معاون وزیر فرهنگ:

ظرفیت های هنری در استان ها مورد توجه قرار گیرد

ظرفیت های هنری در استان ها مورد توجه قرار گیرد معاون امور هنری توجه به استعدادها و ظرفیت های هنری استان ها را در چارچوب امضای تفاهم نامه خواهان شد.به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید مجتبی حسینی روز دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: یکی از مواردی که می تواند در استان ها مورد توجه قرار گیرد، توجه به رویکردهای آمایشی است و لزوم دارد استعدادها و ظرفیت های هنری که در حوزه ها و رشته های هنری در استان ها وجود دارد، مورد توجه قرار گیرد و متناسب با شرایط فرهنگی، اجتماعی و لزوم ها به هنر در استان ها پرداخت گردد.

وی افزود: بخشی از این حمایت ها از استان ها، پشتیبانی از جشنواره هاست و متأسفانه جشنواره ها بیشترین اعتبار و بودجه هنر را صرف می کنند و تعداد جشنواره های هنری هم در کشور زیاد است. بنا براین لازم است همین بودجه محدود، طوری هزینه شود که آثار ماندگاری داشته باشد. می توان در برخی از رویدادها تجدید نظر کرد و به جای برخی از جشنواره ها در استان ها یک برنامه و فعالیت مؤثرتری انجام داد و با بازبینی در رویدادهای فانی و فصلی و با رویکرد آمایشی، بودجه محدود هنر را دقیق تر برای کارهای ضروری تر و مؤثرتر هزینه کرد.

نخستین تفاهم نامه معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استان ها با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان به امضا رسید. فصل انعقاد تفاهم نامه های معاونت امور هنری با ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها در سال ۹۹ برای پشتیبانی از هنر در استان ها با امضای تفاهم نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان شروع شد و در ایام آینده تفاهم نامه های دیگر استان ها امضا می شود.

این تفاهم نامه با حضور سید مجتبی حسینی و حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان به امضا رسید.

حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت امور هنری اظهار داشت: سال جاری با نظر ادارات کل تخصصی معاونت امور هنری، برنامه های حمایت معاونت از فعالیتهای هنری استان ها مدون شد و حدود ۱۲میلیاد تومان امسال از فعالیتهای استانی در چارچوب تفاهم نامه حمایت خواهد شد.

در امضای تفاهم نامه با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان مدیران کل هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی، دفتر موسیقی و دفتر برنامه ریزی و آموزش های هنری و مشاور برنامه ریزی و نظارت راهبردی معاونت امورهنری حضور داشتند.منبع:

1399/07/07
14:15:49
5.0 / 5
1044
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , جشنواره , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است