توسط كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان؛

برترین اسباب بازی های شناختی عرضه شدند

برترین اسباب بازی های شناختی عرضه شدند به گزارش آبی طرح کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، همزمانبا ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، برترین اسباب بازی های حوزه شناختی کودکان و نوجوانان را معرفی نمود.به گزارش شنبه شب خبرنگار فرهنگی ایرنا، هیات داوران در بخش برترین اسباب بازی های شناختی از شش گروه برگزیده از میان آثار رسیده به دبیرخانه ششمین جشنواره ملی اسباب بازی با اهدای لوح تقدیر و نشان برترین اسباب بازی ایرانی سال ۱۳۹۹ قدردانی کرد.
بر طبق این گزارش سرگرمی برج هوش، از تولیدات شرکت هوش افزار کودک آوند، حاجی فیروز از نشر دیبایه، تاب و خوش قیافه، از شرکت بازی تا در این بخش ارائه شد.
هم چنین اسباب بازی گارنت از تولیدات مجموعه هوگر گیمز، بازی با کش از تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و بازی هزارماز از شرکت آینده سازان سیتا کودک، دیگر برگزیده های بخش اسباب بازی های شناختی، ششمین جشنواره ملی اسباب بازی است که از جانب داوران ارائه شد.
بنا بر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، هیات داوران این بخش متشکل از کارشناسان ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بعد از بررسی آثار راه یافته به بخش رقابتی جشنواره برگزیده های این بخش را معرفی و در اطلاعیه ای بر توجه بیشتر به این حوزه تاکید نمودند.
هیات داوران بخش اسباب بازی های شناختی در این بیانیه ارتقا سرمایه شناختی آحاد جامعه ایرانی را اولویتی ملی دانستند و از بازی بعنوان بخش جدایی ناپذیر رشد و تحول کودک و مهم ترین عامل ارتقا مهارت های شناختی یاد کرده اند
در این بیانیه هم چنین شاخص اصلی ارزیابی بازی ها را شناختی بودن آنها عنوان شده است، به این معنا که بتواند سبب فعال شدن یا تقویت مهارت های شناختی کودکان همچون توجه و تمرکز، حل مساله، حافظه و... شود.
جشنواره ملی اسباب بازی در یک نگاه
جشنواره ملی اسباب بازی با هدف کمک به ساماندهی و رونق صنعت اسباب بازی از سال ۱۳۹۴ شروع به کار کرده است. ششمین جشنواره ملی اسباب بازی در پاییز سال ۱۳۹۹ سال جهش تولید، با نگاهی نو در فضای مجازی و با هدف پشتیبانی از کالای ایرانی و کمک به رونق تولید و با هدف برقراری ارتباط میان طراحان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در حوزه اسباب بازی با همراهی شورای نظارت بر اسباب بازی فعالیت خویش را آغاز کرده است. بخش رقابتی، بخش علمی، نمایشگاه تخصصی دستاوردهای اسباب بازی ایرانی، نمایشگاه موسسات ترویج بازی و اسباب بازی و بازار اسباب بازی، قسمت های مختلف این دوره از جشنواره را می سازند.
برگزاری نشست ها، کارگاه ها و همایش علمی، انتخاب برترین اسباب بازی های ایرانی، از برنامه های متنوع این جشنواره است. دبیرخانه ششمین جشنواره ملی اسباب بازی با بهره مندی از زیرساخت های فضای مجازی، این جشنواره را با نگاه توسعه ای در جهت تحقق شعار سال «جهش تولید» برگزار می نماید. کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی، شورای نظارت بر اسباب بازی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی را برگزار خواهند کرد.
تارنمای اینترنتی ششمین جشنواره ملی اسباب بازی، تا ۱۱ اسفند میزبان مخاطبان و علاقه مندان است.
در بخش فروش این جشنواره بیشتر از ۱هزار و ۲۵۰ اسباب بازی و سرگرمی از ۱۴۰ تولیدکننده داخلی با عنایت به شرایط سنی و مبحث های مختلف ارائه شده است.
هم زمان کارشناسان حوزه اسباب بازی ها هم به صورت مجانی به رجوع کنندگان برای انتخاب و خرید بهتر مشاوره می دهند و شماره تماس ۰۲۱۹۱۰۷۰۵۶۷ هم برای پاسخ گویی به پرسش های مخاطبان در نظرگرفته شده است و هم زمان ۷ نفر می توانند با کارشناسان ارتباط تلفنی داشته باشند.
ششمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۸ بهمن تا ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ به صورت مجازی برگزار می گردد.1399/12/02
20:20:28
0.0 / 5
465
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است