واكنش خانه مطبوعات همدان به مصوبه حذف اجبار انتشار آگهی دولتی

واكنش خانه مطبوعات همدان به مصوبه حذف اجبار انتشار آگهی دولتی ایرنا- خانه مطبوعات استان همدان به مصوبه اخیر هیات وزیران درباره «حذف اجبار دولتی ها به انتشار آگهی در روزنامه ها» واکنش نشان داد و با صدور اطلاعیه ای خواهان اصلاح و بازبینی این مصوبه شد.


در بیانیه خانه مطبوعات استان همدان که نسخه ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: در حالیکه بیشتر از یک سال است به علل مختلف همچون شرایط اقتصادی حاکم، شیوع بیماری کرونا در سطح جامعه و حال و روز مطبوعات در کشور به تبع آن در استان ها خوب نیست، هیات وزیران در مصوبه ای به تاریخ ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۹، خبر از لغو اجبار دستگاههای اجرایی برای انتشار آگهی های مزایده و مناقصه در مطبوعات می دهد، خبری که جامعه رسانه و بخصوص اهالی مطبوعات را با یک شوک بزرگ مواجه کرده است.

این بیاینه افزوده است: بدون شک نقش مطبوعات در فرایند اطلاع رسانی بی بدیل بوده و اهمیت این مورد بر هیچ کس بخصوص دولت مردان پوشیده نیست و بطور قطع تصمیمات کارشناسی نشده به رکن چهارم دموکراسی ضربه زده و تن نحیف مطبوعات را نزارتر خواهد نمود.

خانه مطبوعات استان همدان در ادامه بیانیه خود آوروه است: امروز دولت باید با پشتیبانی از مطبوعات، اجازه ندهد چراغ این رکن رکین جمهوریت نظام به خاموشی بگراید، ضمن اینکه ابلاغ چنین بخش نامه هایی بذر ناامیدی را در دل اصحاب رسانه خواهد کاشت.

این بیانیه افزوده است: اساسا در این برهه از زمان، اجرایی شدن چنین بخش نامه ای باعث تعطیلی خیلی از روزنامه ها و بیکاری تعداد قابل توجهی از خبرنگاران، عکاسان مطبوعاتی و اصحاب رسانه خواهد شد و پاییز مطبوعات زودتر از آنچه فکر نماییم رقم خورده و پایانی تلخ در انتظار آنها خواهد بود.

در این بیانیه تصریح شده، خانه مطبوعات استان همدان در جهت پشتیبانی از حقوق صنفی جامعه رسانه ای، از وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت محترم مطبوعاتی و امور اطلاع رسانی وزارتخانه درخواست دارد تا با جدیت تمام به دنبال لغو این بخشنامه باشند.
خانه مطبوعات استان همدان در این بیانیه از استاندار و مجمع نمایندگان استان همدان خواسته که ضمن پیگیری این مورد تا رسیدن به نتیجه مطلوب برای رسانه ها و بخصوص مطبوعات، اجازه ندهند در این روزها خبرنگاران و اهالی رسانه دوران پرتلاطم تری را تجربه کنند.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال مصوبه هیات وزیران در خصوص حذف اجبار دولتی ها به انتشار آگهی در روزنامه ها، در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری نوشت: این مصوبه زنگ خطر نهایی برای مطبوعات کشور بوده و نگرانی جدی و گسترده ای در بین اصحاب مطبوعات و رسانه بوجود آورده است.منبع:

1399/11/27
21:10:41
0.0 / 5
525
تگهای خبر: اصلاح , حقوق , دستگاه , عكاس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است