فروش فراتر از انتظار حراج آنلاین كریستیز

فروش فراتر از انتظار حراج آنلاین كریستیز آبی طرح: حراجی آنلاین و چهارساعته آثار هنری كریستیز با وجود بحران جهانی كرونا به فروش فراتر از انتظار بیش از 420 میلیون دلار دست یافت.


به گزارش آبی طرح به نقل از آرت نیوزپیپر، در این حراجی آنلاین که ویژه آثار هنری امپرسیونیسم، مدرن، بعد از جنگ و معاصر بود در مجموع ۸۰ اثر چوب حراج خورد و با فروش ۹۴ درصد از آثار فروشی بیش از ۴۲۰ میلیون دلار برای این حراجی به ثبت رسید.
حراجی آنلاین و زنده کریستیز برای نخستین بار به صورت همزمان در هنگ کنگ، پاریس، لندن و نیویورک انجام شد و هر یک از این شعبه ها به نوبت قسمتی از حراجی را به خود اختصاص دادند.
هدف از حراجی آنلاین و زنده کریستیز که با عنوان «One» انجام شد نشان دادن ماهیت جهانی و دموکراتیک این خانه حراج توصیف شده است. این حراج آثار هنری که روز جمعه (۱۰ جولای) انجام شد بیش از ۲۰ هزار نفر مخاطب آنلاین داشت و در نهایت ۳۷ درصد آثار به خریداران آمریکایی رسید و ۳۸ درصد آثار را خریدارانی از اروپا، خاورمیانه، روسیه و هند خریدند. ۲۶ درصد از آثار نیز نصیب خریداران آسیایی شد.
یک نقاشی از «روی لیکتنستاین» هنرمند برجسته پاپ آرت در نهایت با فروش ۴۶.۲ میلیون دلاری، گران ترین اثر این حراجی نام گرفت که از طرف دفتر نیویورک حراجی کریستیز به فروش رفت. قیمت اولیه برای این نقاشی ۳۵ میلیون دلار برآورد شده بود.
نقاشی «Onement V» اثر «بارنت نیومن» نقاش آمریکایی و «Complements» اثر «بریس مادرن» هر دو با فروش ۳۰.۹ میلیون دلاری رتبه مشترک دوم گران ترین آثار حراج را به خود اختصاص دادند.
نقاشی «زنان الجزایر» اثر «پابلو پیکاسو» نیز در حراجی کریستیز به قیمت ۲۹.۲ میلیون دلار چوب حراج خورد.
ساتبیز نیز در تاریخ ۲۹ ژوئن برای نخستین بار حراجی آنلاین و زنده خودرا برگزار کرد که در نهایت به مجموع فروش ۳۶۳.۲ میلیون دلاری دست یافت و یک نقاشی سه لتی اثر «فرانسیس بیکن» با فروش ۸۴.۵ میلیون دلاری، رکورد گران ترین اثر حراجی را به خود اختصاص داد.
منبع:

1399/04/23
12:11:03
5.0 / 5
2044
تگهای خبر: خرید , فروش , نقاشی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است