پس از متهم شدن به نابرابری جنسیتی اتفاق افتاد

افزایش آثار زنان در با اهمیت ترین موزه هنر در مادرید

افزایش آثار زنان در با اهمیت ترین موزه هنر در مادرید آبی طرح: موزه هنر «پرادو» در اسپانیا می خواهد آثار بیشتری از هنرمندان خارجی و زن را به نمایش بگذارد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، مسئولان موزه «پرادو» در اسپانیا قصد دارند با ایجاد تغییراتی، آثار هنری بیشتری از هنرمندان خارجی و زن را در مجموعه دائمی این موزه بگنجانند.
موزه پرادو یکی از پربازدیدترین موزه های شهر مادرید بوده و با شاهکارهایی که از هنر اسپانیا دارد، کامل ترین مجموعه از آثار نقاشی این کشور در دنیا بشمار می رود.
موزه پرادو یکی از گوهرهای فرهنگی باارزش شهر مادرید و یکی از بهترین گالری های هنری جهان محسوب می شود. این موزه در خیابان «پسئو دل پرادو» (Paseo del Prado) واقع شده و شاهکارهایی از استادان بی بدیل اروپایی مانند «ولاسکِز»، «گویا»، «رافائل»، «روبنس» و «بوش» را در ساختمانی قرن هجدهمی به سبک نئو کلاسیک به نمایش می گذارد.
«میگل فالومیر»، مدیر موزه «پرادو» می گوید، یکی از معدود عواقب همه گیری کرونا این بود که تعطیلی موزه این امکان را برای کارکنان موزه فراهم نمود تا گنجینه های موزه و نمایش آنها را مورد ارزیابی قرار دهند.
بگفته «فالومیر» تصمیم ایجاد تغییرات در مجموعه این موزه یک تصمیم ناگهانی نبوده بلکه با هدف بهتر توصیف کردن مکتب ها و دوره های مختلف اتخاذ شده است.
موزه «پرادو» سال قبل با برگزاری نمایشگاهی تحت عنوان «مهمانان ناخوانده» اهتمام کرد برابری جنسیتی بیشتری در مجموعه اش بوجود آورد. هدف از برگزاری این نمایشگاه نشان دادن این مساله بود که چطور آثاری که توسط دولت اسپانیا در سالهای ۱۸۳۳ تا ۱۹۳۱ خریداری شدند سبب شدند تا زنان بعنوان هنرمندان معرفی شوند. البته این نمایشگاه با انتقاداتی از طرف هنرمندان زن و تعدادی از چهره های دانشگاهی مواجه گردید که موزه را به تمرکز بر نمایش آثار مردان بیش از آثار زنان متهم کرده بودند.
بگفته مدیر «پرادو» ایجاد تغییرات در مجموعه این موزه از مجموعه قرن نوزدهم شروع خواهد شد که شاید نشانه هایی از این تغییر در تابستان جاری مشهود شود.
مدیر این موزه اعلام نمود روند برگزاری نمایشگاه های برجسته ای از آثار هنری هنرمندان زن درکنار گنجاندن آثار بیشتری از هنرمندان زن در مجموعه دائمی و خریداری آثار بیشتری از این هنرمندان در موزه «پرادو» ادامه خواهد داشت.
منبع:

1399/11/04
18:23:52
0.0 / 5
761
تگهای خبر: استاد , خرید , فرهنگ , كلاس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است