سایه روشن های ششمین روز سی ونهمین جشنواره فیلم فجر؛

مامان و منصور با باران در آدینه فجر

مامان و منصور با باران در آدینه فجر روز ششم جشنواره فیلم فجر در برج میلاد با باران شروع شد. آدینه بود و «مامان» و «منصور» هم نمایش داده شدند. وقتی جشنواره به اتمام رسید، همچنان باران می بارید.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، پیش از شروع روز ششم آمد. اصلا پیش از اینکه ما خبرنگاران هم بیاییم، آمد. باران. تا زمستانِ کرونا زده ۹۹ در میانه راه خود و در میانه راه جشنواره فیلم فجر حداقل باران به خود ببیند. طراوات هم به فضای برج میلاد بخشید، وقتی ما خبرنگارها برای چند دقیقه تنفس از دست ماسک ها، به خارج از فضای برج می آمدیم.

دیروز برج با مامان شروع شد، با منصور تمام. مامان به نظر کم هزینه بود. اما خوب دیده شد. یعنی همه دیدند. کسی از سالن خارج نشد. فیلم هم که به اتمام رسید باز هم برخی داخل سالن بودند. نشست هم که به اتمام رسید آنها داخل سالن بودند. یعنی آنقدر بودند که در نهایت برای نخستین بار سالن بدون ضدعفونی شدن به استقبال منصور رفت.

حالا پیش از منصور هم اتفاقاتی افتاد. مثلا یکباره سر و کله ماموران وزارت بهداشت پیدا شد. این یعنی برای چندمین بار است که یکباره ماموران و پزشکان وزارت بهداشت برای سرکشی از وضعیت جشنواره فیلم فجر به اینجا می آیند. حالا همه که ماسک داشتیم. ضد عفونی نشدن سالن را هم که متوجه نشدند. خب این یعنی همه چیز خوب است.

بعد هم ما اهالی رسانه پیش از اکران منصور منتظر پسر شهید شدیم. یعنی چون فیلم منصور درباره شهید منصور ستاری بود گفتیم شاید یک باره معاون محترم رئیس جمهوری که از قضا فرزند شهید ستاری هم است به سالن برج بیاید. معاونش که آمد سراغ او را گرفتیم. اظهار داشت: من به نمایندگی از خانواده شهید ستاری آمده ام. گفتیم: آقای سورنا ستاری فیلم پدر را دیده است. گفتند: نه. حالا شاید سورپرایزمان کردند، که البته نکردند. چشم مان به در خشک شد و از آقای سورنا خبری نشد.

منصور اما خوش ساخت بود. انگار شلوغ ترین روز جشنواره هم بود. همه آمدند. نشستند. پلک نزدند. فیلم هم که به اتمام رسید کلی دست زدند. به نظر بر خلاف مامان نیاز به هزینه بیشتر هم داشت. خیلی بیشتر. بالاخره هواپیما داشت.

حالا منصور که به اتمام رسید و چراغ ها روشن شد، فهمیدیم رئیس همه ی سینماها هم آمده است. آقای انتظامی را می گویم. با تلویزیون مصاحبه کرد. از برگزاری جشنواره حمایت کرد بعد هم رفت. حسین انتظامی اظهار داشت که همه گفتنی ها را به تلویزیون گفته است.

اولین و آخرین جمعه جشنواره هم پس از نشست منصور خیلی زود سوت و کور شد. همه رفتند. سیدجواد هاشمی هم که همین چند روز پیش تبلیغ کرده از چیزی که نه البته، از جایی، در نشست بود. چیزی نگفت. ما هم که قبلا نوشته بودیم به روی خودمان نیاوردیم. نشست را پوشش دادیم و رفتیم. و این شد اختتام روز ششم.

امروز و در هفتمین روز از سی و نهمین جشنواره فیلم فجر هم دو فیلم خط فرضی ساخته فرنوش صمدی و گیج گاه به کارگردانی عادل تبریزی برای ما اهالی رسانه، منتقدان و هنرمندان نمایش داده می شود.

امسال دبیر جشنواره سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد است و از ۱۲ تا ۲۲ بهمن فیلم ها در برج میلاد و پردیس ملت برای منتقدان، هنرمندان و اهالی رسانه اکران می شود.


1399/11/18
10:14:42
0.0 / 5
821
تگهای خبر: جشنواره , سینما , فرهنگ , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است