برگزاری بیش از ۱۰ هزار رویداد فرهنگی هنری كانون در فضای مجازی

برگزاری بیش از ۱۰ هزار رویداد فرهنگی هنری كانون در فضای مجازی آبی طرح: كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، با هدف استفاده حداكثری كودكان از كارهای این نهاد فرهنگی، در شرایط شیوع بیماری كرونا، بیش از 10 هزار رویداد فرهنگی هنری در نیمه اول سال 1399 در بستر فضای مجازی برگزار كرده است.به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری کانون پرورش فکری با بیان این خبر اضافه کرد: این رویدادهای مجازی شامل بیش از ۶۳ هزار نفرساعت اتصال بوده است.
سجاد رشیدی پور اشاره کرد: در هر لحظه، هزاران کاربر به صورت هم زمان در سراسر کشور از این امکانات مجازی بهره مند شدند.
مدیرکل فناوری اطلاعات و تحول اداری کانون تصریح کرد: تمامی دوره های مجازی، مصاحبه های کاری، آموزش های کارکنان، جلسه های مدیران کل سراسر کشور، جلسه های انجمن های نوجوان کانون و... در این بستر صورت گرفت. نخستین بار است که مصاحبه های انتصاب مدیران کل و همین طور کارشناسان و کارکنان کانون به صورت مجازی برگزار شده است.

او هم چنین اظهار داشت: برگزاری بیش از ۴۰۰ کارگاه فرهنگی، هنری، ادبی و مهارت های زندگی در فصل تابستان به صورت برخط از دیگر کارهایی است که در این فضا انجام شد.
بگفته رشیدی پور، استفاده از این فضا، موجب صرفه جویی در زمان، صرفه جویی در هزینه ها و از همه مهم تر پیش گیری از شیوع بیماری کرونا شد.
رشیدی پور همین طور توضیح داد: بخش زیادی از این فعالیت ها و برنامه ها با همکاری کارشناسان فن آوری اطلاعات کانون پرورش فکری در سراسر کشور محقق شد. بانک اطلاعاتی محصولات، جشنواره ها و... کانون پرورش فکری نیز در حال تکمیل است و به زودی لینک آن در پایگاه مجازی فعال خواهد شد.اکران اینترنتی تئاتر عروسکی خاطره انگیز «ماهی»

فیلم نمایش عروسکی ماهی به کارگردانی ویدا قهرمانی از تولیدات سال ۱۳۷۴ مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی پایگاه اینترنتی «نمایش نما» بارگذاری شد. علاقه مندان تا اختتام آبان ۱۳۹۹ می توانند با مراجعه به این پایگاه، نمایش عروسکی ماهی را تماشا کنند.
این نمایش قصه پیرمرد ماهی گیر فقیر و مهربانی است که هربار به دریا می رود با تعداد کمی ماهی باز می گردد تا این که یک روز ماهی عجیبی به تورش می افتد، ماهی از ماهی گیر می خواهد در عوض آزادی اش سه آرزوی او را برآورده کند، ماهی گیر آرزویی ندارد اما وقتی همسرش ماجرا را می فهمد، او را مجبور می کند به دریا برود و آرزوهای او را از ماهی بخواهد و...
به همین دلیل در نمایش عروسکی ماهی ویدا قهرمانی، لوریتا دسترنج، محسن ایمان خانی، حمید هاشمی و آرش شریف زاده بعنوان عروسک گردان ایفای نقش کرده اند و لوریتا دسترنج موسیقی آنرا ساخته است.
هم چنین فرهاد علیزاده آهی طراحی صحنه و ویدا قهرمانی طراحی عروسک ها را برعهده داشته اند و رضا احمدی نیز بعنوان دستیار طراح صحنه و میترا مهتریان بعنوان عکاس همکاری داشته اند.
در عین حال گروه دکور نمایش عروسکی ماهی نیز متشکل از حسین اسدپور، علی رضا حسین پور و نامدار گونه فرهادی بوده است.
علاقه مندان می توانند فیلم نمایش عروسکی ماهی و سایر نمایش های تولید شده در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را در آدرس اینترنتی نمایش نما تماشا کنند.منبع:

1399/07/27
21:44:08
5.0 / 5
1134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است