اجرای مجازی راهكار خوبی برای زنده ماندن تئاتر است

اجرای مجازی راهكار خوبی برای زنده ماندن تئاتر است به گزارش آبی طرح ایرنا- کارگردان نمایش «ملی» ضمن اشاره به محدودیت های کرونا و شرایط سخت تمرین برای گروه های نمایش، اظهار داشت: برگزاری جشنواره تئاتر به صورت مجازی هرچند به صورت موقت، راهکار بسیار خوبی برای زنده نگه داشتن تئاتر است.


«سعید باغبانی» روز پنجشنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: ماهیت و عرف تئاتر به زنده بودن و حضور تماشاگران است و با عنایت به شرایط سخت فعلی، اجرا و پخش مجازی شاید تنها راهکاری باشد که تئاتر در روزهای کرونا پویا بماند.
او با اعلان اینکه در طول چند ماه اخیر تئاتر مخاطب خویش را از دست داده، اظهار داشت: برگزاری جشنواره تئاتر به صورت مجازی در استان همدان، ایده خوبی بود تا نمایش در این دوران فراموش نشود.
این کارگردان تئاتر اضافه کرد: آثار پخش شده باید از کیفیت تصویری بالایی برخوردار باشند و اگر در حین اجرای نمایش ها با چند دوربین پوشش تصویری صورت گیرد، کیفیت آثار ضبط شده مطلوب تر است.
باغبانی اشاره کرد: اجرا و پخش با کیفیت و گسترده در فضای مجازی در شرایط فعلی می تواند بازتاب خوبی در کشور داشته باشد و مخاطبان بیشتری را برای تئاتر جذب نماید.
نمایش «مَلی» در سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان به صورت مجازی اجرا و پخش گردید.
«مَلی» هم نمایشی موسیقایی و به اصطلاح موزیکال و هم نمایشی عروسکی و به شکلی صحنه ای است، از مجموعه این تلفیق ها اثری کاملا بومی و به اصطلاح معمول «نمایشی ایرانی» سر گرفته است.
تمام این موارد دست به دست هم داده تا شاهد یک اثر در خور تامل با بهره وری از زیبایی شناسی فرهنگ عامه و کوچه و بازار باشیم.
این نمایش، موسیقایی است به این علت که در مرکز ثقل اتفاقات، یک گروه مطرب قرار گرفته اند و در خانه اعیان و اشراف کارشان نوازندگی و خوانندگی است.
تمام تصنیف ها در کار برگرفته از موسیقی عامیانه و مردمی است؛ ترانه هایی که هنوز هم شنیدنشان دلنشین است.
فاطمه نوری، شهرام صمدی نیا، مریم خوش صفت، حمیدرضا رضایی مجد، شیما شادمانی، فتانه ترابی، ندا هادیان، فریبا جعفری، سپهر غفاری، حمیدرضا سلیمانی، فاطمه نوری، نگین دبیقی بازیگران این نمایش موزیکال هستند.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، در سی و دومین جشنواره تئاتر استان همدان که از ۱۶ آذر شروع شده، مقرر است هشت نمایش برگزیده تا بیستم ماه جاری در دو نوبت بامداد و عصر از راه فضای مجازی اجرا شود.منبع:

1399/09/20
12:37:37
5.0 / 5
1169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است