بخش رادیوتئاتر جشنواره فجر نامزدهای خودرا شناخت

بخش رادیوتئاتر جشنواره فجر نامزدهای خودرا شناخت آبی طرح: نامزدهای بخش رادیوتئاتر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر در رشته های افکتوری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی، تهیه کنندگی، بازیگری زن و بازیگری مرد معرفی گشتند.به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، نامزدهای بخش رادیوتئاتر که از بخش های رقابتی سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر است در ۶ بخش افکتوری، کارگردانی، نمایشنامه نویسی، تهیه کنندگی، بازیگری زن و بازیگری مرد عرضه شدند.

بر این اساس اسامی نامزدهای بخش های شش گانه نامبرده شده بدون اولویت به این شرح اعلام شدند.

افکت

نرگس موسی پور برای نمایش «اتاق ۲۴» از تهران، مسعود نصیریان برای نمایش «سوزنبان» ازاصفهان و رحمان سلمان زاده برای نمایش«جزیره ۱۳۰» از آذربایجان شرقی بعنوان نامزدهای نهایی بخش افکت رادیوتئاتر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر عرضه شدند.

بازیگری زن و بازیگری مرد

نوشین حسن زاده برای نمایش «اتاق ۲۴» از تهران، آنیسا مصطفی پور برای نمایش «بوسه بر ماه» از مازندران و رزا مزینانیان برای نمایش «قهرمان من تویی» از مازندران در بخش بازیگری زن و علی میلانی برای نمایش «سین جیم» از تهران، عباس توفیقی برای نمایش «اتاق ۲۴» از تهران، مصطفی کولیوندی برای نمایش«چریکه» از ایلام، حامد منافی برای نمایش «جزیره ۱۳۰» از آذربایجان شرقی و ایوب آقاخانی برای نمایش «سین جیم» از تهران اسامی نامزدهای دو بخش بازیگری مرد و بازیگری زن بخش رادیوتئاتر را می سازند.

کارگردانی

در بخش نامزدهای کارگردانی بخش رقابتی رادیوتئاتر سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر نام داریوش شهبازی برای نمایش «اتاق ۲۴» از تهران، علی بهرامی برای نمایش «سین جیم» از تهران و مصطفی کولیوندی برای نمایش «چریکه» از ایلام به چشم می خورد.

نمایشنامه نویسی

سینا نیکوکار برای نمایش «سین جیم» از تهران، سیروس همتی برای نمایش «فیش آباد»از تهران و مصطفی کولیوندی برای نمایش «چریکه» از ایلام در بخش نمایشنامه نویسی این رویداد بعنوان نامزدهای نهایی عرضه شدند.

تهیه کنندگی

و در نهایت در بخش تهیه کنندگی نمایش های رادیویی حاضر در سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر، علی بهرامی برای نمایش «سین جیم» از تهران، سامی یوسفی برای نمایش «قهرمان من تویی» از مازندران و مصطفی کولیوندی برای نمایش «چریکه» از ایلام بعنوان نامزدهای نهایی انتخاب و عرضه شدند.جشنواره تئاتر فجر بعنوان مهم ترین رویداد رقابتی و جشنواره ای در عرصه هنر تئاتر و بازتاب آینه تمام نمای هنر انقلاب در روزهای یوم الله دهه فجر امسال (۱۳۹۹) در شرایطی سی ونهمین دوره خودرا با دبیری حسین مسافرآستانه پشت سر گذاشت که همه گیری ویروس کرونا و گسترش آن در کشور برگزاری جشنواره ها و کارهای هنری خصوصاً در عرصه تئاتر را به شدت تحت تاثیر قرار داده است.

تعطیلی کارهای نمایشی خصوصاً تماشاخانه ها و سالن های میزبان آثار نمایشی از یک سو و ازسوی دیگر برگزاری بخش اعظم این رویداد بعنوان مهم ترین رویداد عرصه تئاتر کشور در بستر فضای مجازی، خاصیت های این دوره جشنواره را متمایزتر از ادوار دیگر ساخت.

همچنین دو محور «رادیوتئاتر» و «فیلم تئاتر» بعنوان دو بستر متفاوت تولید آثار نمایشی و ارائه آن به مخاطبان برای اولین بار بعنوان بخش های اصلی و استوانه این جشنواره تعریف شد.

همچنین با بیان سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص بازگشایی مجدد تالارهای نمایشی از شروع بهمن ماه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ظرفیت محدود و حداکثر ۵۰ درصدی نمایش ها، سی ونهمین جشنواره تئاتر فجر را به یکی از معدود رویداد عرصه هنری کشور در قالب جشنواره های هنری فجر بدل ساخت که به شکل محدود میزبان مخاطبان بود.

در کنار دو بخش مورد اشاره (رادیوتئاتر و فیلم تئاتر) بعنوان دو ستون اصلی جشنواره تئاتر فجر در گام سی ونهم؛ اختصاص بخش «سرباز انقلاب» به مناسبت اولین سالروز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ترور ناجوانمردانه شهید محسن فخری زاده موجب شد که این رویداد پس از مدت ها یکی از اصلی ترین خاصیت های محتوایی خودرا بر حوزه تئاتر مقاومت و دفاع مقدس بعنوان یکی از اصلی ترین بن مایه های گفتمان فرهنگی انقلاب قرار دهد.

از دیگر بخش های این دوره از جشنواره می توان به بخش «نمایش های میدانی و خیابانی»، «بخش دیگر گونه های اجرا»، «بخش رقابتی آثار صحنه ای»، «بخش رقابتی برگزیدگان جشنواره های استانی» و «بخش رقابتی نمایشنامه نویسی» اشاره نمود.

سی ونهمین جشنواره سراسری تئاتر فجر به دبیری حسین مسافر آستانه عصر امروز دوشنبه ۲۰ بهمن ماه ساعت ۱۸ با برگزاری مراسم اختتامیه در تالار وحدت به کار خود اختتام می دهد.منبع:

1399/11/20
13:28:45
0.0 / 5
979
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است