معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران:

یادمان های شهید آوینی، نسل جوان را متحول می كند

یادمان های شهید آوینی، نسل جوان را متحول می كند به گزارش آبی طرح معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار با مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح، اظهار داشت: شهادت سید مرتضی آوینی هنرمند نامی کشورمان، تحول آفرین بود و یادمان فکه و یادمان های در ارتباط با شهید آوینی از لحاظ استقرار و فضای معنوی، به زائرین حس متفاوت و خاصی می بخشد.


به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی روز یکشنبه در دیدار با سیدمحمد یاشار نادری، مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح با تکیه بر اینکه تفکر شهید آوینی برای نسل جوان کشور الهام بخش است، خاطرنشان کرد: رویکرد، نحوه ارتباط گیری، قلم و اندیشه شهید آوینی به مبحث جنگ، خاص و همه جانبه بود. ازاین رو در تبلیغات فرهنگی امروز بسیار راهگشاست.
وی به طرح های تحولی سالجاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرهنگی اشاره نمود و اضافه کرد: سال جاری توجه جدی به تاریخ شفاهی والدین معظم شهدا و جانبازان در برنامه های فرهنگی بنیاد شهید لحاظ شده است.
سیدمرتضی آوینی، بیستم فروردین سال ۱۳۷۲ در فکه و در حال ساخت مجموعه مستند و تلویزیونی روایت فتح، بر اثر برخورد با مین های باقیمانده از زمان جنگ به شهادت رسید.
پیکر شهید سید مرتضی آوینی روز ۲۲ فروردین ۷۲ با حضور مقام معظم رهبری و هنرمندان و نویسندگان تشییع و در قطعه ۲۹ بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
تشکیل کارگروه ویژه بنیاد شهید و بنیاد روایت فتح
سیدمحمد یاشار نادری، مسئول بنیاد فرهنگی روایت فتح هم در ادامه خاطرنشان کرد: امسال کارگروه ویژه ای بین مدیران بنیاد روایت فتح و معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل و فعالیتهای مشترک ساماندهی می شود.
وی تولید ۳۲ اثر سینمایی در استان ها را همچون برنامه های سالجاری بنیاد روایت فتح برشمرد و اضافه کرد: هم افزایی و مشارکت، جزو سیاست های اصلی بنیاد روایت فتح است.
نادری بر همکاری مشترک در زمینه نشر کتاب با بنیاد شهید تصریح کرد و اظهار داشت: انتشارات بنیاد روایت فتح، آمادگی همکاری مشترک با نشر شاهد بنیاد شهید و امور ایثارگران را دارد.منبع:

1400/01/22
21:06:01
5.0 / 5
330
تگهای خبر: آموزش , بنیاد , سینما , طرح
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است