شرایط صنایع دستی در دوران كرونا

این تیم مدافع ندارد!

این تیم مدافع ندارد! به گزارش آبی طرح یک کارشناس صنایع دستی بر این باور است که حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی هیچ مدافعی ندارد و بیشتر کسانی که مسئولیت دارند، بیشتر حقوق بگیر هستند تا مدافع این حوزه و هنرمندانش.


فریدون میرزالو، مدیرکل سابق دفتر آموزش و پشتیبانی از تولید صنایع دستی، در گفتگو با ایسنا، درباره وضیعت صنایع دستی در روزهای کرونا و فراهم نشدن شرایط مناسب برای عرضه مناسب محصولات صنایع دستی و ضرورت پشتیبانی از هنرمندان و فعالان این عرصه، اظهار نمود: اغلب تولیدکنندگانی که در نقاط دورافتاده هستند یا تعطیل کرده اند یا اینکه به سختی فعالیت می نمایند، چونکه دسترسی آنها به بازار کمتر شده است. به هر حال چشم خیلی از هنرمندان و تولیدکنندگان به نمایشگاه هایی بود که در استان های مختلف یا در سطح تهران به صورت ملی برگزار می شد که الان این امکان دیگر وجود ندارد.
او با اشاره به اینکه «مشکل بازرگانی در حوزه صنایع دستی قبل از کرونا هم وجود داشته است»، افزود: بر مبنای آماری که اعلام می شود و اتفاقا جای تامل هم دارد و می گویند ۵۰۰ هزار فعال صنایع دستی در کشور داریم، کل افرادی که می توانستند و در نمایشگاه ها شرکت می کردند حدود ۵۰۰ نفر بوده است. ازاین رو می توان این گونه نتیجه گرفت که برای حوزه بازرگانی برنامه مشخص و درستی وجود ندارد.
این کارشناس صنایع دستی با اعتقاد بر اینکه کرونا وضعیت حوزه بازرگانی صنایع دستی را بدتر کرده است، تصریح کرد: شاید باور نکنید که تعداد کارشناسان صنایع دستی در معاونت صنایع دستی به تعداد انگشت های یک دست هم نیست و معلوم نیست که بر مبنای چه معیارهایی تصمیم گیری می شود. ازاین رو در چنین شرایطی نمی توان انتظار برنامه ریزی های درست و دقیق داشت؛ به خصوص در شرایطی که بدنه این حوزه در حال از بین رفتن است و به نظر می آید که کسی هم به فکر نیست.1399/10/09
23:36:09
5.0 / 5
1165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است