سید حسن خمینی:

كرونا فقیر و غنی نمی شناسد

كرونا فقیر و غنی نمی شناسد به گزارش آبی طرح تهران_ ایرنا_ یادگار امام راحل اظهار داشت: یكی از عواملی كه همه از ویروس كرونا می ترسند كه این بیماری فقیر و غنی نمی شناسد و همه را به یك اندازه می كشد.


به گزارش روز جمعه مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران؛ حجت الاسلام سیدحسن خمینی در مراسم پنجاهمین سالگرد تأسیس بهشت زهرا(س) اظهار داشت: اگر این بیماری مختص فقرا بود، آنگونه که باید جامعه جهانی را نمی ترساند؛ چون اغنیا هم از آن راه فراری ندارند، پس همه با هم از آن پرهیز می کنند.
یادگار امام با اعلان اینکه برخی از قصه های کرونا تلخ ولی درس آموز است، اظهار داشت: تحریم های بسیار ظالمانه ای که در کشور پدید آورده اند عامل فقر، پایین آمدن سطح درآمدها و سختی های شدید بر مردم شده است؛ علاوه بر آن ضعف مدیریت هم وجود دارد.
به گفته وی؛ علاوه بر اینها، بیکاری هایی اضافه شده است که به سبب شیوع ویروس کرونا در همه جهان رخ داده است؛ همه این واقعیت ها می طلبد که خدمت رسانی در همه بخش ها، به خصوص در شهرداری، بیشتر شود.
سیدحسن خمینی با اشاره به آیه «کل نفسٍ ذائقة الموت»، اظهار داشت: همه انسان ها و همه جانداران مرگ را می چشند. بعضی جاها قرآن می گوید، در هرجایی باشید مرگ شما را درک می کند اما در این آیه می گوید شما مرگ را می چشید؛ برخی از تحلیلگران تعبیر لطیفی دارند و می گویند این یکی از ادله حیات بعد از مرگ است. یعنی مرگ را می چشید و بعد از آن شروع باردیگر ای دارید و اختتام شما نیست.
وی تاکید کرد: هر کاری که در اینجا انجام دادید، روز قیامت تماما وفا می شود؛ یعنی هر مقدار کاری که انجام داده اید اجر شما را وفا می کنند.
خمینی با اعلان اینکه این روزگار شرایط خاص خودش را پیدا می کند، افزود: روز اول عید، لحظات تحویل سال، من به حرم آمده بودم و با رئیس سازمان بهشت زهرا تماس گرفتم و دیدم آنها در همان ساعت هم مشغول کفن و دفن هستند. واقعا چون مرگ تعطیل بردار نیست، خدمات مرگ هم تعطیل بردار نیست. به خصوص اینکه چنین حادثه ای پیش می آید و فراز و فرودهایی پیدا می کند و متأسفانه الآن در یک دوره فراز آن هستیم.
بعضی از قصه های کرونا خیلی تلخ، ولی درس آموز است
یادگار امام در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برخی از قصه های این روزهای کرونا خیلی تلخ است؛ ولی درس آموز است و بعدها انسان باید آنها را بیشتر مرور کند.

بگفته وی؛ سازمان بهشت زهرا(س) نمونه ای از قانونی می باشد که باید در همه کشور اعمال شود که البته این مختص بهشت زهرا(س) نیست و مختص به همه گورستان ها است؛ همانطور که قانون مرگ حق است و ضعیف و غنی نمی شناسد، باید قانون زندگی هم نسبت به همه یکسان اجرا شود.
سیدحسن خمینی خطاب به کارکنان سازمان بهشت زهرا (س) اظهار داشت: شما کارکنان در بهشت زهرا(س) با آنکه فردا خدا این مرده را می بخشید و یا نمی بخشد، نباید کاری داشته باشید و نمی توانید کاری هم داشته باشید؛ خبری هم از او ندارید. ما نمی دانیم فردا چه کسی مورد بخشش خدا واقع می شود و چه کسی مورد بخشش واقع نمی شود؛ که باید از آن به خدا استعاذه ببریم.
بهشت زهرا(س) نماد تساوی است

یادگار امام با اعلان اینکه بهشت زهرا(س) از یک جهت نماد تساوی است، اشاره کرد: همه در مقابل قانون مرگ مساوی هستیم؛ باید این در قانون زندگی هم جاری باشد.
به گفته وی؛ همه در مقابل قانون زندگی هم باید مساوی باشیم و اگر مقرر است لطفی صورت بگیرد، اتفاقا قانون باید به نفع فقرا و غیر قدرتمندان تفسیر شود؛ به تعبیر امام، به نفع مستضعفین تفسیر شود.

وی با اشاره به اینکه شرایط کشورمان دشوار است، اضافه کرد: واقعیت این است که دشمنان قسم خورده ای داریم؛ تحریم های بسیار ظالمانه ای که در کشور پدید آورده اند عامل فقر، پایین آمدن سطح درآمدها و سختی های شدید بر مردم شده است. علاوه بر آن ضعف مدیریت هم وجود دارد.
سیدحسن خمینی گفت: نمونه بیشتر شدن خدمات شهرداری را ما در بحث کرونا دیدیم و جا دارد که من از شهردار متخصص تهران که شاید از متخصص ترین کارشناسان حوزه شهرسازی باشد که هم سابقه و هم تخصصش را دارد، توانمند، باهوش، متعهد و با عزم، تقاضا کنم که شهرداری وجهه کمک و خدمتش را برای این دوره سخت قرار دهد. سختی هایی که از تحریم ها پدید آمده و ان شاء الله خداوند لطفی کند و برداشته شود.
وی افزود: کشور ما بیش از صدسال است که وابسته به نفت بوده است. یعنی در طول ۱۲۰ سال قبل نفت درآورده ایم و زندگی کرده ایم. هر وقت قیمت نفت خیلی بالا رفته گرفتار بیماری های هلندی اقتصاد شده ایم و وقتی خیلی پایین آمده گرفتار مشکلات دیگری شده ایم. در دوره هایی تدبیر کرده ایم؛ ولی چه کسی است که نداند درآمد عمده کشور به نفت و مشتقات نفتی بر می گردد و امروز هم تحریم ها هست و ضعف مدیریت ها و عدم توجه به نقاط اصلی و برجسته کردن بعضی فروع بجای بعضی اصول هم هست که ان شاء الله باید اینها را هم مرتفع نماییم.
شورای شهر بسیار خوب، باهوش و با همتی در تهران وجود دارد
یادگار امام تاکید کرد: شورای شهر بسیار خوب، باهوش و با همتی در تهران وجود دارد. شهرداری نیز می تواند و باید، یکی از الگوهای برجسته کمک به اقشار فقیر و مستضعف باشد. البته کسانی که از بیرون به تهران نگاه می کنند، خیال می کنند شهر تهران شهر طبقه متوسط به بالا است؛ در صورتیکه در شهر تهران هم دهک های ضعیف بسیاری داریم. شاید افرادی باشند که حتی از دهک های ۹ و ۱۰ روستایی هم درآمد کمتری دارند؛ باید آنها هم مورد توجه قرار بگیرند، که البته این مورد توجه دوستان بوده و هست.
وی با اشاره به سالگرد تأسیس بهشت زهرا(س) اظهار داشت: ۲۵ تیر ماه سال ۴۹ سنگ بنایی نهاده شده که امسال ۵۰ سال از آن روز گذشته است؛ سال های دیگر هم خواهد آمد و ۱۰۰ سال دیگر ما نیستیم و کسانی می آیند و صد و پنجاهمین سالگرد بهشت زهرا(س) را برگزار می کنند.
به گفته یادگار امام؛ اگر خوب باشیم از ما نام خوب می ماند و اگر خدای ناکرده بد باشیم، به نام نیک از ما یاد نمی کنند. ما می مانیم و اعمالمان و این بهشت زهرا(س) که نمادی است از اینکه همه در کنار هم در مساوات می مانیم.

تقدیر شهردار تهران از پرسنل بهشت زهرا

در این مراسم که تعدادی از شخصیت ها و مدیران شهری همچون مهندس علی اشراقی، حجت الاسلام و المسلمین سید محمود دعایی و احمد مسجدجامعی نیز حضور داشتند، شهردار تهران طی سخنانی با تشکر از زحمات پرسنل بهشت زهرا اظهار داشت: کارمندان بهشت زهرا هر روز به مردمی که گرفتار مصیبت شده اند خدمات می دهند و در سخت ترین شرایط کشور و شهر تهران این سرویس ها قطع نشده و در موارد حاد محدود به حریم شهر تهران هم نبوده است. بیش از ۵۰ سال این خدمات ادامه داشته است.
پیروز حناچی تاکید کرد: بهشت زهرا(س) یکی از منظم ترین و رضایت بخش ترین سازمان های شهرداری تهران بوده و نظرسنجی ها هم همین را نشان میدهد. از همه مهمتر اینکه مزین به عزیزانی است که پیش و بعد از پیروزی انقلاب و در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند و امام راحل که این شهیدان را در دل خودش جای داده است.

مرکز ایزوله بهشت زهرا در حال ساخت است

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا(س) نیز در این مراسم اظهار داشت: به مناسبت پنجاهمین سالگرد تأسیس بهشت زهرا(س) برنامه های متنوعی همچون رونمایی از چند جلد کتاب و انتشار تمبر سراسری در نظر داشتیم؛ اما به سبب شیوع ویروس کرونا لازم دیدیم که همه این مراسم ها لغو شود. اما جای دارد که از حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی تشکر نماییم که فرصت برگزاری این مراسم را به ما دادند. ایشان فرمودند که ما در حرم امام پذیرای مدیران ارشد سازمان بهشت زهرا هستیم.
سعید خال در بخش دیگری از سخنان خود گفت: بهشت زهرا سالیانه ۶۰ هزار متوفی را پذیرش می کند که یک پنجم ظرفیت کشور است. ۱۰ میلیون کیلومتر ناوگان حمل متوفی ما سالیانه در کشور راه می رود و پنج میلیون کیلومتر در شهر تهران ماموریت انجام می دهد. تا امروز بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سایت بهشت زهرا(س) پذیرش شده اند. بهشت زهرا مدفن ۳۰ هزار شهید است که چهار هزار نفر آنها شهدای گم نام و ۲۵۰ شهید مدافع حرم هستند. دو هزار و ۵۰۰ نفر از مشاهیر، نام آوران و بزرگان این سرزمین در بهشت زهرا دفن هستند.
خال اضافه کرد: نوسازی کامل آمبولانس های شهر تهران و داخل بهشت زهرا(س)، بازسازی پنج آرامستان تاریخی شهر تهران، مکان یابی آرامستان های شهر تهران، بزرگترین هوشمند سازی تاریخ بهشت زهرا، افتتاح ورزشگاه، حل مشکل قطعه هنرمندان و شهدای مدافع حرم همچون پروژه های اجرا شده در دوره جدید مدیریت شهری برای بهشت زهرا(س) بوده است.
وی تاکید کرد: در تمام این ۵۰ سال بهشت زهرا(س) در کنار مردم ما بوده و شاه بیت این غزل، کرونا است. کرونا بازتعریف جدیدی از بحران در بهشت زهرا(س) است. در کرونا بهشت زهرا واقعا پوست می اندازد و به یک چالاکی عظیم بدل می شود. کرونا یک بحران بی سابقه و غیر قابل تصور بود و همچنان ادامه دارد. در همین ایام آقای دکتر حناچی دستور ساخت مرکز ایزوله بهشت زهرا(س) را داد و بودجه آن دیده و نقشه های آن آماده شده و در مرحله اجرا قرار دارد. این هم یکی از برکاتی است که در تاریخ بهشت زهرا(س) می ماند.منبع:

1399/04/27
21:28:24
5.0 / 5
2216
تگهای خبر: خدمات , زندگی , سازمان , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است