نمایش عروسكی، فرصتی برای دیدار یك رنگی است

نمایش عروسكی، فرصتی برای دیدار یك رنگی است به گزارش آبی طرح شروع به کار نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی و پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به این جشنواره، تازه ترین خبرهای این رویداد هنری است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ستاد خبری این جشنواره،، سید عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی به هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک با قدردانی از تلاش نمایشگران عروسکی و برگزارکنندگان این جشنواره، نمایش عروسکی را، فرصتی برای دیدار یک رنگی دانست.
پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شرح زیر است:
«جهان بی مرز عروسک ها با عبور از پس هزاره ها همچنان با همراهی مِهر مردم پرهیاهوست و شگرف آنکه انسان اندیشمند همیشه دنیای برساخته خودرا با طیف گسترده ای از اشیاء بی جان گرفته تا عروسک های ساده و گاهی پیچیده تماشا می کند تا پاسخی زیبا برای شگفت زدگی اش بیابد، از آن بیاموزد و سرگرم شود. عروسک ها، بااینکه قلبی برای مهربانی ندارند امّا توانسته اند قلب انسان ها را بربایند. عروسک ها با تمام بی قلبی شان می دانند راستی و یک رنگی رمز ماندن شان در دل هاست. مواجهه زلالی عروسک ها با کودکان که نمادهای بی بدیل پاکی اند، دیدنی است. بسادگی یکدیگر را باور کرده و می پذیرند. فرصتی که بزرگترها هم به آن نیاز دارند و نمایش عروسکی، فرصتی برای دیدار یک رنگی است.
هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران ــ مبارک فرصتی برای قرار گرفتن در جایی میان واقعیت و رویا برای کسب آگاهی بیشتر است.
بااینکه روزهای تلخی که آغازش به سال قبل برمی گردد با حضور نامبارک ویروسی مرگبار هنوز ادامه دارد، اما یقین دارم با امید و شادی خلق شده از طرف عروسک های این رویداد، به زودی روزهایی مبارک و بی اضطراب به زندگی مردم سراسر جهان، همچون مردم مهربان ایران باز خواهد گشت.
حضور و هنرآفرینی گروه های هنری سراسر کشور و تلاش و همت هنرمندانه تمام دست اندرکاران برگزاری این رویداد هنری را ارج نهاده و از پروردگار مهربان برای تمامی عزیزان پیروزی و سربلندی آرزومندم. »
نمایشگاه عکس جشنواره نمایش عروسکی شروع به کار کرد
نمایشگاه عکس هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران - مبارک عصر روز گذشته، یکشنبه 10 اسفند ماه در گالری میرمیران خانه هنرمندان ایران رسما شروع به کار کرد.
این نمایشگاه با حضور قادر آشنا، مدیر کل هنرهای نمایشی و مجید رجبی معمار مدیر عامل خانه هنرمندان ایران بطور رسمی افتتاح شد.
در این مراسم دوستانه، مهدی حاجیان دبیر اجرائی جشنواره هجدهم نمایش عروسکی، یاد و خاطره گلزار محمدی، دبیر فقید این جشنواره و محمدرضا الوند، مدیر هماهنگی استانها در مرکز هنرهای نمایشی را که بتازگی درگذشته است، گرامی داشت.
اختر تاجیک، عکاس باسابقه تئاتر به نمایندگی از هیات داوران این نمایشگاه و ابراهیم گله دارزاده، مدیر مجموعه تئاتر شهر هم در این مراسم حضور داشتند.
در این نمایشگاه 67 عکس از 29 عکاس به معرض نمایش گذاشته شده است که این آثار تا اختتام جشنواره ( روز 17 اسفند ماه) پذیرای بازدیدکنندگان هستند و برگزیدگان نمایشگاه عکس در اختتامیه جشنواره که روز 17 اسفند ماه برگزار می شود، معرفی خواهند شد.
همین طور با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و انجمن هنرهای نمایشی این استان، همزمان با برگزاری جشنواره، نمایشگاه عکس در شهرهای رشت و لاهیجان نیز برپا می شود.
لازم به توضیح است که همزمان با نمایشگاه حضوری، نمایشگاه مجازی عکس جشنواره برای آن دسته از مخاطبان که امکان بازدید از نمایشگاه حضوری را ندارند، برپاست.
مدیریت بخش عکس این دوره از جشنواره بر عهده امیر عابدی است و گروهی سه نفره متشکل از بهروز غریب پور، سیف الله صمدیان و اختر تاجیک، داوری آثار این بخش را بر عهده داشته اند.

1399/12/12
10:11:06
0.0 / 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است