عقد یك تفاهم نامه در جریان نمایشگاه فناوری و صنایع فرهنگی

عقد یك تفاهم نامه در جریان نمایشگاه فناوری و صنایع فرهنگی آبی طرح: همزمان با چهارمین روز از اولین نمایشگاه فناوری و صنایع فرهنگی تفاهم نامه همکاری بین پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منعقد شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، محمد حسین ایمانی خوشخو، سرپرست پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی در مراسم عقد تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار نمود: باتوجه به مسئولیت سنگین این وزارت خانه در ساماندهی حوزه اشتغال در کشور و رویکرد فرهنگی که دراین زمینه دارد و از آن رو که پارک ما نیز همچون پارک هایی است که در حوزه فرهنگ کار می کند، فصل مشترک بین این دو نهاد می تواند اتفاق خوبی را رقم بزند که ما از ظرفیت های فرهنگی برای توسعه اشتغال در کشور خصوصاً اشتغال های زود بازده و پایدار استفاده نمائیم.
او اضافه کرد: هدف اصلی ما در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی این است که ظرفیت های فرهنگی را به محصولات فرهنگی تبدیل نماییم. این کارهای مشترک می تواند دراین زمینه راهگشا باشد تا وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز از این ظرفیت ها بهره ببرد. به واقع همکاری پارک ملی و علوم و فناوری های نرم و صنایعی فرهنگی با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی هم برای فرهنگ و هم برای کسب و کارهای متکی بر آن مفید خواهد بود.
در ادامه این مراسم نیز ابراهیم صادقی فر، سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سخنانی بیان کرد: هرگاه فرهنگ با خلاقیت عجین شد توانست مرزهای جدیدی را فتح کند؛ در حقیقت حوزه فرهنگ و خلاقیت به قدری امروزه به یکدیگر نزدیک شدند که پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی توانسته این دو واژه را در جهت رشد و توسعه بوجود آورد.
او اضافه کرد: بسیار خرسندم که از این نمایشگاه بازدید کردم، نزدیک به سه سال است که در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حوزه صنایع فرهنگ و خلاق ایجاد کردیم چونکه اعتقاد داشتیم صنایع فرهنگی دنیای بهتری برای انسان ها می سازد.
او با اشاره به این که از آنجایی که در صنایع فرهنگی با کاهش فقر رو به رو خواهیم بود و عدالت در توسعه صنایع فرهنگی رشد و نمو بیشتری دارد، اظهار نمود: صنایع فرهنگی می تواند موجب رشد معکوس در حوزه مهاجرت شود. ریشه های فرهنگی می تواند موجب افزایش ثروت ملی شده و به آسانی می توان این اتفاق را درک کرد.
سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی وزارت کار همین طور اشاره کرد: همین طور حوزه بوم زیست و محیط زیست و توسعه صنایع فرهنگی نیز رشد می کند. باید خوشبین باشیم که در هر کجای کشور می تواند توسعه یابد و ضمن این که کمک شایانی در کاهش بیکاری و افزایش سرمایه اجتماعی کرده و همین طور کمک حال بسیار خوبی در اقتصاد و دانش و پژوهش باشد.
صادقی فر در آخر اظهار داشت: این تفاهم نامه اتفاق خوبی میان پارک علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی و وزارت کار و تعاون و رفاه اجتماعی است و به اعتقاد من در این نمایشگاه کارهای نو بسیاری دیده شد و هرگونه کمکی که در این راه باشد انجام خواهیم داد و این تفاهم نامه می تواند حامل همکاری بسیار مفیدی باشد.
در ادامه نیز تفاهم نامه همکاری بین معاونت فرهنگی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و پارک ملی علوم و فناوری نرم و صنایع فرهنگی به انعقاد طرفین رسید.
منبع:

1399/11/19
20:37:20
0.0 / 5
702
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است