اجرای نمایش ماریون به نمایندگی از ایران در كازابلانكا

اجرای نمایش ماریون به نمایندگی از ایران در كازابلانكا به گزارش آبی طرح نمایش «ماریون» به کارگردانی حامد اصغرزاده در مراکش و جشنواره تئاتر دانشگاهی کازابلانکا اجرا شد.آخرین نمایش «گروه تئاتر است» با نام ماریون به کارگردانی حامد اصغرزاده اخیرا از سوی جشنواره بین المللیِ تئاترِ دانشگاهیِ کازابلانکا دعوت به اجرا شد و چهارشنبه (سوم دی) در چارچوب بستر عرضه دهنده برخط (پلتفرم آنلاین) برای تماشاگران و دنبال کنندگان جشنواره به نمایش درآمد.

جشنواره تئاتر کازابلانکا در کشور مراکش، همچون رویدادهایی است که توسط انستیتو بین المللی تئاتر (ITI) برگزار می گردد و برگزاری این دوره جشنواره برای بازه زمانی ۲۱ تا ۲۷ دسامبر برابر با اول تا هفتم دی برنامه ریزی شده است.

پیشتر هم همین نمایش گروه، جزو ۱۲ اجرای برگزیده ای بود که قرار بود در ماه اکتبر سال جاری در بخش مسابقه هفدهمین دوره جشنواره بین المللی «کوفار» در شهر مینسکِ کشور بلاروس به صحنه برود که پس از به تاخیر افتادن زمان برگزاری جشنواره، در هفته اول دسامبر ۲۰۲۰ به شکل آنلاین به نمایش درآمد.

ماریون آخرین تولید گروه تئاتر است آبان سال ۱۳۹۸ و به مدت سه شب در چارچوب رپرتوار عصر تجربه در تئاتر مستقل تهران به اجرا درآمد. «پارت دوم: ماریون»، بخش دوم از یک پژوهش اجرایی گسترده به حساب می آید که گروه کار روی آنرا از سال ۹۶ شروع کرده است. این اثر پژوهشی با عنوان کلی «دانتون» و برپایه نمایشنامه «مرگ دانتون» نوشته گئورگ بوشنر در حال شکل گرفتن است و از منظر تئاتری به دنبال یافتن فرم های اجرایی متناسب با ایده دگرگونی برپایه انقلاب کبیر فرانسه است.

بخش اول این پژوهش با نام«پارت اول: زندان پیش از این چندین بار در سالهای ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در تئاتر مستقل تهران، تالار مولوی، دانشگاه تهران، شهرهای آبادان و کرمانشاه در بخش جشنواره فجر استانی، و بیست ودومین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران به اجرا درآمد. به همین ترتیب گروه در ماه های اخیر درگیر شکل دادن به پارت سوم: روبسپیر بعنوان بخش سوم این پروژه هستند.

گروه تئاتر است در سال ۱۳۹۵ توسط حامد اصغرزاده، بعنوان نویسنده و کارگردان، فرید عباسپور، اسماعیل کمالی دهقان، مُنا شریفی، امیر شمس و فاطمه احمدی، بعنوان بازیگران و اجراگران گروه و محمدرضا محمدی فیروز تشکیل شد و طی این سال ها با هنرمندان و اجراگران مختلفی از گروه های دیگر، ازجمله کمپانی تئاتر گاراژ، همکاری کرده است. اولین اجرایِ «گروه تئاتر است» با نام کوریولانوس، برپایه نمایشنامه ویلیام شکسپیر، سال ۱۳۹۶ در بیستمین جشنواره تئاتر دانشگاهی ایران و تئاتر مستقل تهران روی صحنه رفت و جزو اجراهای دعوت شده به جشنواره بین المللی شکسپیر یورک در انگلستان بود.منبع:

1399/10/06
22:44:51
5.0 / 5
1109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است