فردریش نقاش را بیشتر بشناسید

خالق کاراکترهای متفکر با چهره هایی نامشخص

خالق کاراکترهای متفکر با چهره هایی نامشخص آبی طرح: «کاسپار دیوید فردریش» یکی از مهم ترین نقاشان آلمانی نسل خود بود که اغلب برای نقاشی های منظره و شخصیت های متفکری که چهره های آنها معین نیست شهرت داشت. در ادامه با نکات کمتر شنیده شده ای درباره این هنرمند آشنا می شوید.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، «کاسپار دیوید فردریش» نقاش برجسته آلمانی در سال ۱۷۷۴ در همین ماه(سپتامبر) متولد شد. نقاشی های وی را بطور معمول می شود از منظره هایی تشخیص داد که در آنها شخصیت های نه چندان واضحی در کنار آسمان شب، مه صبحگاهی، درخت های بدون برگ یا ویرانه های گوتیک به تصویر کشیده شده اند.
به مناسبت تولد این هنرمند در ادامه با او بیشتر آشنا خواهید شد:
«فردریش» فرزند یک شمع ساز بود
«فردریش» در شهر «گرایفسوالد» واقع در آلمان متولد شد. «آدولف گاتلیب فردریش» پدر این هنرمند یک شمع ساز و صابون ساز بود. این هنرمند ششمین فرزند از ۱۰ فرزند خانواده محسوب می شد.
زندگی او مملو از اتفاقات شخصی ناگوار بود
«سوفی»، مادر این هنرمند، زمانی که او هفت ساله بود از دنیا رفت. یک سال بعد، «الیزابت»، خواهر او نیز از دنیا رفت. در سال ۱۹۷۱ نیز «ماریا» دیگر خواهر او در پی مبتلاشدن به تیفوس از دنیا رفت. «جان کریستوفر» برادر ۱۳ ساله او نیز در سال ۱۷۸۷ از دنیا رفت. «فردیش» شاهد غرق شدن برادرش بعد از شکسته شدن یخ دریاچه بود.
او هنر چاپگری را نیز فرا گرفت
وی در اوایل دوران ورود به حرفه هنر به سراغ چاپ فلزی و چوبی رفت. فردریش تا سال ۱۸۰۴، ۱۸ اثر هنری چاپ فلزی و چهار اثر هنری چاپ چوبی خلق کرد. شمار این آثار کم بود و احیانا به دست دوستانش رسید.
«فردریش» برنده رقابتی به ریاست «گوته» شد
«فردریش» زمانی که در سال ۱۸۰۵ برنده جایزه یک رقابت شد، به هنرمندی مشهور تبدیل شد. این رقابت به همت «یوهان ولفگانگ فون گوته»، شاعر، ادیب و فیلسوف آلمانی برگزار شده بود. «فردریش» با دو نقاشی وارد این رقابت شد و این دو اثر تحسین «گوته» را به دنبال داشتند.
«فردیش» از سال ۱۸۳۵ به سختی نقاشی می کشید
در ژوئن ۱۹۳۵، «فردریش» سکته را تجربه نمود و به دنبال آن برخی از عضلات او فلج شدند و در نتیجه قابلیت نقاشی کردن او نیز کم شد. او برای خلق نقاشی به آبرنگ و تکنیک های دیگر محدود شد.
او در انزوا و غم درگذشت
شهرت «فردریش» در ۱۵ سال پایانی عمرش کاهش پیدا کرد. رمانتیسم دیگر آنچنان محبوب نبود. در سال ۱۸۲۰ او گوشه گیر شده بود و بگفته دوستانش منزوی زندگی می کرد.
«فردریش» در مقبولیت بخشیدن به نقاشی منظره موثر بود
«فردریش» به همراه سایر نقاشان رمانتیسم در ارتقای سطح نقاشی منظره در هنر اروپایی بعنوان یک ژانر مهم موثر بود. سبک «فردریش» بر خیلی از هنرمندان همچون «ادوارد مونک»، «رنه ماگریت»، «مارک روتکو» و «گرهارد ریشر» تاثیر گذاشت.
منبع:

1400/06/16
23:32:28
5.0 / 5
512
تگهای خبر: اثر هنری , تصویر , چاپ , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است