درخواست وزارت ارشاد از هنرمندان درباره پیامبر (ص)

درخواست وزارت ارشاد از هنرمندان درباره پیامبر (ص) به گزارش آبی طرح مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال حمایت دولت فرانسه از توهین به پیامبر (ص) در اطلاعیه ای این اقدام را محكوم نمود و از هنرمندان درخواست نمود كه با خلق اثر در شناساندن پیامبر مهربانی گوی سبقت را از بدخواهان بربایند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن این بیانیه به شرح زیر است:
«لولاک لما خلقت الافلاک
فرارسیدن میلاد پیامبر صلح و مهربانی، نبی مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله ضد و آله و آغاز هفته وحدت را به تمامی انسان های آزاده و صلح دوست در سرتاسر جهان تبریک می گوییم.
پیامبر عظیم الشان ما نماد اخلاق انسانی، وحدت و همدلی و معرف رحمانیت دین مبین اسلام است.
کتاب آسمانی ما مسلمانان، سرشار از آموزه های اخلاقی و درس زندگانی و همزیستی مسالمت آمیز با همه مردم از هر رنگ و نژاد است و همین پیام آسمانی، دل های آگاه و وجدان های زنده را به سمت خویش جذب می کند. واقعیتی که امروز در سرتاسر جهان ملموس و مشهود است و همواره شاهد گرایش جوانان بسیاری به زیبایی ها و نکات اخلاقی این دین آسمانی هستیم.
در این میان بدخواهان و کج اندیشانی که منافع خویش را در تضاد با آموزه های اسلامی می بینند و درس های این دین انسان ساز و پیامبر مهربانی را در تقابل با افزون خواهی ها و چپاول گری های خود می یابند، چشمان خویش را به این نور روشنگری می بندند و فراتر از آن با تبلیغات رسانه ای و سوءاستفاده از برخی قرائت های انحرافی از دین رحمانی اسلام، تصویری مجعول از پیامبر اکرم(ص) و اسلام عرضه می دهند.
اگر بر این باوریم که محور مشترک همه انبیای الهی تحقق صلح و نوع دوستی است، آن گاه هرنوع خدشه و توهین به این رسولان را باید تقابل با بشردوستی و اهانت به مرزهای اعتقادی و فرهنگی تلقی نماییم و متاسفانه عده ای با تفرقه افکنی و ناامن ساختن جهان، در اهانت به باورها و ارزش های جوامع بخصوص جامعه مسلمانان، دست به اقداماتی موهن می زنند که نه تنها هیچ قرابتی با آزادی بیان ندارد، بلکه ناقض آزادی و تهدیدکننده زیست مسالمت آمیز انسانی است.
آن چه از جانب یک نشریه فرانسوی رخ داد، اقدام نابخردانه و حرکتی ضدانسانی ضد عده بی شمار مسلمانان بود که قلب پیروان پیامبر عظیم الشان اسلام را جریحه دار کرد و تبعات دامن گیر آن همچنان ادامه دارد و به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) «گناه بزرگ و نابخشودنی» بود و «عناد و کینه شرارت با دستگاههای سیاسی، فرهنگی و دنیای غرب با اسلام و جامعه مسلمانان را آشکار ساخت.»
ریشه آنارشیسم مذهبی را می توان در دوگانه سازی هایی جست وجو کرد که دولت فرانسه با سیاست عمیقا ضداسلامی و اقدام نابخردانه رونمایی نمود. باآنکه رمزگشایی از اغراض رهبران امروز این کشور در مشی استعمارگرانه شان در طول تاریخ بخصوص در استعمار ممالک اسلامی و پیوند امروزشان با سیاست های صهیونیستی و نقشه های شومی که این اشغالگران ضد مسلمانان در سر می پرورانند، چندان دشوار نیست، اما انتظار می رود که همه انسان های آزاده بخصوص اصحاب فرهیخته فرهنگ و هنرمندان مستقل و آزاداندیش جهان در به چالش کشیدن آزادی بیان جعلی که امروز شاهد آن هستیم، از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن محکوم کردن این اقدام ناشایست و ضدحقوق بشری از نهادها و سازمان های مدافع حقوق بشر می خواهد در مقابل این گونه اقدامات ضدفرهنگی واکنش صریح نشان داده و از هنرمندان صلح طلب انتظار دارد با خلق آثار متنوع و جذاب در شناساندن چهره واقعی دین رحمت و پیامبر مهربانی گوی سبقت را از بدخواهان و آتش افروزان و تفرقه افکنان بربایند. بر این باوریم که خورشید عالم تاب پیامبر اسلام(ص) با مشتی خاک پراکنی مذبوحانه به ساحت مقدس او هیچگاه خدشه دار نمی گردد، همچنان که در زمان حیات آن وجود نازنین هم، دشمنان او در مقابل حقانیت سخن و خلق نیکویش تسلیم شدند.»
منبع:

1399/08/09
23:35:31
5.0 / 5
1235
تگهای خبر: تصویر , حقوق , دستگاه , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است