۲ طرح پژوهشی بندری با حضور وزیر میراث فرهنگی در گیلان رونمایی گردید

۲ طرح پژوهشی بندری با حضور وزیر میراث فرهنگی در گیلان رونمایی گردید دو طرح پژوهشی بندری در بندر تفریحی و گردشگری چمخاله با حضور وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در گیلان رونمایی گردید.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی روز جمعه از روند ساخت بندر تفریحی گردشگری چمخاله بازدید کرد و برای جذب سرمایه گذار و حمایت هیات دولت از ساخت و خرید قایقهای تفریحی، مسافری دریایی - تفریحی داخلی و خارجی قول مساعد داد.
مدیرکل اداره بنادر و دریانوردی استان گیلان درباب این طرحها اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی با بهره گیری از توان دانشگاه تربیت مدرس سند جامع بنادر و دریانوردی را با بهره بردن از اسناد، مدارک، مستندات موجود برمبنای عکس ها و شواهد در زمینه موقعیت بنادر گیلان در دریای کاسپین را مورد بررسی قرار داد.
حمیدرضا آبایی با اشاره به اسناد مهم یافت شده در این تحقیقات گفت: بر طبق تحقیقات و مصاحبه های میدانی وضعیت بنادر در سده های قبل مورد ارزیابی قرار گرفت و در نتیجه این تحقیقات، مشخص شد بندر انزلی با ۳۰۰ سال قدمت از پر رونق ترین بنادر حاشیه خزر بوده که داد و ستد و تجارت از این بندر انجام می شد.
وی طرح بعدی را بررسی سند تاریخی قایق مغروق کشف شده در قرق تالش عنوان و اشاره کرد: عملیات تحقیقاتی درباب این میراث فرهنگی بندری و دریانوردی صورت گرفت و طبق این سند تاریخی بهره برداری از مواهب دریا در استان گیلان مورد تایید قرار گرفت.
وی با دعوت از سرمایه گذاران برای توسعه صنعت گردشگری دریانوردی تصریح کرد: دولت تا حالا حدود ۵۰ میلیارد تومان برای توسعه زیر ساختها در بندر تفریحی گردشگری چمخاله سرمایه گزاری نموده و هم اکنون دو فاز از سه فاز اصلی این مجموعه به پایان رسیده است.
آبایی، ایجاد ۳۰۰ متر مسیر سنگی برای رسیدن به پل و عرشه، ساخت موج شکن در عمق ۵ متری با در نظر گرفتن وضعیت جریان گردش آب دریا و مسائل محیط زیستی، ایجاد دو دستک موج شکن در فاصله ۴۰۰ متری از ساحل برای استحصال دو هکتار و ساخت حوضچه چهار هکتاری برای ورزشهای آبی، دریایی و قایقرانی و سایر تفریحات دریایی را همچون اقدامات انجام شده در بندر چمخاله اعلام نمود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان اشاره کرد: باید زمینه لازم توسعه صنعت گردشگری دریایی را بمنظور ایجاد زیر ساخت ها و شرایط هتلینگ و پذیرایی از مهمانها برای توسعه صنعت گردشگری در گیلان فراهم نماییم.
مراحل راه اندازی بندر تفریحی گردشگری چمخاله اسفند سال ۱۳۹۷ در شهرستان لنگرود شروع شد و اکنون به لحاظ ایجاد زیرساختها ۵۰ درصد پیشرفت دارد.
شهرستان لنگرود در ۶۰ کیلومتری مرکز گیلان با بیش از ۱۴۰ هزار نفر جمعیت یکی از مناطق توریست پذیر استان گیلان است.1400/03/07
15:39:52
5.0 / 5
609
تگهای خبر: توریست , خرید , سازمان , سرمایه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است