روایت ۶تایی انتظامی از مخالفان پاگیری شفافیت

روایت ۶تایی انتظامی از مخالفان پاگیری شفافیت آبی طرح: دبیر کمیسیون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، از 6 دسته از مدیرانی که با انتشار دسترسی آزاد به اطلاعات مخالفند، نام برد.به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حسین انتظامی، دبیر کمیسیون قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در توئیت ی به ۶ دسته از افرادی که با انتشار آزاد اطلاعات مخالفند، انتقاد نمود و خطاب به مخاطبان خود نوشت: باقی افراد مخالف دسترسی به اطلاعات آزاد را شما معرفی کنید.

انتظامی در توئیت خود نوشته است: «مخالفان پاگیری شفافیت:

‏۱. مدیران ضعیف

‏۲. مدیران دو رو

‏۳. مدیران شوآفی

‏۴. زیردستان مدعی و کم مایه

‏۵. فراریان پاسخگویی

‏۶. مترصدان فساد

‏بقیه را شما تکمیل بفرمایید»

انتظامی مدتی پیش نیز در واکنش به برخی مخالفان دسترسی آزاد به اطلاعات در توئیتر خود نوشته بود «شفافیت خدمت بزرگی به ایفای نقش دیده بانی رسانه هاست. برخی مدیران با شفاف سازی مخالفند چون آنرا خودزنی می پندارند اما از آثار مبارک دیده بانی رسانه ها (کاهش هزینه های نظارت، رفع ایرادات و نشاط و کارآمدی رسانه) غافلند».

به گزارش آبی طرح به نقل از ایرنا، کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات بر طبق وظیفه ای که قانون بر عهده آن گذاشته تنها نهادی است که بصورت قانونی و تخصصی برای اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات و بخشنامه های اجرائی مرتبط در کشور فعالیت می کند.

قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۷ مجلس شورای اسلامی بعد از کم توجهی و توقف چند ساله، در سال ۹۳ توسط رییس جمهور برای اجرا ابلاغ گردید. این قانون، تنها قانون ناظر بر شفافیت امور عمومی در کشور است و برای همه شهروندان حق دسترسی بدون تبعیض به اطلاعات با ماهیت عمومی را، شناسایی کرده است که این مساله یکی از با اهمیت ترین مصادیق تحقق حقوق شهروندی در نظام حقوقی ایران تبدیل گشته است.

اکنون بعد از طی دوره ای ۴ ساله بیش از ۱۶۰۰ دستگاه و موسسه مشمول قانون به این سامانه پیوسته اند و از مجرای آن به درخواست های اطلاعات شهروندان پاسخ می دهند.


1400/04/26
21:04:06
5.0 / 5
215
تگهای خبر: تخصصی , حقوق , دستگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است