معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشور خبر داد:

برگزاری ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت در مهرماه ۱۴۰۰

برگزاری ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت در مهرماه ۱۴۰۰ معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی كشور از برگزاری ششمین دوره داوری مهر ملی اصالت آثار صنایع دستی در سال 1400 آگاهی داد و اظهار داشت: همه شرایط حتی احتمال تداوم بیماری كرونا را هم بررسی كردیم تا این رویداد مانند ادوار گذشته در مهرماه اجرا شود.پویا محمودیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، درباره برگزاری ششمین دوره داوری مهر اصالت به مشخص نبودن زمان اختتام کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: تلاش می نماییم مسیر برنامه ها، رویدادهای حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی و خدمت رسانی به خانواده بزرگ هنرمندان و صنعتگران کشور، با تداوم بیماری کرونا مبتلا به اختلال نشود. در جلسات گوناگون راه کارهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت تا دوره ششم مهر ملی اصالت، در مهرماه سال آینده اجرا شود.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اظهار داشت: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مانند سایر اجزا و ارکان دولت وظایف و ماموریت هایی دارد که حتی در وضعیت سختی مانند تحریم و کرونا تلاش می کند از هیچ کدام فروگذار نکند، امیدواریم با برنامه ریزی هایی که انجام دادیم و البته بهبود شرایط کرونا در سراسر کشور، داوری دوره ششم مهر ملی اصالت، مانند دوره های قبل منسجم و هماهنگ اجرا شود.

محمودیان اشاره کرد: اگر هم شرایط کرونا خاص بود با هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا و مطابق با دستورالعمل های ابلاغی همان زمان پیش خواهیم رفت؛ در هر صورت برنامه ریزی لازم برای برگزاری ششمین دوره مهر ملی اصالت در مهرماه سال بعد، در معاونت صنایع دستی و هنری سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شده است.داوری مهر ملی اصالت؛ ارتقاء کیفی محصولات و رقابت سالم میان هنرمندان و صنعتگران

محمودیان کمک به ارتقاء و بهبود کیفی محصولات تولیدی و ایجاد رقابت سالم بین صنعتگران و هنرمندان کشور را از اهداف اصلی داوری مهر اصالت عنوان نمود و اضافه کرد: بـدون شـک یکـی از افتخـارات هـر ملـت و کشـوری، صنایـع بومـی و دسـتی، مجموعـه هنرهـای اصیـل، بومـی و مردمـی هـر کشـور اسـت کـه ریشـه های عمیـق و اسـتوار در اعتقـادات آداب، عـادات، رســوم، ســنن و در مجمــوع فرهنگ گ معنــوی جامعــه دارد و نمایشــگر فرهنــگ و تمــدن اقــوام اســت.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور با اعلان اینکه میراث فرهنگـی و هنـری که در طـول قـرون بـه آینـدگان منتقـل می شود دارای ارزش معنـوی زیـاد بـوده و بـر پشـتوانه های فرهنگـی هنـری گذشـتگان بنـا شـده اسـت، گفت: ما در این دوره به دنبال تسهیل در شناسایی هنرمندان فعال، انتخاب و معرفی آثار برگزیده، ایجاد انگیزه بروز استعدادها، نوآوری وخلاقیت در تولید صنایع دستی هستیم.

وی حفظ حقوق مالکیت معنوی در طراحی و تولید توجه به کیفیت مطلوب اثر در پروسه تولید و محصول نهایی و رعایت طراحی مناسب و اصولی را از شرایط شرکت در داوری مهر اصالت ملی در سال ۱۴۰۰ عنوان نمود.

به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، برنامه داوری مهر اصالت رویدادی ۲ سالانه است و از سال ۱۳۹۰ تا حالا پنج دوره داوری مهر ملی اصالت برگزار شده است. در مجوع در ادوار گذشته پنج هزار و ۸۲۶ اثر داوری شده و ۲هزار و ۹۲۸ اثر نشان مهر ملی اصالت دریافت کرده اند.

از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۸ میلادی هم هفت دوره مهر بین المللی اصالت در جهان برگزار شده است که جمهوری اسلامی ایران چهار دوره میزبان این برنامه بوده و در مجموع ۳۱۸ اثر هنرمندان ایرانی مهر بین المللی اصالت دریافت کرده اند.


1399/09/11
23:21:10
5.0 / 5
1042
تگهای خبر: حقوق , صنایع دستی , صنعت , طراح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است