ویژه برنامه های دفاع مقدس در سازمان هنری

ویژه برنامه های دفاع مقدس در سازمان هنری آبی طرح: در آستانه هفته دفاع مقدس برنامه های ویژه حوزه هنری در بخش های مختلفی چون تئاتر، مستند، انیمیشن، فیلم های سینمایی، برنامه های تلویزیونی، موسیقی و سرود، آرشیو و منابع آرشیوی توسط رئیس سازمان هنری و امور سینمایی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اعلام گردید.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، علی اصغر جعفری كه 28 شهریور ماه در جمع خبرنگاران حاضر شده بود با بیان اینكه دفاع مقدس تجلی ایثار، فداكاری، جهاد و مقاومت و امید به پیروزی در برابر آمریكا و اسرائیل است، گفت: ما باید این عظمت را پاس بداریم و یاد ایثارگران و شهیدان را گرامی بداریم تا بتوانیم نسل جوان را با دستاوردهای دفاع مقدس آشنا كنیم.
او با اشاره به فعالیت های هنری كه در هفته دفاع مقدس تدارك دیده شده است، اظهار كرد: در حوزه هنرهای نمایشی از ۳۰ عنوان كتاب نمایشنامه با محوریت دفاع مقدس با تیراژ 75 هزار نسخه رونمایی خواهد شد، این اتفاق در این راستاست تا علاقه مندان بتوانند متن مورد نیاز نمایشنامه خود را در اختیار داشته باشند. همچنین مجوزی را در نشر «هنر دفاع مقدس» به نام نشر «هنر دفاع» دریافت كردیم كه از آن هم رونمایی خواهیم كرد.
جعفری همچنین خبر داد كه در این حوزه مجموعه مقالات «پدیدارشناسی تئاتر دفاع مقدس» در قالب یك كتاب رونمایی خواهد شد و توضیح داد: در ادامه نشست تخصصی و گفتمان با محوریت آیین پژوهشی در این هفته برگزار خواهد شد و از دو نمایشنامه دفاع مقدس یكی به كارگردانی ایوب آقاخانی به نام «هفت عصر و هفت پاییز» و دیگری به نام «نامه آخر» به كارگردانی علی گرجی كه در فصل تابستان اجرا شده و بسیار مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفته است،تقدیر می شود.
وی با اشاره به مجموعه فعالیت ها در حوزه تولیدات كوتاه، مستند و انیمیشن بیان كرد: در این حوزه نخستین جشنواره بین المللی فیلم كوتاه دفاع مقدس تحت عنوان «رسام» با رویكرد مدافعان وطن، مدافعان حرم و مجاهدان مقاومت اسلامی و مبارزه با استكبار و صهیونیست های جهانی در دو بخش اصلی فیلم و فیلمنامه برپا خواهیم كرد. مقدمات این جشنواره فراهم شده و سامانه این جشنواره در هفته دفاع مقدس منتشر خواهد شد. همچنین در این بخش مستندی را به مناسبت اربعین شهید محسن حججی در دست تولید داریم كه این مستند به نام «نگاه» است كه اكنون مراحل پایانی آن سپری می شود و قرار است تا این مستند از شبكه های سیما پخش شود.
رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با بیان اینكه در این بخش نماهنگ و كلیپی هم منتشر خواهد شد، گفت: در این بخش نماهنگ آیات انقلاب و كلیپی تحت عنوان «فرزند روح الله» برای شهید محسن حججی و مدافعان حرم در هفته دفاع مقدس در فضای مجازی و شبكه های سیما منتشر خواهیم كرد. همچنین فیلم «چالش های مادربزرگ» با موضوع تأثیر دفاع مقدس در فضای مجازی از تلویزیون پخش خواهد شد.
جعفری با اشاره به یك تله فیلم در این بخش بیان كرد: تله فیلم «قلك شكسته» به كارگردانی جعفر قلی زاده كه توسط سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس تولید شده است از شبكه تلویزیون پخش می شود. همچنین روز گذشته تفاهم نامه ای را با شبكه سحر امضا كردیم كه با آغاز هفته دفاع مقدس توزیع مستند بین المللی «از خرمشهر تا ساواریا» برای تبیین مقاومت مردمی و پایدار مسلمانان بوسنی تولید خواهد شد كه این برنامه محصول مشترك سازمان ما با شبكه سحر است كه مستندسازان برای این برنامه به مناطق اعزام شده اند.
او از برپایی دومین جشنواره ملی «فانوس» ویژه تولیدات هنری و سینمایی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان های مختلف با موضوع دفاع مقدس خبر داد و افزود: همچنین تفاهم نامه ای بین سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس و معاونت صداوسیمای جمهوری اسلامی منعقد خواهد شد كه مجموعه انیمیشن هایی تحت عنوان «فرزندان ایرانی» در ۱۸۰ قسمت ۲۰ دقیقه ای تولید خواهد شد.
رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با اشاره به تداركات پیش بینی شده در حوزه سینمایی خاطر نشان كرد: در این بخش نشست های تخصصی و گفتمان سینمایی با حضور اساتید و صاحب نظران پیش بینی شده است تا مجموعه ای از فیلم های سینمایی كه در شورای تخصصی بررسی شده اند بتوانند كار خود را برای تولید،آغاز كنند.
او همچنین خبر داد كه سه فیلم سینمایی در مرحله ی عقد قرارداد برای تولید است.
جعفری در ادامه از تولید یك فیلم كه با مشاركت سازمان و بنیاد سینمایی فارابی برای شهید سرلشكر حسن باقری در تدارك تولید است خبر داد و افزود: قرار است در این هفته به عقد تفاهم نامه برسیم.
او با اشاره به تداركات پیش بینی شده در حوزه هنرهای تجسمی اظهار كرد: به طور همزمان در كل كشور ۶۶ نمایشگاه عكس و پوستر دفاع مقدس تحت عنوان «گنج جنگ» كه در مراكز استان ها به مدت یك هفته برگزار خواهد شد، خواهیم داشت كه مراسم افتتاحیه ی آن یكشنبه در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود.
رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس با اشاره به برنامه های تلویزیونی كه برای هفته دفاع مقدس پیش بینی شده گفت: در این حوزه برنامه های تلویزیونی «تكه ای از آسمان» با محوریت و معرفی فعالیت های هنری و سینمایی و هنرمندان دفاع مقدس از شبكه آموزش پخش خواهد شد كه این برنامه در هفته دفاع مقدس به صورت روزانه پخش خواهد شد و سپس یك روز در هفته پخش خواهد شد.
وی با اشاره به پخش هفتگی برنامه «روبروی ماه» اظهار كرد: این برنامه به اجرای نمایش كتاب های تقریظ شده از سوی مقام معظم رهبری كه حدود ۴۰ كتاب را تدریس كرده اند به صورت نمایشی از شبكه آموزش پخش خواهد شد. همچنین ویژه برنامه هفته دفاع مقدس تحت عنوان «از خرمشهر تا قدس» با مشاركت بسیج صداوسیما و سازمان هنری امور دفاع مقدس پخش می شود.

وی با اشاره به تداركات پیش بینی شده برای حوزه موسیقی و سرود اظهار كرد: در این بخش جشنواره موزیك نیروهای مسلح تحت عنوان «ترنم فتح» كه جشنواره اختصاصی برای آن پیش بینی كرده ایم آغاز به كار می كند كه خوشبختانه در روز ۳۰ شهریورماه با اولین اجرای مشترك اركستر گروه های مسلح شروع به كار می كند.
رئیس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس از رونمایی اولین آلبوم موسیقی سازمان هنری دفاع مقدس با هفت قطعه خبر داد و گفت: كه این هفت قطعه به نماهنگ های وطن، حماسه عاشقان به خوانندگی امیرحسین سمیعی، بیشه شیران به خوانندگی معتمدی، قبله سروی به خوانندگی محسن ابراهیم، گلستان آتش به خوانندگی علیرضا افتخاری و پیشكسوتان جهاد و مقاومت به خوانندگی بهرام پاییز در قالب آلبوم «چاوش بیدار» خواهد بود.
جعفری با اشاره به حوزه منابع آرشیوی بیان كرد: خوشبختانه توانسته ایم از یك آرشیو ۱۵۰ ساعتی، ۵۰ ساعت را آماده كنیم تا حدود ۱۰ مستند «چهل شاهد» در شبكه های تلویزیونی پخش شود. همچنین در حوزه فضای مجازی اولین جشنواره رسانه های دیجیتال دفاع مقدس با مشاركت و همكاری مركز دیجیتال وزارت ارشاد با رویكرد مدافعان حرم، مدافعان وطن و جبهه مقاومت آغاز به كار می كند.


 

1396/06/28
16:58:47
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: هنر , هنرمند , موسیقی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است