نقاشی مونه گل سرسبد حراجی كریستیز

نقاشی مونه گل سرسبد حراجی كریستیز آبی طرح: یک نقاشی از «کلود مونه» درحالی  اثر برجسته حراجی قرن بیستم کریستیز خواهد بود که این حراجی بزرگ در روش طبقه بندی دوره های تاریخی فروش آثار تغییر به وجود آورده است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا و به نقل از آرت نت، تابلو نقاشی «پل واترلو: جلوه مِه» در حراجی ۱۱ می آثار قرن بیستم کریستیز با قیمت تقریبی ۳۵ میلیون دلار به فروش گذاشته خواهد شد.
این تابلو نقاشی یکی از مجموعه تابلوهای نقاشی مشهور به «مناظر لندن» است که «مونه» روند خلق آنها را از سال ۱۸۹۹ آغاز نموده بود.
این تابلو نقاشی بعد از خریداری شدن توسط «امی لوول» شاعر برنده پولیتزر به یکی از اولین مجموعه آثار لندن این هنرمند تبدیل شد که وارد یک مجموعه هنری آمریکایی می شوند. این اثر تا سال ۱۹۷۸ در خانواده «لوول» باقی ماند و در یک نمایشگاه بزرگ از آثار «مونه» که در سال ۱۹۲۷ در موزه هنرهای زیبای بوستون برگزار شده بود نیز به نمایش درآمد.
این نقاشی در سال ۱۹۹۹ در حراجی ساتبیز به قیمت ۹.۳ میلیون دلار به مالک فعلی اش به فروش رسید.
دیگر اثر گرانقیمت مشابه از «مونه» تابلو نقاشی «پل واترلو: روز ابری» است که در سال ۲۰۰۷ درحراجی کریستیز به قیمت ۳۵.۶ میلیون دلار به فروش رسید.
عنوان گران ترین اثر فروخته شده «مونه» نیز به تابلو نقاشی «کومه های علف خشک» متعلق به سال ۱۸۹۰ متعلق می باشد که در سال ۲۰۱۹ در حراجی ساتبیز به قیمت ۱۱۰.۷ میلیون دلار به فروش رسید.
این حراجی همین طور اعلام نمود در دسته بندی دوره های مختلف تغییراتی ایجاد خواهدنمود و از این پس حراجی «هنر قرن بیستم» و حراجی «هنر قرن بیست و یکم» جایگزین حراجی «امپرسیونیست و مدرن» و «پساجنگ و معاصر» خواهند شد.
مدیر بخش هنر قرن بیستم و بیست و یکم کریستیز بیان کرد: «مدت ها بود در فکر ایجاد این تغییر بودم. هنر ۸۰ سال پیش دیگر معاصر محسوب نمی گردد و از جهتی ما باید همراه با دوره خودمان پیش برویم.»
منبع:

1399/12/29
13:00:59
0.0 / 5
399
تگهای خبر: خرید , فروش , موزه , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است