تندیس جایزه آكادمیك افشین یداللهی رونمایی گردید

تندیس جایزه آكادمیك افشین یداللهی رونمایی گردید به گزارش آبی طرح تندیس جایزه سالانه زنده یاد دکتر افشین یداللهی و سرود دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در آئینی رونمایی گردید.


دکتر علیرضا زالی روز دوشنبه در این آیین رونمایی که با حضور تعدادی از فرهیختگان عرصه ادب و هنر و مدیران این دانشگاه همراه بود، در سخنانی مرحوم دکتر افشین یداللهی را شخصیتی مبرز، اسطوره دانشگاهی و الگویی برجسته و بی بدیل در عرصه های پزشکی، ادبی، اجتماعی، فرهنگی و هنری توصیف کرد.
وی اظهار داشت: دکتر افشین یداللهی در عین حال که اسوه و سمبل یک پزشک ماهر به شمار می رفت، یک ادیب ترانه سرا و هنرمندی بی بدیل بود که در عرصه های مختلف خوش درخشید و خصایل و فضایل برجسته وی الگویی بی نظیر برای نسل جوان است.
وی ضمن اشاره به این که این طبیب حاذق تا واپسین روزهای زندگی خویش به طبابت و درمان بیمارانش پرداخت خاطرنشان کرد: مطب دکتر یداللهی در منطقه ای دارای زیرساخت های بهداشتی و درمانی خیلی کم بود و بیشتر از ۳۰ هزار بیمار تحت درمان وی قرار داشتند که این نشان از مسئولیت پذیری فوق العاده و اوج تعالی حرفه ای وی بود.


رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ادامه، دکتر افشین یداللهی را فرزند و افتخاری برای این دانشگاه اعلام نمود که سیمایی متفاوت از موسیقی و نگاهی متفاوت در ترانه ایجاد کرد.
وی ضمن اشاره به حمایت این چهره علمی و فرهنگی دانشگاه از جوانان مستعد درحوزه فرهنگی و هنری بیان نمود: افشین یداللهی متعتقد بود که باید برای جوانترها ظرفیت سازی نماییم.
وی همینطور مسئولیت پذیری اجتماعی، سختکوشی، مشارکت در کارهای خیریه و رخدادهای غیرمترقبه، طبابت مجانی و پیشتازی در کارهای عام المنفعه، داشتن روحیه درویش مسلکی، تواضع و فروتنی را از دیگر صفات برجسته این روانپزشک فقید نام برد.
زالی جایزه آکادمیک زنده یاد افشین یداللهی به پاس بزرگداشت این طبیب هنرمند برجسته و بی نظیر ترانه سرا طراحی شد که یک شخصیت علمی دانشگاهی مبرز بود و از برگزاری نخستین چشنواره جایزه آکادمیک زنده یاد افشین یداللهی در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ مصادف با روز ادب پارسی اطلاع داد.
زالی اظهار داشت: زنده یاد افشین یداللهی در سال ۱۳۹۲ هم از میان تمامی پزشکان ایران زمین بعنوان یکی از ۱۰ چهره ماندگار پزشکی کشور معرفی شده بود.
دکتر علیرضا ناصری دبیر نخستین جشنواره جایزه آکادمیک زنده یاد افشین یداللهی هم در این مراسم به بیان توضیحاتی در این خصوص پرداخت و ضمن اشاره به چهارمین سالگرد درگذشت این چهره علمی و ادبی دانشگاه به فعالیت هایش در حوزه های مختلف علمی و هنری و ادبی اشاره نمود.
ناصری این جایزه را نمادی برای ایجاد یک جریان فرهنگی عنوان نمود که در چهار حوزه، ادبی، هنری، میان رشته ای و مسئولیت اجتماعی طراحی شده است که در ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ برای نخستین بار این جایزه به منتخبان آن اهدا می شود.
وی اضافه کرد: به مناسبت شصتمین یادمان تاسیس دانشگاه به ۶۰ چهره برتر دانشگاه تندیس یادبود اهدا می شود که زنده یاد افشین یداللهی یکی از این ۶۰ چهره برتر است.
در ادامه این مراسم استاد محمد علی بهمنی شاعر و غزل سرا، اسفندیاری ناشر آثار زنده یاد یداللهی، دکتر خلعتبری به ذکر خاطراتی از این طبیب هنرمند فقید پرداختند و او را در ادب و اخلاق، بی بدیل عنوان کردند.
سپس از سرود رسمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی سراییده زنده یاد افشین یداللهی رونمایی و دکتر زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به پاس بزرگداشت یاد و خاطره دکتر افشین یداللهی لوح تقدیرو تندیس فرهنگ را به پدر آن مرحوم اهدا کرد.
همچنین در این آیین ابلاغ اعضای کمیته داوران نخستین جشنواره جایزه آکادمیک افشین یداللهی قرائت و به دکتر ناصری بعنوان دبیر جشنواره، بهمنی، خلعتبری، ماهر و مجتهدی بعنوان دبیر کارگروه های چهارگانه این جشنواره اعطا شد.1399/12/25
22:36:12
0.0 / 5
431
تگهای خبر: استاد , تندیس , جشنواره , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است