نقاشی روی دیوار زندان اثر بنكسی است؟

نقاشی روی دیوار زندان اثر بنكسی است؟ نقاشی دیواری جدیدی که به سایر آثار «بنکسی» شباهت دارد بر روی دیوار یک زندان در بریتانیا دیده شده است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از سی ان ان، بتازگی یک نقاشی دیواری که یک زندانی را در حال فرار از زندان به تصویر کشیده است بر روی زندانی در بریتانیا دیده شده است. شباهت بین این نقاشی و آثار «بنکسی» نقاش مشهور آثار خیابانی سبب شده تا این احتمال داده شود که «بنکسی» خالق این نقاشی دیواری است. با این وجود تا حالا صحت اصالت این اثر توسط «بنکسی» تایید نشده است.
این هنرمند معمولا با انتشار تصاویر آثارش در صفحه رسمی اش در اینستاگرام، صحت و اصالت آنها را تایید می کند.
این نقاشی بر روی دیوار زندان متروکه «ریدینگ» واقع در جنوب انگلستان خلق شده است. «اسکار وایلد» شاعر مشهور ایرلندی زمانی در همین زندان زندانی شده بود. بنا بر این بنظر می رسد این نقاشی «وایلد» را به تصویر می کشد که با بهره گیری از ملحفه های وصل شده به یک دستگاه تایپ از دیوار آویزان شده است.
این زندان در سال ۲۰۱۳ تعطیل شد.
در ماه دسامبر بود که «بنکسی» تایید نمود او نقاشی دیواری که در خیابان پرشیبی در «بریستول» قرار دارد را خلق کرده است. این نقاشی دیواری یک زن سالمند را حین عطسه کردن به تصویر کشیده است.
«بنکسی» هنرمند گرافیتی کار مشهوری است که با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این وجود هنوز هویت اصلی او فاش نشده است. نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و موضوع هایی مانند گرمایش زمین، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت کاری پرداخته است. تا حالا بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت های چشم گیر فروخته شده است.1399/12/15
12:32:28
0.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است