بخش فیلمسازان بسیجی جوشش تازه ای در سینمای مقاومت به وجود می آورد

بخش فیلمسازان بسیجی جوشش تازه ای در سینمای مقاومت به وجود می آورد به گزارش آبی طرح مدیر بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین المللی فلیم مقاومت با اشاره به لزوم حمایت مالی و لجستیكی از فیلمنامه های هنرمندان بسیجی، اظهار داشت: بخش فیلمسازان بسیجی می تواند حركت و جوشش تازه ای در سینمای مقاومت بوجود آورد.انسیه شاه حسینی، در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با اشاره به ضرورت برگزاری بخش فیلمسازان بسیجی در جشنواره فیلم مقاومت، اظهار داشت: یکی از جذابترین بخش های این دوره از جشنواره، بخش فیلمسازان بسیجی است.

وی اضافه کرد: در این بخش همه آثار ۳۲ استان کشور در بخش فیلمسازان بسیجی به صورت استانی مورد داوری قرار گرفتند و در نهایت آثار برگزیده استانی ضمن تقدیر، به داوری ملی راه یافتند.

شاه حسینی افزود: کمیته داوران بخش فیلمسازان بسیجی که متشکل از هیئت داوران استانی است، بهترین آثار را برای حضور در مرحله نهایی انتخاب کردند.

این کارگردان سینما اشاره کرد: همزمان با برگزاری این بخش از جشنواره در استانها کارگاه ها و کلاس های آموزشی متنوع و مختلفی نیز برای آموزش هنرمندان بسیجی انجام شد که نتیجه آن بطور قطع در آینده ای نزدیک در سینمای انقلاب و دفاع مقدس دیده می شود.

وی تاکید کرد: در قالب برگزاری جشنواره های استانی، نشست ها و مذاکراتی نیز با نهادهای فرهنگی و درون استانی بمنظور پشتیبانی از هنرمندان بسیجی انجام شد تا این افراد پس از جشنواره بتوانند با پشتیبانی مالی و لجستیکی، آثار خودرا به مرحله تولید برسانند.

شاه حسینی اشاره کرد: در بسیاری موارد آثار هنرمندان بسیجی به سبب نبود امکانات و حمایت های کافی در مرحله فیلمنامه متوقف می شود؛ بنا بر این جشنواره فیلم مقاومت از برگزیدگان این بخش برای ساخت آثارشان حمایت می کند.

مدیر بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، تصریح کرد: سینمای دفاع مقدس در دهه هفتاد دوران اوج خودرا گذراند که این مساله تا حد بسیاری به حمایت های متنوع از این سینما مربوط می شد اما در سالهای اخیر تولیدات سینمایی در حوزه مقاومت، دفاع مقدس و انقلاب به پایین ترین میزان خود رسیده که امید است بخش فیلمسازان بسیجی بتواند حرکت و جوشش تازه ای در این عرصه بوجود آورد.
مرحله نخست شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه همزمان با هفته دفاع مقدس در بخش های «مدافعان سلامت»، «جشنواره جشنواره ها» و انتخاب استانیِ بخش «فیلمسازان بسیجی» و یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح انجام شد.

مرحله دوم شانزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت، یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج در بخش های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی میرآبادی به همت انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح برگزار می گردد.منبع:

1399/09/03
22:26:32
5.0 / 5
982
تگهای خبر: آموزش , بنیاد , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است