درام نوازی بیصدا روی خرابه های جنگ بعلاوه تصاویر

درام نوازی بیصدا روی خرابه های جنگ بعلاوه تصاویر یک نوازنده موسیقی با بهره بردن از چوب درام، با کودکان غزه در بین خرابه های جنگ موسیقی کار می کند.


به گزارش آبی طرح به نقل از الجزیره، در کوچه های غزه بوی خون به مشام می رسد و غم و اندوه موج می زند. قلب کودکان از غم از دست دادن نزدیکانشان در خلال جنگ دردمند است اما در این میان انسان هایی هستند که به خاطر احساس مسوولیتشان در قبال کودکان و جامعه، کارهایی می کنند که برای چند لحظه کودکان غم خودرا فراموش کنند.
محمد نبهان هنرمند موسیقی است که از چوب های درام بعنوان سلاحی برای مقابله با خرابی های جنگ استفاده می نماید و معتقد می باشد که موسیقی غذای روح است و دردها را دوا کرده و امید را در دل زنده می کند.
او با کودکان در بین خرابه های جنگ درام نوازی می کند اما خود درام را با خود نمی برد؛ چونکه معتقد می باشد درام صدای بلندی دارد و باتوجه به عزادار بودن مردم، کار درستی نیست.
این هنرمند فقط با بهره گیری از چوب های درام و گاهی چند تکه سنگ به کودکان غزه موسیقی آموزش می دهد تا بدین سان از صدای آن کسی را هم آزرده نکند.محمد نبهان می گوید بعنوان یک پدر دیده است که جنگ چقدر کودکان را غمگین می کند برای همین تصمیم گرفته تا با بهره گیری از موسیقی به آنها کمک نماید.
او ادامه می دهد، رنجی که این کودکان کشیده اند سبب شده تا جسم و روحشان ده ها سال بزرگ تر به نظر بیاید.
محمد نبهان معتقد است: این تمرین موسیقی در روحیه کودکان تاثیر مثبتی گذاشته است و آنها از این کار استقبال کرده اند.
او هنر را پیام صلح و دوستی می داند که زبان مشترک جهان است و از جهان می خواهد تا صلح را در فلسطین برقرار کند.
بتول المصری ۱۵ ساله یکی از کودکانی است که در کنار محمد نبهان موسیقی یاد می گیرد. غم و اندوه در چشمانش مشهود است. او شاهد اتفاق دردناکی بوده که برای خانواده اش افتاده است.
بتول به الجزیره گفته است: همه خانواده در خانه بودیم که ناگهان صدایی آمد و بعد احساس کردم پایم درد می کند. دیدم که خواهر و برادرها و عموزاده هایم زخمی بر زمین افتاده اند. خواهر کوچکم را بغل کردم و برای کمک به سمت خانه همسایه رفتم که بیهوش شدم. وقتی چشم باز کردم در اتاق عمل بودم و فهمیدم که آنها مرده اند.این دختر فلسطینی در ادامه گفته است که محمد نبهان با آموزش موسیقی به آنها کمک می نماید تا خاطرات تلخشان را فراموش کنند.
یکی از مادران ساکن غزه نیز عنوان کرده است که دیدن صحنه های دلخراش جنگ سبب شده تا کودکان گرفتار مشکلات روحی شوند. تعدادی از آنها به شدت خشن شده و تعدادی از هر صدایی می ترسند و سریع پناه می گیرند.
این مادر فلسطینی گفته است: امنیت و آرامش حق ماست. ما می خواهیم آینده بچه ها یمان را بدون ترس از دست دادنشان بسازیم. شرایط طوری شده است که می ترسیم کودکی به دنیا بیاوریم و او را از دست بدهیم.1400/03/30
17:28:54
5.0 / 5
658
تگهای خبر: آموزش , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است