در نشست خبری؛

ربیعی: جرایم كرونایی برای حفظ جان شهروندان است

ربیعی: جرایم كرونایی برای حفظ جان شهروندان است سخنگوی دولت هدف از اعمال جرایم كرونایی را حفظ جان شهروندان عنوان نمود و اظهار داشت: اعمال جریمه یك ابزار و هشدار خود كنترلی است و هدف ما ستاندن جریمه از مردم نیست.


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «علی ربیعی» روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با تسلیت سالروز رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص)، شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) اظهار داشت: اسلام دین رحمت و حضرت رسول (ص) نماد عطوفت و رحمانیت است. پیامبر اسلام با جمله نورانی "انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق" فلسفه بعثت را اخلاق و تزکیه فرد و جامعه معرفی کردند.
وی با اعلان اینکه امروز و در دوران دشواری ها و سختی ها بیش از هر زمانی به الگوی اخلاقی بزرگان این که همانا اتکا به خداوند، صبر و حسن سلوک در بین هم نیازمندیم، اظهار داشت: ملت ایران با عشق به ائمه اطهار زیسته اند و در شرایط مختلف در فرازها و سختی با الگوگیری از مشی و آموزه های آنان از گذار سخت تاریخی گذشته اند.
ربیعی درباره روند مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت: در جلسه قبل ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا به سبب نادیده گرفتن حفظ جان افراد توسط عده ای، به ناچار تصمیمات سخت گیرانه تر اتخاذ شد. این سخت گیری ها همچون جرائم انجام شده فقط برای حفظ جان شهروندان است و هدف اصلی توجه جامعه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و اهمیت حفظ جان انسان هاست.
سخنگوی دولت با اعلان اینکه «اساسا جریمه هدف نیست و یک ابزار است» اضافه کرد: جریمه هشدار برای خودکنترلی است و ایجاد اتفاق عمومی ذهنی برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی است و این نظارت عمومی می طلبد.
وی گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا بدنبال این است که رعایت دستورالعمل های بهداشتی شامل رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست ها آنچنان نهادینه شود که تخلف از دستورالعمل به یک ناهنجاری تبدیل گردد.
کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی به زیر ۴۰ درصد
ربیعی درباب رعایت دستورالعمل های بهداشتی در بخش های مختلف اظهار داشت: نانوایی ها، و رستوران ها بیشترین اخطار بهداشتی دریافت کرده اند و متاسفانه رعایت پروتکل بهداشتی در سطح کشور به ۴۲ درصد و در تهران به ۳۲ درصد رسیده است.
سخنگوی دولت با اعلان اینکه «استفاده از ماسک در سطح کشور کاملا کاهش یافته است» اظهار داشت: در طول این مدت ۶ هزار و ۷۲۸ مدرسه به سبب عدم امکان رعایت پروتکل های بهداشتی از حضوری به غیرحضوری تبدیل گشته است.
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری اضافه کرد: در جلسه ستاد ملی عنوان شد که علت بالا بودن آمار جان باختن افراد در مدت اخیر، دیر مراجعه کردن به مراکز درمانی و پیشرفته شدن بیماری بوده است و یک بررسی دیگر هم نشان میدهد ابتلای خانوادگی شدت گرفته است و این نشان از عدم رعایت مسائل بهداشتی در سطح خانواده ها است.
روزانه ۱۰ هزار تست به تست های تشخیص کرونا اضافه می شود
ربیعی اضافه کرد: در همین راستا مقرر شد وزارت بهداشت با افزایش سریع کمیت و کیفیت غربال گری با اضافه شدن ۱۰ هزار تست در روز نسبت به روزهای گذشته جهت شناسایی مبتلایان تسریع بخشد.
سخنگوی دولت در ادامه درباره سیاست های حمایتی از کشاورزان گفت: موضوع خرید تضمینی محصولات مختلف کشاورزی از سیاست های دولت می باشد، به همین دلیل هم ۱۰۰۰ هزار میلیارد تومان به سازمان مرکزی تعاون روستایی تسهیلات اختصاص یافت تا خریدهای تضمینی بموقع صورت گیرد؛ سازمان تعاون روستایی برنامه عملیاتی خرید محصولات کشاورزی را پیش بینی اعلام خواهدنمود.
ایشان سپس به شروع فصل بارندگی اشاره نمود و اظهار داشت: برای تکمیل طرح های زهکشی ۳۰۰ میلیارد تومان برای زهی کشی دشت کمیشان برای اجرای طرح های پیشگیرانه اختصاص یافت.
در تمام مرزها به دنبال صلح و افزایش تجارت هستیم
دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس جمهوری در بخش دیگری از اظهاراتش درباره روابط با همسایگان و وضعیت مرزها اظهار داشت: در امتداد سیاست های همسایگی و گسترش روابط با همسایگان، مجوز امضای موقت موافق نامه تجارت ترجیحی بین دولت های ایران و افغانستان اتخاذ شد؛ اساسا این امر به گسترش تجارت و امنیت مرزها و افزایش درآمد کارهای اقتصادی در مرز و بهبود شرایط هر دو جامعه و مردم کمک خواهدنمود.
رییعی اظهار داشت: ما کماکان در تمام مرزها به دنبال صلح و افزایش تجارت هستیم و هنوز هم معتقدیم بهترین چاره صلح برای منطقه و طرح صلح هرمز می باشد و همگان را به همکاری دراین زمینه دعوت می نماییم.
ادامه دارد

1399/07/22
13:30:28
5.0 / 5
1462
تگهای خبر: خرید , سازمان , طرح , فلسفه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است