هجدهمین دوره جشن تصویر سال فراخوان داد

هجدهمین دوره جشن تصویر سال فراخوان داد هجدهمین دوره جشن تصویر سال و جشنواره فیلم تصویر از دوم تا بیست وسوم اسفندماه ۱۳۹۹ همچون دوره های گذشته در رشته های عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم با همراهی خانه هنرمندان ایران و در اختیار داشتن تمامی فضاهای نمایشگاهی و نمایش فیلم خانه هنرمندان برگزار می گردد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، فراخوان هجدهمین دوره از جشن تصویر سال و جشن تصویر به صورت زیر است:

مسابقه جوانان زیر ۲۵ سال (جایزه محسن رسول اف)

در هجدهمین دوره جشن تصویر سال و در ادامه رویکرد ویژه به جوانان، جایزه جوانان زیر ۲۵ سال که از دوازده سال قبل به یاد و نام «محسن رسول اف» هنرمند جوانی که در چهار رشته عکاسی، گرافیک، کاریکاتور و فیلم فعالیت داشت و در شهریور ماه سال ۱۳۸۷ در سانحه سقوط هواپیما درگذشت، بوسیله آرای هیات داوری خاص هر رشته، اهدا خواهد شد.

در این بخش، بمنظور شناسایی و تشویق استعدادهای جوان کشور، در رشته عکاسی (خبری، مستند اجتماعی، ورزشی، هنر و هنرمندان، نگاهی دیگر) و دو رشته کاریکاتور و پوستر و نیز جشنواره فیلم تصویر (فیلم های زیر ۱۵ دقیقه و بالای ۱۵ دقیقه) برای هر بخش، یک تندیس ویژه، دو دیپلم افتخار و جوایز نقدی در نظر گرفته شده است که همچون دوره های گذشته، ازسوی «بنیاد فرهنگی هنری محسن رسول اف» اهدا می شود.


عکاس مطبوعاتی سال از نگاه جشن تصویر سال؛ «جایزه وحید ابد»

چهارمین «جایزه وحید ابد» برای عکاس منتخب مطبوعاتی سال که نقش و فعالیت ویژه ای را در رویدادهای مهم ایران و جهان داشته است، در هجدهمین دوره ی جشن تصویر سال اهدا می شود.

عکاس منتخب از میان شرکت کنندگان این دوره در بخش عکاسی (جوان و آزاد) ازسوی هیات داوران تصویر سال انتخاب و اعلام خواهد شد.

برنده این جایزه بعنوان عکاس سال از نگاه تصویر سال ۱۳۹۹ مبلغ سه میلیون تومان نقد، همراه با تندیس «وحید ابد» از طرف خانواده زنده یاد «وحید سهرابی ابد» دریافت می کند.

وحید سهرابی ابد متولد سال ۱۳۶۸ همدان از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۲ بعنوان عکاس با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) همکاری می کرد و در سال ۱۳۸۸ برنده ی جایزه نخست و تندیس بخش «عکس های ورزشی» از جشن تصویر سال شد.


بخش عکس

در رشته عکس (بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال) که شامل بخش های مستند اجتماعی، خبری، ورزشی، نگاهی دیگر و هنر و هنرمندان است، (به جز بخش نگاهی دیگر) عکس ها می بایست در فاصله زمانی نیمه دوم سال ۱۳۹۸ و سال ۱۳۹۹ گرفته شده باشند.

مبلغ ورودیه ی جمعا ۳۵ هزار تومان برای همه رشته های پنجگانه عکس است که بعد از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خودرا آپلود کرد.

جهت شرکت در هجدهمین جشن تصویر سال، تصاویر آثار می بایست در دو مرحله به صورت آپلود مستقیم (در دو مرحله*) بوسیله سایت تصویر صورت گیرد و نیازی به ارسال سی دی یا دی ودی برای بخش های عکس، گرافیک و کاریکاتور نیست.

ارائه آثار در این بخش نیز می بایست همراه با ثبت نام متقاضی در سایت تصویر به صورت آپلود تصاویر با حجمی معادل حداکثر۱۰۰ کیلوبایت (در مرحله اول برای داوری) و در ادامه برای چاپ نمایشگاهی، آپلود آثار در طول ۶۰ سانتی متر و در صورت مربع بودن کادر عکس در طول ۵۰ سانتی متر با دی پی آی ۱۵۰ و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت صورت گیرد.

چنانچه عکس آپلود شده در مرحله دوم با ابعاد اعلام شده با رزولوشن ۱۵۰ بیش از پنج مگابایت شد می توانید روزلوشن را تا ۱۲۰ دی پی آی پایین بیاورید.

تعداد آثار ارسالی برای هر بخش حداکثر پنج اثر است.

توجه: درصورت ثبت نام و آپلود تصاویر در حجم ۱۰۰ کیلوبایت (در مرحله اول) از آنجائیکه تصاویر با سایز ۱۰۰ کیلو بایت در دسترس داوران قرار خواهد گرفت، ضروری ست فقط همان تصاویربا همان تعداد در مرحله ی دوم آپلود شوند.


مسابقه عکس «ایران ما»
به روال هفت سال گذشته، بخش مسابقه عکس «ایران ما» با موضوع های زیر برگزار می شود:

• طبیعت، خاصیت های اقلیمی و جاذبه های گردشگری ایران
• مردم نگاری اقوام و خانواده ی ایرانی
• میراث فرهنگی و بناهای تاریخی و مذهبی ایران
• آیین ها، مراسم و رویدادهای ملی و مذهبی ایران
• رخدادها و چهره های شاخص فرهنگی، هنری ایران
• رخدادهای مهم سیاسی، ورزشی، علمی و صنعتی ایران
• تصاویر قدیمی از آلبوم های خانوادگی

تعداد تصاویر ارسالی در بخش مسابقه «ایران ما» حداکثر ۱۰ تک عکس در نظر گرفته شده است.

ارائه آثار در این بخش نیز می بایست همراه با ثبت نام متقاضی در سایت تصویر به صورت آپلود تصاویر با حجمی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت (در مرحله اول برای داوری) و در ادامه برای چاپ نمایشگاهی، آپلود آثار در طول ۶۰ سانتی متر و در صورت مربع بودن کادر عکس در طول ۵۰ سانتی متر با دی پی آی ۱۵۰ و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت صورت گیرد.
چنانچه عکس آپلود شده در مرحله دوم با ابعاد اعلام شده با رزولوشن ۱۵۰ بیش از پنج مگابایت شد می توانید روزلوشن را تا ۱۲۰ دی پی آی پایین بیاورید.
آپلود عکس در ابعاد اعلام شده الزامی است.
شرکت در این بخش برای عموم آزاد است و شرط سنی و زمان عکس برداری ندارد.
در این بخش از طرف هیات داوران به هفت اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و به سه اثر، تقدیرنامه و جایزه نقدی اهدا می شود.

مبلغ ورودیه ی بخش ویژه عکس «ایران ما» ۲۵ هزار تومان است که بعد از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خودرا آپلود کرد.


مسابقه و نمایشگاه «عکس های موبایلی»

تصاویر موبایلی با موضوع آزاد در نظر گرفته شده و شرط سنی و زمان عکس برداری ندارد.
تعداد تصاویر ارسال شده در بخش مسابقه تصاویر موبایلی حداکثر ۱۰ تک عکس در نظر گرفته شده است.
در این بخش از طرف هیات داوران به هفت اثر برگزیده، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و به سه اثر، تقدیرنامه و جایزه نقدی اهدا می شود.
مبلغ ورودیه ی بخش ویژه تصاویر موبایلی ۲۵ هزار تومان است که بعد از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خودرا در دو مرحله* آپلود کرد.

تصاویر آپلود شده برای چاپ نمایشگاهی بخش موبایلی باید با طول ۳۰ سانتی متر و دی پی آی ۱۵۰ و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت باشد.


بخش گرافیک و کاریکاتور
دو بخش گرافیک (پوستر) و کاریکاتور، همچون سالهای گذشته با موضوع آزاد انجام می شود. آثار بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال با نظر هیات داوری معرفی شده از طرف انجمن طراحان گرافیک ایران و گروه های آزاد کاریکاتور انتخاب و به نمایشگاه راه خواهند یافت.

ارائه آثار در این بخش نیز می بایست همراه با ثبت نام متقاضی در سایت تصویر به صورت آپلود تصاویر با حجمی معادل حداکثر ۱۰۰ کیلوبایت (در مرحله اول برای داوری) و در ادامه، برای چاپ نمایشگاهی آپلود اصل آثار در طول ۶۰ سانتی متر با ۱۵۰ دی پی آی و حجمی معادل حداکثر پنج مگابایت صورت گیرد.
تعداد آثار ارسالی برای هربخش حداکثر پنج اثر است.
مبلغ ورودیه برای شرکت کنندگان بخش گرافیک و کاریکاتور (آزاد و جوان) ۲۵ هزار تومان درنظر گرفته شده است که بعد از پرداخت اینترنتی وجه می توان آثار مورد نظر خودرا آپلود کنند.

ارائه آثار بخش نمایشگاه همچون گذشته به صورت چاپی و مالتی مدیا در گالری های خانه ی هنرمندان است، اما در صورت اعلام شرایط خاص از طرف ستاد کرونا، ارائه ی آثار به صورت مجازی خواهد بود. بدیهی ست ثبت نام و ارسال آثار به مفهوم پذیرش شرایط و امکانات موجود تلقی می شود.


جشنواره فیلم تصویر
به روال گذشته، جشنواره فیلم تصویر، همزمان با جشن تصویر سال در خانه هنرمندان ایران انجام می شود. همه ی فیلم های غیرتجاری شامل فیلم های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت و موبایلی که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در دو بخش زیر ۱۵ دقیقه و بالای ۱۵ دقیقه این جشنواره عرضه خواهند شد.
فیلم های منتخب در مدت برگزاری جشن تصویر سال، همه روزه در خانه ی هنرمندان ایران به نمایش در می آیند.
باتوجه به شرایط خاص نمایش فیلم در دوره ی پاندمی کرونا، در صورت مهیا نبودن امکان نمایش فیلم در سالن های خانه هنرمندان ایران، آثار منتخب این بخش با به کارگیری امکانات نمایش برای حفظ کپی رایت آثار، بوسیله یکی از پلتفروم های نمایش مجازی نمایش داده می شوند. بدیهی ست ثبت نام و ارسال آثار به مفهوم پذیرش شرایط و امکانات موجود خواهد بود.


شرایط فنی آثار:
تمامی آثار ارسالی باید در قالبDVD و به صورت دیتا (Data) و با هریک از فرمت های:

MOV (H.۲۶۴) / MP۴ (H.۲۶۴) / MPEG۲ همراه با کد ره گیری دریافت شده بوسیله ثبت نام در سایت تصویر، به دبیرخانه جشنواره ارائه شوند.
فیلم هایی که به صورت VOB ارسال شده باشند، پذیرفته نخواهند شد.
فیلم سازان فقط یک دفعه می توانند فیلم خودرا به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و فرصت اصلاح و ارسال مجدد وجود ندارد و باتوجه به تک مرحله ای بودن دریافت آثار، در صورت راه یابی هر فیلم به جشنواره، فایل ارائه شده توسط فیلم ساز مستقیماً به نمایش در خواهد آمد، بدین سبب ضروری ست فیلم سازان از ابتدا نسخه نهایی اثر را با کیفیت مناسب به دبیرخانه جشنواره عرضه کنند.
مبلغ ورودیه برای شرکت کنندگان بخش فیلم (آزاد و جوان) ۳۵ هزار تومان در نظر گرفته شده است که بعد از پرداخت اینترنتی وجه می توان اطلاعات و عکس مربوط به فیلم را در سایت تصویر آپلود کرد.


جشنواره جشنواره ها
بخش «جشنواره جشنواره ها» همچون گذشته با همراهی سازمان سینمایی کشور، فیلم های برنده در جشنواره های فیلم برگزار شده در طول سال ۱۳۹۸ ایران بعنوان بخش جنبی جشنواره فیلم تصویر نمایش داده می شوند.

امسال نیز فیلم های برنده و برگزیده ی جشنواره سینما حقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران، از دوم تا بیست و سوم اسفندماه ۱۳۹۹در تالار ناصری خانه هنرمندان ایران به نمایش در می آیند.


مهلت ارسال آثار
مهلت ارسال آثار اول تا ۳۰ دی ماه ۱۳۹۹ در نظر گرفته شده است.
هنرمندان مشتاق شرکت در هجدهمین جشن تصویر سال می بایست بوسیله ثبت نام و آپلود در سایت تصویر اقدام نمایند.
دبیرخانه تصویر سال واقع در تهران، میدان هفت تیر، خیابان مفتح جنوبی، روبه روی ورزشگاه شیرودی، خیابان استاد ممیز (اردلان)، پلاک ۲۴، طبقه چهارم، تنها آثار بخش جشنواره فیلم تصویر را به صورت دی وی دی می پذیرد.

شماره تماس دبیرخانه تصویر سال:
۸۸۸۲۴۱۰۳ - ۰۲۱
۸۸۸۲۴۳۷۳- ۰۲۱

توجه:
* آپلود اصل تصاویر بوسیله سایت تصویر لازم است و به هیچ عنوان در رشته های عکس، گرافیک و کاریکاتور ارسال سی دی یا دی وی دی به دبیرخانه تصویر پذیرفته نخواهد شد.

چنانچه عکس ارسالی شما با ابعاد اعلام شده با رزولوشن ۱۵۰ بیش از ۵ مگابایت شد می توانید روزلوشن را تا ۱۲۰ دی پی آی پایین بیاورید.
دبیرخانه تصویر سال تنها آثار بخش جشنواره فیلم تصویر را به صورت فیزیکی (به صورت دی وی دی) دریافت می کند. سایر بخش ها تنها بوسیله آپلود در سایت پذیرفته می شوند.
یک دفعه پرداخت وجه در هر بخش (فیلم، عکس، پوستر و کاریکاتور) شامل کلیه رشته های آن بخش خواهد بود؛ برای مثال: در بخش عکاسی با یک دفعه پرداخت می توانید آثار خودرا در تمامی رشته های پنج گانه آپلود کنید.

برای بخش مسابقه «ایران ما» و «عکس های موبایلی» می بایست بطور جداگانه نیز هزینه ورودیه پرداخت گردد.
دبیرخانه جشنواره، هیچگونه مسئولیتی در قبال لطمه های ناشی از ارسال نامطلوب آثار از جانب شرکت کننده را نمی پذیرد.
عناوین و شرایط شرکت در بخش های ویژه ی عکاسی هجدهمین جشن تصویر سال متعاقبا اعلام خواهد شد.
نتایج بازنگری و اسامی هنرمندان راه یافته فقط بوسیله زیر اعلام می شود.
سایت تصویر سال http: //tassvir.com/
کانال رسمی تصویر سال https: //t.me/tassvir_image
اینستاگرام رسمی تصویر https: //www.instagram.com/tassvirsal/
توییتر https: //twitter.com/tassvirsal
خبرگزاری ها و سایت های معتبر

منبع:

1399/10/02
13:39:19
5.0 / 5
1039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است