصلی اتفاق می افتد. حالا این نسخه از فیلم که مقرر است برای عموم نمایش داده شود، اختتام بندی تازه ای دارد و در آن به کنجکاوی مخاطبان حرفه ای که قبلأ یک دفعه فیلم را دیده بودند، درباره سرنوشت شخصیت های این مستند سینمایی پاسخ داده می شود.

خوشدست اظهار نمود: می توانم بگویم که شرایط فعلی تاثیر گرفته از بیماری کرونا در جامعه اطرافمان، شبیه به روزگار دوسال قبل شخصیت های مستند خط باریک قرمز است. در آن زمان بچه های فیلم ما در کانون اصلاح و تربیت خیلی خسته، مایوس و غمگین بودند. اما بعد از ساخت، اتمام تولید و ضبط آخرین سکانس این اثر، امید به زندگی پیدا کردند. البته اختتام بندی تازه ما هم این امید و روشنی را به وضوح بیشتری نشان میدهد که قطعأ مناسب احوال این روزهای همه ما است.

وی افزود: در حقیقت سایه سیاه بیماری کرونا موجب تغییراتی در روحیه جمعی شده است. به نظرم با دیدن این مستند دریچه دیگری باز می شود و می توانیم امیدی حقیقی، نه البته کاذب و شعاری را باردیگر پیدا نماییم. این نکته ای ست که موجب می شود بازهم اعلام کنم که مسئولان مخاطب مهمی برای این فیلم هستند، چونکه به قول یکی از شخصیت های فیلم در این اثر نا ممکن، ممکن می شود.

خط باریک قرمز تابحال موفق به دریافت جوایزی چون بهترین فیلم هنرو تجربه در سیزدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت، بهترین فیلم با موضوع لطمه های اجتماعی در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت، بهترین فیلمبرداری در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت و نیز جایزه ویژه سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت شده است و در جشن مستند سینمای ایران نامزد سه جایز همچون بهترین فیلم بود.

همچنین این فیلم بعنوان نخستین مستند جایزه نت پک را در سی و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم فجر دریافت کرد.

این اثر پیش تر نامزد نهایی بهترین فیلم در یازدهمین دوره آسیاپاسیفیک استرالیا و نامزد بهترین مستند سال در جشن خانه سینما شده بود و فیلم منتخب جشنواره پوسان هم بود.

همچنین این اثر در بخش تجلی اراده ملی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر از طرف هیات داوران قوه قضاییه مورد تقدیر قرار گرفت و نیز جایزه هیات داوران سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور را دریافت کرد و در مراسمی ویژه از جانب فرمانده کل نیروی انتظامی مورد تقدیر واقع شد.

مستند سینمایی خط باریک قرمز بر اساس نظریه تأثیر سایکودرام بر کاهش خشونت و تأثیرات مثبت آن بر تغییر شخصیت افراد بزهکار و مجرم طراحی شده که با نتیجه ای درخشان به یک اختتام بندی رسیده است و برمبنای پیشنهاد این فیلم طرح راه اندازی نخستین مدرسه سایکودرام در ایران در دستور کار قرار گرفته است.

خوشدست الان با یک فیلمنامه نویس دیگر در حال نگارش فیلم سینمایی خود است تا در ابتدای سال آینده آنرا جلوی دوربین ببرد.منبع:

1399/04/21
14:43:12
5.0 / 5
2179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است