كرونا برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان را متفاوت كرد

كرونا برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان را متفاوت كرد دبیر بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، از متفاوت برگزارشدن جشنواره سال جاری به علت شیوع كرونا اطلاع داد.به گزارش روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، رضوان صادق زاده روز چهارشنبه اظهار داشت: برای دوره بیست و هفتم هم مانند دوره های پیشین جلساتی را با اعضای شورای سیاستگذاری (الهه پنجه باشی، نرگس حریریان، سید امیر سقراطی و جمال عرب زاده) برگزار کردیم و قرار شد فراخوان را مانند هر سال آماده و منتشر نماییم اما همه روی این مورد اتفاق نظر داشتند که با عنایت به شیوع کرونا، مشخص نیست بتوان جشنواره را مانند هر سال برگزار کرد یا نه.

وی اضافه کرد: از طرفی، هر سال پیشنهادی مطرح بود مبنی براین که چرا جشنواره در تهران برگزار نمی گردد. ازاین رو فکر کردیم سال جاری فرصت خوبی است که هم از خطرات کرونا دوری نماییم و هم میزبانی را پس از سال ها به تهران آوریم. البته همان زمان هم پیشبینی می شد که کرونا کوتاه نمی آید، ازاین رو برگزاری جشنواره به روشی متفاوت هم مطرح بود. مثلاً پیشنهاد شد در سه هفته مختلف، هر هفته هنرجویان فقط سه رشته به تهران بیایند تا شاهد تجمع کمتری در جشنواره باشیم.

صادق زاده اظهار داشت: بدون شک مهم ترین هدف برگزاری جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، گردهم آمدن هنرجویان جوان و استفاده از تجربیات یکدیگر و آموختن از استادها است، اما با عنایت به شیوع کرونا، مجازی شدن جشنواره یکی از معدود راهکارهای برگزاری آن است. از آنجائیکه یکی از اهداف اصلی جشنواره جوانان کشف استعدادهاست، از همین طریق مجازی هم این امر صورت می گیرد.

دبیر بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان درباره شیوه برگزاری این دوره از جشنواره به صورت مجازی اظهار داشت: دریافت آثار اولیه طی سال های قبل به صورت آنلاین بود که سال جاری هم این روند ادامه خواهد داشت. منتها بعد از انتخاب هنرجویان منتخب، آنها در جشنواره حضور فیزیکی ندارند و به صورت آنلاین با اساتید کارگاه ها در ارتباط خواهند بود. استادان موضوعی به شرکت کننده ها خواهند داد و سه روز به صورت مجازی آنها را راهنمایی می کنند و خروجی را از آنها تحویل می گیرند و داوری از روی این خروجی ها و به صورت آنلاین خواهد بود.

وی درباره دیگر تفاوت های این دوره جشنواره با دوره های پیشین اظهار داشت: سال جاری به راه یافتگان جشنواره ورودی پرداخت نمی نماییم، اما هزینه مواد اولیه برای خلق اثر به حساب ایشان واریز خواهد شد و تلاش خواهیم کرد میزان جوایز را افزایش دهم.

صادق زاده در پاسخ به این پرسش که با عنایت به غیرحضوری بودن جشنواره، آیا تعداد پذیرفته شدگان افزایش خواهد داشت، اظهار داشت: طبق روال سال های قبل عمل می شود و در هر رشته حداکثر ۲۵ نفر را پذیرا خواهیم بود. نقاشی و عکاسی رشته های پرطرفدار هستند اما در رشته های خاص تر مانند نگارگری و خوشنویسی، معمولاً بین ۸ تا ۱۵ نفر انتخاب می شوند.

بیست و هفتمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان به منظور گسترش و پیشبرد سطح هنری هنرمندان جوان و ارتقاء توان تخصصی آنها، با هدف شناسایی و معرفی جوانان هنرمند کشور ۲۳ تا ۲۸ شهریور در تهران برگزار می شود.منبع:

1399/05/15
23:52:55
5.0 / 5
1931
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است