با حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد و هنرمندان؛

مشكل مسكن خالق نوای جهله حل شد

مشكل مسكن خالق نوای جهله حل شد آبی طرح: هرمزگان مشكل مسكن ˮموسی كمالیˮ خالق نوای جهله و هنرمند مطرح هرمزگانی كه بعد از تخریب خانه مادری اش، این روزها با مشكل نداشتن مسكن رو به رو بود با حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان و خیرین برطرف می شود."موسی کمالی" نامی آشنا در وادی هنر هرمزگان بخصوص موسیقی است؛ کسی که با نواختن دست هایش بر "جهله"، ظرفی سفالی که در گذشته برای نگهداری و خنک ماندن آب از آن استفاده می شد، امروز این ظرف سفالی را به یکی از ادوات موسیقی تبدیل نموده است.

موسی کمالی از هنرمندان هرمزگانی است که در موسیقی، فیلم سازی، عکاسی، سفال گری، نقاشی و ترانه سرایی فعالیت نموده است اما اکثرمان نخستین بار نامش را بعد از اجرای گروه موسیقی جهله در کشور سوئد و پیچیدن آوازه این گروه موسیقی هرمزگانی در کشور شنیدیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، افزود: بعد از آگاه شدن از تخریب منزل مادری موسی کمالی، هنرمند مطرح هرمزگانی در اولین مرحله به علت ابتلایم به کرونا، معاونین و تعدادی از مدیران را برای سرکشی به نزد کمالی اعزام کردم که دلجویی شود اما در مرحله دوم و بعد از تخریب کامل رایزنی خویش را با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پشتیبانی از این هنرمند آغاز کردیم.

رضا کمالی زرکانی ضمن اشاره به اینکه با حمایت قاطع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستور فوری به صندوق اعتبار هنری مبلغ ۶۰ میلیون تومان ظرف ۴۸ ساعت پرداخت شد، تصریح کرد: این مبلغ امروز در اختیار موسی کمالی هنرمند هرمزگانی قرار می گیرد.

وی با تقدیر از حمایت های همایون امیرزاده، مدیرکل روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار نمود: در این حوزه هنرمندان هرمزگانی که در این شراط سخت همه جوره پای کار بوده و وفاق و همدلی را یکبار دیگر به رخ کشیدند پای کار آمده و طی سه روز مبلغ ۴۰ میلیون تومان را جمع آوری کردند تا به خالق نوای جهله اهدا کنند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اینکه شاید هیچ صنف دیگری همچون هنرمندان این گونه پشت هم قرار نگیرند و در شرایط بحرانی پشتیبان یکدیگر نباشند، افزود: به واقع به وجود چنین هنرمندانی در هرمزگان به خود می بالیم و مسئولیت این قشر فرهیخته مایه افتخار بنده و همکارانم است.

کمالی زرکانی با اشاره به اینکه مقرر است با این مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان منزلی برای موسی کمالی رهن شود، اظهار داشت: منزل از جانب خالق نوای جهله دیده شده و عصر امروز بعد از انعقاد قرارداد کمالی می تواند در آن منزل که خود برگزیده به زندگی بپردازد.

وی ضمن اشاره به اینکه در تلاشیم تا بتوانیم از راه طرح مسکن ملی مشکل بخشی از هنرمندان که فاقد سرپناه هستند را بطرف نماییم، افزود: تمامی تلاش خویش را به کار بسته ایم و امیدواریم با اجرای این طرح بتوانیم بخشی از مشکلات جامعه فرهنگ و هنر را بکاهیم.منبع:

1399/09/04
15:09:11
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: آواز , زندگی , طرح , عكاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است