نقاشی كودكان بر دیوارهای شهر

نقاشی كودكان بر دیوارهای شهر آثار برتر دومین دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» ضمن نمایش در یک نمایشگاه، امکان اجرا در سطح شهر را نیز پیدا می کنند.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، الهام فخاری، دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک اعلام کرد، آثار برتر دومین دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» ضمن نمایش در یک نمایشگاه، امکان اجرا در سطح شهر را پیدا می کنند.
او با اشاره به اختتام مرحله داوری آثار ارسالی توسط کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۴ سال در دومین دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم»، اظهار نمود: هدف از این مسابقه آشنایی جامعه شهری با آرزوها و نوع نگاه کودکان به شهرشان است. تجربه دوره قبل مسابقه نشان داد کودکان نگاهی دقیق، آگاهانه و منتقدانه به شهر دارند و به خوبی فرصت ها و تهدیدها را در شهر می شناسند با اقداماتی که در این دوره از مدیریت شهری در حوزه شهر دوستدار کودک صورت گرفته است، شاهد همگرایی و تعامل بیشتر بین ارگان های ذیربط با موضوع کودکان هستیم که از آن جمله همکاری آموزش و پرورش استان تهران و کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان در برگزاری این مسابقه است.


دبیر کمیته پیگیری و نظارت شهر دوستدار کودک بیان کرد: این دوره مسابقه نقاشی «شهری که من دوست دارم» به سبب همزمانی با شیوع ویروس کرونا و محدودیت های کودکان و نوجوانان در تعامل با مدرسه و دوستانشان و همین طور به سبب محدودیت حضورشان در شهر، با عنوان «شهری که من دوست دارم از پشت پنجره خانه مان ببینم» انجام شد و حدود ۱۴۸۵۰ اثر بوسیله سایت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران و سامانه شاد آموزش و پرورش برای دبیرخانه مسابقه ارسال شد.
بگفته وی، دوره نهایی داوری با حضور ایرج طهماسب، جمال اکرمی، آتوسا صالحی، حدیثه قربان و محمدعلی بنی اسد در مورخ ۱۸ دی ماه به انتها رسید.
رئیس کمیته هنر شورای شهر تهران همین طور خبر داد: آثار منتخب این مسابقه یکم بهمن ماه در نمایشگاهی که به صورت حضوری برگزار می شود، به نمایش درمی آیند.او با اشاره به اینکه باید کودکان در شهر حضوری فعال و مؤثر داشته باشند برای اینکه ساختن شهرها و کشورمان به زودی به دست آنها ممکن خواهد بود، اشاره کرد: کودکان در این نقاشی ها، دریافت، پردازش و دلبستگی هایشان به شهر و آرزوها و خیال پردازی شان درباره آینده شهر را به تصویر کشیده اند. باید این نقاشی ها را به مثابه سندهای شهری و شهروندی بدانیم، از داده های آنها بهره بگیریم و بازخوردهایمان به شهر، شهروندان و زندگی گروهی را دگرگون نماییم تا زمینه شکوفایی توانایی های کودکان و بهبود عادلانه زیرساخت های شهرمان فراهم شوند.
فخاری در آخر اظهار داشت: به دنبال این هستیم که آثار منتخب در دوره زمانی مناسب در چند مرحله در سطح شهر تهران اکران شوند.1399/11/07
13:11:00
0.0 / 5
713
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است