فراخوان ثبت نام متقاضیان نمایشگاه مجازی كتاب تهران منتشر گردید

فراخوان ثبت نام متقاضیان نمایشگاه مجازی كتاب تهران منتشر گردید آبی طرح: فراخوان ثبت نام متقاضیان «داخلی در بخش بین الملل» و «ناشران خارجی» اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران منتشر گردید.


به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا از خانه کتاب و ادبیات ایران، ناشران، موسسات فرهنگی، نهادها، انجمن ها، تشکل های نشر و آژانس های ادبی بین المللی واجد شرایط می توانند از ۱۰ تا ۱۴ دی با مراجعه به نشانی اینترنتی register-int.tibf.ir نسبت به ثبت نام در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام نمایند.
بخش بین الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران در نظر دارد باتوجه به شرایط حاکم بر جامع جهانی ناشی از ویروس کرونا و برگزار نکردن نمایشگاه به صورت فیزیکی، با هدف معرفی هر چه بهتر ظرفیت ها و قابلیت های صنعت نشر جمهوری اسلامی ایران، فضایی جهت بارگذاری و نمایش آثار فعالان حوزه نشر بین الملل فراهم آورد.
ناشران و آژانس های ادبی ایران که حق نشر (کپی رایت) کتاب یا کتاب های خودرا به سایر زبان ها به ناشران دیگر واگذار کرده اند و یا درصدد فروش حق نشر (کپی رایت) کتاب یا کتاب های خود به ناشران سایر کشورها هستند، می توانند در این نمایشگاه ثبت نام کنند.
همچنین، ناشران ایرانی که کتاب های خودرا برای ارائه به بازارهای جهانی، به زبان های غیرفارسی منتشر نموده اند، مجاز به شرکت در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران هستند.
نهادها، سازمان ها، موسسات، انجمن ها و تشکل هایی که فعالیت آنها در حوزه دیپلماسی فرهنگی تعریف شده باشد و یا محصولات فرهنگی در حوزه نشر برای عرصه بین المللی ساخته باشند نیر می توانند در این دوره نمایشگاه مجازی کتاب تهران شرکت نمایند.
همین طور ناشران و آژانس های ادبی ایران که مشتاق خرید و فروش حق نشر (کپی رایت) کتاب از ناشران و آژانس های ادبی خارجی هستند می توانند برای ثبت نام در بخش بین الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام نمایند.
کتاب های ناشران داخلی باید دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و به شکل قانونی در ایران انتشار یافته باشند. ناشران فقط می توانند به معرفی کتاب های تالیفی انتشار یافته خود بپردازند. اولویت با کتاب هایی با محتوای ایرانی اسلامی، دو یا چند زبانه و هم چنین برگزیدگان جشنواره های ملی و یا بین المللی است. از لحاظ زمان چاپ، اولویت با کتاب هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن مربوط به ۵ سال اخیر باشد.
بخش بین الملل نمایشگاه مجازی کتاب تهران از ۹ تا ۱۵ با شماره تلفن های ۶۶۴۱۵۵۴۰ پاسخگوی سوالات متقاضیان برای ثبت نام در نمایشگاه خواهد بود و متقاضیان می توانند به صورت غیر حضوری با نشانی ایمیل سوالات خودرا مکاتبه کنند.
ثبت نام ناشران خارجی
ثبت نام ناشران خارجی متقاضی حضور در نمایشگاه مجازی کتاب تهران از فردا آغاز و تا ۱۴دی ادامه خواهد داشت. ناشران خارجی و نمایندگی های نشر با مراجعه به سایت www.ketab.ir نسبت به ثبت نام در نمایشگاه مجازی کتاب تهران اقدام نمایند.
نمایندگی های ناشران خارجی بایستی مجوز فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی داشته باشند یا پروانه فعالیت خودرا از اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران یا شهرستان ستاندن کرده باشند.
اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از اول تا ششم بهمن ماه سال جاری برگزار می شود.
علاقه مندان برای اطلاع از نحوه ثبت نام ناشران، بن نمایشگاه، خدمات ارسال کتاب و سامانه فروش کتاب می توانند با سامانه پاسخگویی نمایشگاه مجازی کتاب به شماره ۹۱۰۰۹۸۹۸-۰۲۱ تماس بگیرند.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، بعد از لغو نمایشگاه کتاب تهران در فروردین، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به دنبال راهی برای پشتیبانی از ناشران و بازار کتاب کشور بود و با بهره گیری از تجربیات حضور در نمایشگاه های مجازی برگزار شده توسط دیگر کشورها، نظیر نمایشگاه بزرگ کتاب فرانکفورت که مجازی برگزار شد، تصمیم بر برگزاری نمایشگاه کتاب محازی گرفت و محسن جوادی معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به ریاست ایوب دهقانکار را مسئول برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب معرفی نمود.منبع:

1399/10/09
13:01:54
5.0 / 5
848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است