انجمن روزنامه نگاران زن:

زنان و جوانان در انتخابات شوراها ثبت نام كنند

زنان و جوانان در انتخابات شوراها ثبت نام كنند انجمن روزنامه نگاران زن ایران (رُزا) با صدور اطلاعیه ای از زنان و جوانان برای ثبت نام در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دعوت کرد. ثبت نام در انتخابات شوراهای شهر به صورت الکترونیکی تا دو روز دیگر در سطح کشور ادامه دارد اما ثبت نام انتخابات شوراهای روستا فروردین خواهد بود.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، در این اطلاعیه آمده است: اینک که در روزهای ثبت نام انتخابات شوراهای شهر و روستا قرار داریم از زنان و جوانان شایسته این سرزمین که تمایل به مشارکت در امر حکمروایی شهری و مدنی دارند، دعوت می نماییم تا با ثبت نام برای نامزدی در این انتخابات حق خویش را برای تصمیم گیری در سرنوشت شهرها و روستاهای خویش نهادینه کنند.
براساس این اطلاعیه، زنان ایرانی با در اختیار داشتن ظرفیت های بزرگ دانشی و تجربه، همچون بهره مندان اصلی فضاهای شهری و روستایی هستند که با اتکا به روحیه مادرانگی خود قادرند با آرامش، پر نشاط و با کیفیت شهرها و روستاهای ایران را مدیریت کنند. حضور این ظرفیت توانا در انتخابات پیش رو شوراها در کنار جوانان که آینده این سرزمین هستند می تواند فرصتی باردیگر به بیشتر از ۱۳۰۰ شهر ایران و روستاها دهد تا فضایی رقابتی و به دور از تنگ نظری های گروهی ایجاد شود و در یک فرایند دمکراتیک با رأی مردم شریف ایران سکان هدایت شوراها را به دست گیرند.
این انجمن در ادامه اطلاعیه خود، می افزاید: ازاین رو با امید به فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخاباتی عادلانه، منصفانه، آزاد و رقابتی با حضور همه سلائق و گرایش های سیاسی توسط هیات های اجرایی و نظارتی انتخابات شوراهای شهری و روستایی، از زنان و جوانان پر توان و متخصص و صاحب نظر دعوت می نماییم تا با شرکت در کمپین ثبت نام برای انتخابات شوراها فرصت حضور در اداره شهر و روستا خویش را از دست ندهند.
انجمن روزنامه نگاران زن ایران (رزا) در این فراخوان دعوت به ثبت نام در انتخابات شوراها، همینطور از خبرنگاران و روزنامه نگاران صاحب نظر درحوزه شهری و هم سایر اهالی رسانه تقاضا دارد که در امر دعوت زنان متخصص و فعال به ثبت نام برای انتخابات شوراها، این انجمن را همراهی کرده و روند دموکراتیزه شدن اداره کشور را تسهیل کنند.
داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر تا روز سه شنبه ۲۶ اسفندماه می توانند از راه اپلیکیشن موبایلی به نشانی http: //entekhabat.moi.ir برای ثبت نام غیرحضوری اقدام نمایند.



منبع:

1399/12/25
01:43:27
0.0 / 5
383
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است