رئیس ستاد كانون های مساجد:

مدرسه اربعین افتتاح شد

مدرسه اربعین افتتاح شد به گزارش آبی طرح رئیس ستاد هماهنگی كانون های فرهنگی هنری مساجد كشور اظهار داشت: مدرسه تابستانه یا فصلی اربعین با همكاری این ستاد و دانشگاه امام صادق(ع) برای برگزاری دوره آموزشی، معرفتی و مهارتی شكل گرفت.به گزارش ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی روز یکشنبه با بیان این مطلب اضافه کرد: این دوره ها در فضای مجازی انجام شد و مقرر است صوت هرکدام از این مباحث در سامانه بچه های مسجد برای اعضای کانون های مساجد بارگذاری شود.

وی اضافه کرد: چهار گرایش برای مخاطبان جوان، دانشجویان و فرهنگیان در این دوره ها پیش بینی شد که شامل هنر و رسانه، عرصه میان فرهنگی و بین المللی مسایل ایران و عراق، نوآوری و فناوری، حکمرانی و آینده پژوهی اربعین می باشد و این مباحث بمنظور افزایش و تعمیق مباحث دینی و معرفتی در بستر فضای مجازی برای بچه های مسجد ارائه می شود.

ارزانی با اشاره به برنامه های این ستاد به مناسبت اربعین حسینی اظهار داشت: عمده فعالیت امسال بر محور آموزش و در بستر فضای مجازی برگزار می شود، هرچند در صورت صدور مجور مواکب الاتحاد در چارچوب کانون سلامت به زوار حسینی خدمت رسانی می کنند.

وی اضافه کرد: باتوجه به لغو حضور زوار ایرانی در راهپیمایی اربعین به سبب شیوع کرونا، برنامه های کانون های فرهنگی، هنری مساجد در بستر فضای مجازی و با محور محتوای آموزشی ارائه می شود. در این راستا و به دنبال تفاهم با دانشگاه امام صادق(ع) بسته آموزشی با موضوع معرفت افزایی درباره اربعین تهیه و در سامانه بچه های مسجد بارگذاری شده است. همین طور دوره در رابطه با این بسته آموزشی به صورت مجازی برگزار وبه شرکت کنندگان در این دوره غیرحضوری مدرک مشترکی از طرف دانشگاه امام صادق(ع) و ستاد کانون های مساجد اعطا می شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از طرف دیگر باتوجه به آنکه امکان حضور بعضی از موکب های اربعین برای خدمت رسانی به زوار اربعین در کشور عراق وجود دارد، برخی مواکب الاتحاد اعلام آمادگی کرده اند و در صورت صدور مجوز، در چارچوب کانون های سلامت در عراق مستقر شده و به زوار عراقی خدمات بهداشتی و سلامتی ارائه می کنند. البته محور فعالیت مواکب الاتحاد ستاد کانون های مساجد، خدمت رسانی به همه زوار امام حسین(ع) است و حضور نداشتن زوار ایرانی در راهپیمایی عظیم اربعین به سبب شیوع کرونا، مانع خدمت رسانی مواکب الاتحاد نمی گردد.

وی افزود: همین طور به دنبال هماهنگی با کمیته فرهنگی اربعین مقرر است از شبکه گسترده بچه های مسجد در برگزاری پویش ها، مسابقات، سوگواره ها و سایر برنامه های در رابطه با اربعین استفاده گردد. علاوه بر این، در نقاط سفید از نظر شیوع ویروس کرونا بعضی از این موکب ها فعال شده و بسته های بهداشتی را میان مردم توزیع می کنند.منبع:

1399/07/06
14:45:15
5.0 / 5
1426
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فرهنگ , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است