پرفروش های تابستانی كودك و نوجوان سروش عرضه شدند

پرفروش های تابستانی كودك و نوجوان سروش عرضه شدند به گزارش آبی طرح در تابستان سالجاری، ۱۰ عنوان از كتاب های كودك و نوجوان بعنوان پرفروش ترین های انتشارات سروش معرفی گشتند.


انتشارات سروش، در رده سنی کودک و نوجوان کتاب های پرفروش خود شامل؛ «راستی راستی بخورمت»، مجموعه‌ی ۵ جلدی «نیکلا کوچولو»، مجموعه‌ی ۴ جلدی «آدامسی ها»، مجموعه‌ی ۲ جلدی «هتل کله پوک ها»، «دکمه های گربه ای»، «لباس پرپری»، «به من بگو خالخالی» و در رده سنی نوجوان کتاب های «جوجه های نه چندان تخس»، «افسانه های صحرا» و «حرف آبی آخر» را پیشنهاد می دهد. در ادامه خلاصه ای از کتاب ها را از نظر می گذرانید.
راستی راستی بخورمت
کتاب راستی راستی بخورمت؟ در ۱۶ صفحه با قیمت ۱۲ هزار تومان نوشته زنده یاد سوسن طاقدیس، جدید ترین کتابی است که از این نویسنده کودک منتشر می شود و وی نتوانست انتشار آنرا ببیند؛ این کتاب برای کودکان گروه سنی ب نوشته شده و تصویرگری اش به عهده تهمینه حدادی بوده است. داستان راستی راستی بخورمت؟ درباره حلزون گرسنه ای است که در جنگل راه می افتد تا غذا پیدا کند و وقتی حیوانات مختلف را امتحان می کند، متوجه می شود نمی تواند آنها را بخورد اما در نهایت به یک قارچ می رسد و...
نیکلاکوچولو
مجموعه‌ی پنج جلدی نیکلا کوچولو با عنوان های: زنگ تفریح نیکلا کوچولو، ماجراهای نیکلا کوچولو، دردسرهای نیکلا کوچولو، تعطیلات نیکلا کوچولو، و نیکلا کوچولو و دوستان، اثری ماندگار از دو هنرمند بزرگ فرانسوی است: رُنه گوسینی نویسنده تیزبین و طنّاز و خالق لوک خوش شانس و آستریکس و ژان ژاک سامبه کاریکاتوریست جرف های با طرح های پخته و سبکی منحصر به فرد. داستان های این مجموعه یادآور قصه های مجید هوشنگ مرادی کرمانی است. نیکلا مانند مجید نوجوانی است که خیالات و اندیشه هایش قدری بزرگ تر از سنّش نشان داده است ولی از درون همان کودک بی آلایش سال های دور است. طنز داستان ها هم از جنس همان طنز کارهای مرادی کرمانی است. مترجم فارسی کتاب توانسته است تا حدّ امکان در زبان فارسی هم هنرمندی گوسینی را منعکس سازد.
آدامسی ها
مجموعه‌ی ۵ جلدی آدامسی ها با عناوین: دفتر قایمکی ها، پرواز آدامسی، بازی های آدامسی، کش بازی و درد سر گل گلی به نویسندگی زینب علیزاده با تصویرگری مهرانه جندقی از جانب انتشارات سروش منتشر و روانه بازار نشر شد.
آدامسی ها یک مجموعه داستان چند جلدی است با چهار شخصیت اصلی نعنایی، زنجبیلی، بادکنکی و آتشی. دو شخصیت دکتر موزی و توت فرنگی هم در بعضی جلدها حضور دارند. نویسنده کتاب، زینب علیزاده سال هاست در زمینه داستان نویسی بزرگسال و کودک فعالیت داشته است. اما در چند سال گذشته بیشتر در حیطه داستان کودک و نوجوان قلم زده است. قصه یه قصه، آرزوی پاک کن، توپولو، مجموعه پنج جلدی داستان های گوگوری، نقاشی سفید، کشتی روی ابرهای سیاه و... همچون کتاب های منتشره توسط علیزاده است.

هتل کله پوک ها
جلد اول و دوم کتاب هتل کله پوک ها نوشته شهرام شفیعی از جانب انتشارات سروش منتشرشد. شهرام شفیعی که در تاریخ مطبوعات کودک و نوجوان ایران، رکورددار بیشترین قصه های سریال برای بچه هاست بعنوان نویسنده، طنزپرداز، ژورنالیست و مدرس ادبیات داستانی از سال ۱۳۶۶ انتشار آثارش را در مطبوعات رسمی و از ۱۳۶۷ به صورت کتاب شروع کرد.
هتل کله پوک ها هم داستان هتلی است که ماجراهای عجیب و غریبی در آن رخ می دهد و هر بار یکی از مسافران دردسرهایی در آن ایجاد می کنند.
شفیعی در گفت و گو با انتشارات سروش با اشاره به موقعیت مکانی داستان اظهار داشت: ذهن من دائماً در حال تولید شخصیت های طنز است. هتل را دوست دارم و فکر می کنم زمینه‌ی خوبی برای طنز دارد. هر وقت به هتل فکر می کردم به خودم می گفتم باید دست به کار شوی. به قول این طنزپرداز، بار اصلی داستان روی موقعیت هائیست که در یک هتل وجود دارد.

دکمه های گربه ای
کتاب دکمه های گربه ای نوشته تهمینه حدادی، با تصویرگری هاله قربانی از جانب انتشارات سروش منتشر و روانه بازار کتاب شد.
این کتاب که مناسب برای گروه سنی خردسال و کودک است با تمرکز بر یاددهی روزهای هفته، اندازه ها، شمارش اعداد و مهارت های زندگی نوشته شده است.

لباس پرپری
لباس پرپری مجموعه شعر کودکانه، سروده مریم هاشم پور است که از جانب انتشارات سروش انتشار یافته است.
این کتاب مخصوص رده سنی ب بوده و شاعر تلاش کرده است در کتاب به عناصر طبیعی، چون باد، ابر، برف، و... اشاره داشته باشد. در واقع به شکلی به دنبال القای مفهوم محیط زیست و نگهداری از آن بوده که می توان گفت در این مهم موفق عمل کرده است.
همه به صف، آتیش آتیش، چاله، غول اومده، تاج شکوفه، ابر تپل مپل و... از عناوین مجموعه شعر لباس پرپری هستند.
به من بگو خال خالی
به من بگو خال خالی مجموعه شعر خردسال سروده شهلا شهبازی است که اخیرا از جانب انتشارات سروش روانه بازار نشر شده است.
این مجموعه شعر در چارچوب چهارپاره بوده و شاعر در این کتاب به دنبال مواردی است که در دنیای بزرگ خردسالان وجود دارد، اما کمتر به آن توجه می شود.

جوجه های نه چندان تخس
کتاب مجموعه داستان دفاع مقدسی جوجه های نه چندان تخس تألیف حسن احمدی از نویسندگان با سابقه کشور، برای گروه سنی نوجوان از جانب انتشارات سروش منتشر گردید.
حسن احمدی نویسنده کتاب درباره تازه ترین مجموعه داستانش که محوریت دفاع مقدسی دارد تصریح کرد: جوجه های نه چندان تخس عنوان مجموعه داستانی بود که چند سالی در انتشارات سروش در نوبت چاپ بود، ولی متأسفانه منتشر نشد، در مدیریت جدید این کتاب در نوبت چاپ قرار داده شد و بلافاصله هم روند طی شد.

افسانه های صحرا
کتاب افسانه های صحرا تازه ترین اثر عبدالصالح پاک و با تصویرگری مهسا برومند توسط انتشارات سروش منتشر گردید. این کتاب که از زبان سوم شخص بیان شده است، شامل ۱۶ افسانه زیبا از ترکمن صحرا است که از زبان حیوانات بیان شده و بعضی حماسی، عاشقانه و برخی از افسانه ها هم پند و اخلاقیات را در بر می گیرد.
بخشی از این افسانه ها به صورت شفاهی جمع آوری شده و برخی هم در کتاب های موجود به زبان ترکمنی توسط نویسنده به فارسی برگردانده شده است. هر یک از افسانه های این کتاب، بخشی از حسات فرهنگی و جلوه ای از سبک تفکر و نگاه قوم ترکمن ایران به مقوله‌ی هستی و زندگی است. هر چند زادگاه اصلی افسانه ها خیال زاینده‌ی نوع بشر است و به نقطه ای از جهان تعلق ندارد؛ اما افسانه های این کتاب نشان دهنده‌ی خاستگاه ها، آرزوها، شکست ها و شادی های قوم ترکمن است.

حرف آبی آخر
بعضی ها شعر می گویند و می سرایند، بعضی ها غرق می شوند در صفحات و کلمات. و چه چیزی از این زیباتر که کتاب بدست گیری و بخوانی و بخوانی و غرق لذت شوی. "حرف آبی آخر" از آن دست کتاب هایی است که در لابه لای شعرهایش حرف ها برای گفتن دارد، از بهار و یلدا تا صفحه‌ی آخر، حرف آخر یک کتاب. حسین تولائی شاعری است که حرف ها و کلمات را در شعرهایش به خوبی خرج می کند.
حرف آبی آخر سروده این شاعر برای گروه سنی نوجوان، که با تصویرگری نجوا عرفانی از جانب انتشارات سروش انتشار یافته است.1399/07/07
00:01:25
5.0 / 5
1299
تگهای خبر: ادبیات , تصویر , توریست , چاپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است