فستیوال هنری در بیستون

فستیوال هنری در بیستون به گزارش آبی طرح مدیر پایگاه جهانی بیستون از آمادگی این محوطه تاریخی برای برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری خبر داد.


حسین راعی در گفت و گو با خبرنگاران ایسنا و ایرنا، با بیان اینكه سایت جهانی بیستون برای پویایی نیاز به برگزاری برنامه های فرهنگی دارد، گفت: سایت های تاریخی دو گونه‎ اند، یا فقط برای بازدید هستند كه اینگونه سایت ها عمدتا مرده و بی روح هستند و یا در كنار بازدید، اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در آنها صورت می گیرد كه در این صورت می توان این سایت های تاریخی را زنده و رویداد محور نامید.

وی افزود: در محوطه ها و سایت های تاریخی رویداد محور اجرای برنامه های هنری از نوع موسیقی و تئاتر و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری از جمله نمایشگاه صنایع دستی و كتاب یك كار معمول و مرسوم است و این اقدامات پویایی سایت تاریخی را به دنبال داشته و به آن روح و زندگی می بخشد.

این مسئول افزود: برای تبدیل سایت جهانی "بیستون" به یك سایت تاریخی زنده و پویا برنامه هایی تدوین شده كه پیش از آن نیاز بود ساماندهی در سایت انجام شود.

راعی به تدوین برنامه 15 ساله برای ساماندهی و پویایی سایت جهانی بیستون اشاره كرد و افزود: پنج سال ابتدای این طرح به اتمام رسیده و ساماندهی اولیه از جمله بحث پاركینگ، سرویس های بهداشتی، تبدیل كاروانسرای محوطه به هتل و بحث ساماندهی ورودی محوطه انجام شده است.

وی با اشاره به احداث زیرگذر در ورودی شهر بیستون، گفت: با تكمیل این زیرگذر در سال آینده، گردشگران بدون ورود به شهر با عبور از زیرگذر وارد محوطه تاریخی بیستون می شوند.

راعی خاطرنشان كرد: همزمان با این اقدامات تصمیم براین گرفته شد جهت پویایی سایت جهانی بیستون اجرای رویدادهای فرهنگی و هنری در آن پیگیری شود كه در این راستا با گروه موسیقی "بارانا" تفاهم نامه ای در خصوص اجرا در این محوطه تاریخی صورت گرفت.

مدیر پایگاه جهانی بیستون افزود: این گروه قرار بود در دو سایت جهانی تخت جمشید و كاخ گلستان اجرای برنامه داشته باشند كه بعد از صحبت های انجام شده قرار شد اجرای آنها در بیستون و كاخ گلستان انجام شود، اما در نهایت این گروه با اقدامات و پیگیری های خوب استان تنها در سایت جهانی بیستون اجرای برنامه داشتند.

راعی تصریح كرد: در سال جدید نیز تصمیم بر این گرفته شد كه با گروه "سی" برای اجرا در محوطه تاریخی بیستون صحبت صورت گیرد تا در هرسال جریان نویی در این سایت اتفاق بیفتد.

وی افزود: صحبت های اولیه در این زمینه صورت گرفته و قرار است تا پایان این هفته پاسخ نهایی گروه داده شود.

راعی با بیان اینكه همه چیز برای برگزاری یك برنامه فرهنگ و هنری در محوطه جهانی بیستون مهیاست، گفت: در این زمینه مانعی نمی بینیم و برای اجرای برنامه های اینچنینی آمادگی داریم و تنها آمادگی گروه ها برای اجرا می ماند كه تا پایان هفته باید اعلام نظر كنند.

 

1396/05/31
22:04:18
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: جشنواره , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است