با توجه به استقبال مخاطبان و پایان نسخه های چاپ اول؛

نشریه  ایران به زبان ژاپنی تجدید چاپ شد

نشریه  ایران به زبان ژاپنی تجدید چاپ شد به گزارش آبی طرح نشریه تمام تولیدی و رنگی ˮایرانˮ به زبان ژاپنی با محتوای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی از جانب رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اصلاحات و ویرایش جدید، برای نوبت دوم به چاپ رسید.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن، با عنایت به علاقه مندی مخاطبان و اتمام نسخه های چاپ اول، این شماره با افزودن مطالب جدید در زمینه های مختلف و اصلاحات و ویرایش نهایی به زبان ژاپنی در دو هزار نسخه و ۵۴ صفحه(چاپ اول در ۴۰ صفحه عرضه گردیده بود) تجدید چاپ شد و علاوه بر نسخه دیجیتالی، به صورت فیزیکی هم در اختیار مخاطبان قرار گرفت.
با توجه به شناخت اندک مخاطب عام و البته علاقه مند ژاپنی، نشریه "ایران" که مطالب آن به صورت کامل توسط رایزنی تهیه، تأمین و ترجمه شده است، با هدف معرفی جاذبه های ایران و ظرفیت ها و توانمندی ها عرضه شده است.
"پرونده ویژه و تخصصی" در مورد تفاوت ایران و عراق (به عنوان یکی از مهم ترین سئوالات و ابهامات مخاطبان) در کنار پیوندهای ناگسستنی دینی و مذهبی دو کشور (به طور نمونه برگزاری مراسم اربعین)، روابط و همکاری و همینطور معرفی اماکن بزرگ مذهبی شیعیان در عراق همچون مطالب انتشار یافته در این نشریه است.
"معرفی ایران" شامل نقشه، پرچم، مذهب، جمعیت، فصول، ماه ها، تقسیمات کشوری و اسامی و جمعیت تمامی آنان در چارچوب جدول و توضیح و "تاریخ پرافتخار ایران" از باستان تا دوره معاصر به شکل جدول و توضیحات مختصر و بعضی از تصاویر هر دوره از دیگر مطالب چاپ شده در این نشریه است.
"معرفی آثار تاریخی ایران" ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو به تفکیک استان و موقعیت هر کدام و "اقتصاد، صنعت و کشاورزی" و این که ایران به لحاظ کشاورزی دارای ضریب خودکفایی ۹۷ درصدی است و بعنوان کشور بزرگ کشاورزی در جهان شناخته می شود؛ از دیگر مطالبی است که در این نشریه چاپ شده است.
"هنر و ادبیات" معرفی صنایع دستی، موسیقی، ادبیات، ورزش و سینما و اشاره به فعالیتهای بانوان در عناوین ورزشی و موسیقی و "معرفی استان خوزستان" متناسب با پرونده ویژه این شماره و همجواری با عراق به انضمام تصاویر رودخانه کارون در اهواز، مضیف در جزیره مینو و پرندگان جزیره ناخدا و برخی خصوصیت های خاص آن مانند کشت نیشکر، اسب عربی، ورزش، تالاب ها و رودخانه ها از دیگر مطالب این شماره است.
«به ایران خوش آمدید» و معرفی سازه های آبی شوشتر در کنار "علم و فناوری" و معرفی مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) بعنوان نمادی از پیشرفت علمی و فناوری، از دیگر مطالب انتشار یافته در این شماره است.
"برگی از تاریخ" تشریح جنگ ایران و عراق با عنوان دفاع مقدس، سال شمار مختصر و سیر تاریخی جنگ، آزادسازی خرمشهر و جایگاه شهیدان در جامعه و "مصاحبه" با خانم کونیکو یامامورا (بابایی) و مادر شهید در مورد تجربه زندگی در ایران از نگاه یک ژاپنی از دیگر مطالب است.
موضوعات دیگری مانند "غذای ایرانی"، "صنایع دستی" و "ایران و ژاپن" در کنار معرفی "فعالیت های رایزنی فرهنگی" از دیگر مطالب انتشار یافته در این شماره بود.
مجله "ایران" به صاحب امتیازی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، مدیرمسئولی و سردبیری دکتر حسین دیوسالار و تحریریه با مسئولیت قدرت اله ذاکری منتشر می شود و تابحال ۳ شماره از این مجموعه به صورت حرفه ای و تخصصی به زبان ژاپنی انتشار یافته است.منبع:

1399/10/29
17:30:46
0.0 / 5
601
تگهای خبر: ادبیات , اصلاح , تخصصی , جاذبه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است