معاون سازمان تبلیغات:

قرارگاه حاج قاسم نقطه عطفی برای هم افزایی خدمت رسانی است

قرارگاه حاج قاسم نقطه عطفی برای هم افزایی خدمت رسانی است معاون راهبری و استان های سازمان تبلیغات اسلامی اعتقاد دارد که قرارگاه شهید حاج قاسم سلیمانی نقطه عطفی برای هم افزایی دستگاههای حاکمیتی در خدمت رسانی می شود.حجت الاسلام روح الله حریزاوی به خبرنگار معارف ایرنا اظهار داشت: اول خرداد سال قبل رهبر معظم انقلاب درمورد ضرورت تشکیل حلقه های میانی برای مقدمه سازی به منظور تشکیل دولت اسلامی نکاتی را برای دانشجویان بعنوان تتها راه رسیدن به دولت اسلامی بازگو کردند. حلقه های میانی عناصری هستند که قدرت کشف و حل مسئله را در افق شهرستانی، استانی و حتی ملی دارند و می توانند واسطه ای میان دولت و مردم برای حل مسئله باشند.

حریزاوی افزود: علت این که سازماندهی، قدرت دهی و تسهیل گری حلقه های میانی در رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی مورد توجه است، همین مسئله است که در وقایع و حوادث طبیعی و غیرطبیعی این حلقه های میانی خویش را نشان می دهند و بنابراین به جای تقویت تصدی گری بخش های دولتی، حاکمیتی و رسمی، می خواهیم نقش آنها را کاهش دهیم تا این سازمان ها به تنظیم گری، حمایتگری و تسهیل گری بسنده کنند و حلقه های میانی و گروه های مردمی جایگاه تصدی گری و سازماندهی را پیدا کنند.

یعنی سازمان ها حتی در مدل جدید حکمرانی کشور باید از سازماندهی دست بردارند و فقط به خدمات دهی، تنظیم گری و قانونگذاری یپردازند تا نقش مردم پررنگ تر شود و این رازی است که در مکتب شهید حاج قاسم سلیمانی و در اصل مکتب امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب وجود دارد.

وی افزود: همانگونه که شهید قاسم سلیمانی اعتقاد داشت هرگاه حضور مردم کمرنگ شود مشکلات بر ما چیره می شود، یکی دیگر از جملات طلایی شهید سلیمانی این بود که فرصت هایی در تهدیدها وجود دارد که در خود فرصت ها نیست و این جملات طلایی حاج قاسم راهبرد اصلی ماست.

حریزاوی ضمن اشاره به تشکیل قرارگاه شهید قاسم سلیمانی اضافه کرد: ما به مدت یک ماه تمام محورهایی را جمع آوری کردیم که پس از فرمان سوم رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و ایشان در مقابله با موج سوم کرونا فرمود جوانان مومن و مخلص برای خدمت به محرومان و صدمه دیدگان ازکرونا پای کار بیایند.

ما متوجه شدیم که ۱۰ جریان در کشور در ۱۰ حوزه به صورت بی نام و نشان، با شناسنامه، با مجوز، بی مجوز یا آتش به اختیار مشغول فعالیت هستند و ما این فعالیت ها را برشمردیم.

وی اضافه کرد: بعضی از این نهادها و جریان ها در چارچوب جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و تشکل های مردمی از قدیم با سازمان تبلیغات اسلامی کار می کردند و تشکل های جدیدی هم در حال پیدایش هستند که این نهادها را در ۱۰ حوزه دسته بندی کردیم و به شناسایی حدود ۴۰ دستگاه پرداختیم که بیشترین نقش را می توانستند نسبت به گروهای مردمی ایفا کنند.

این مقام مسئول افزود: به جز برخی دستگاه ها مانند شهرداری ها و سازمان های آب و برق که بعنوان دستگاههای خدماتی شمرده می شوند، دستگاه هایی با مردم ارتباط مرتب دارند و به شکلی امدادی هستند و در چارچوب گروه بندی ها و شبکه های مردمی خدماتی عرضه می دهند. بر همین مبنا این سازمان ها را شناسایی کرده و در جلسه قرارگاه شهید قاسم سلیمانی که به تازگی برگزار شد، تلاش کردیم با کمک آنها به شناسایی میزان خدماتی بپردازیم که این گروه ها می توانند ارائه نمایند و حتی این فعالیت ها را افزایش دهیم.

وی اضافه کرد: این ارتباط با دستگاه ها در کارگروه های تخصصی ده گانه ادامه خواهد داشت و هر دستگاه امکان دارد در چند حوزه بتواند خدماتی را عرضه نماید. بعضی دستگاه ها با شبکه های مردمی کار می کنند ولی همه اینها یک مرتبه کنار هم ننشسته بودند تا ظرفیت هایی را به گروه های مردمی عرضه می کنند، بنابراین تلاش می نماییم ضمن هم افزایی این دستگاه ها از هرگونه باردیگر کاری و موازی کاری جلوگیری شود و از سوی دیگر توجه بیشتری به مواردی شود که مغفول مانده است.

حریزاوی ضمن اشاره به راه اندازی قرارگاه حاج قاسم سلیمانی افزود: ما افقی را می بینیم که عملیات حاج قاسم همانگونه که در محور مقاومت رویه وی بود، در محور تقویت مقاومت داخلی انجام دهیم و این جریان بتواند در بحران های دیگر نقش آفرین باشد.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا رئیس سازمان تبلیغات اسلامی روز سه شنبه در نشست هم افزایی مجموعه های فرهنگی برای خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: هدف ما هم افزایی با محور به میدان آمدن مردم است و ما هم عهد با مردم برای خدمت رسانی هستیم.
وی اضافه کرد: تسهیل و پشتیبانی گروه های جهادی یکی از لزوم های این مورد است و دستگاه ها به تناسب مسئولیت خود در محورهای ۱۰ گانه هر نوع فعالیت ممکن را با نهادهای انقلابی و جهادی به منظور ایجاد مواسات و همدلی هماهنگ کنند.
سید احمد عبودتیان مسئول فرهنگی قرارگاه خاتم الاوصیا و فرمانده قرارگاه حاج قاسم سلیمانی با عرضه گزارشی اظهار داشت: این قرارگاه از ۱۳ آبان به پیشنهاد حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و با لبیک شبکه ها و نهادهای انقلابی شروع شد و تا سالگرد سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه خواهد داشت.
عبودتیان از لزوم ایجاد یک قرارگاه مشترک برای ساماندهی فعالیتهای جهادی در جهت ایجاد همدلی و مواسات به منظور کمک به صدمه دیدگان از کرونا سخن گفت و اضافه کرد: در خیلی از استانها و شهرستانها ستادهای مردمی در این حوزه شکل گرفته است.
وی اضافه کرد: گام اول استفاده از تجربیاتی بود که در موج های اول و دوم بوجود آمد و این قرارگاه در ۱۰ محور همچون آموزش همگانی، حوزه اشتغال، مسائل فرهنگی، کودک و نوجوان، مطالبه گری، روایت جهاد، جریان مدافعان سلامت و مواسات و همدلی ساماندهی شده است.
در این جلسه نمایندگان سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، وزارت آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، سازمان بهزیستی، نماینده ولی فقیه در دانشگاه ها، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و هلال احمر به بیان دیدگاه های خود پرداختند و نمایندگانی از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد، حوزه هنری، کمیته امداد، حوزه علمیه خواهران و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این جلسه حضور داشتند.منبع:

1399/09/14
20:54:18
5.0 / 5
931
تگهای خبر: آموزش , تخصصی , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است