حسین علیزاده:

هنر شجریان نیاز انسان است

هنر شجریان نیاز انسان است به گزارش آبی طرح حسین علیزاده در آیین نکوداشت محمدرضا شجریان که همزمان با گشایش نمایشگاه «نغمه مانا» صورت گرفت، اظهار داشت: صدای محمدرضا شجریان، صدای عشق است و اگر کسی با عشق خصومتی دارد در حقیقت با او خصومت دارد. هنر شجریان نیاز انسان است.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، آیین گشایش نمایشگاه «نغمه مانا» اجرا شد. این نمایشگاه که شامل ۷۹ پوستر، ۲۷ نشانه و نشانه نوشته و ۲۱ تابلوی نفیس از هنرمندان عضو انجمن خوشنویسان ایران است، در خانه هنرمندان ایران گشایش یافته است.
به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، آیین گشایش نمایشگاه «نغمه مانا» همراه با نکوداشت زنده یاد محمدرضا شجریان با حضور چهره های برجسته حوزه موسیقی و فرهنگ و هنر شامگاه جمعه ۱۲ آذر در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران اجرا شد.
در ابتدای این مراسم، مجید رجبی معمار، مدیرعامل خانه هنرمندان ایران اظهار داشت: «به همه استادان و هنرمندان خوشامد می گویم. نمایشگاه «نغمه مانا» به بهانه نکوداشت خسرو آواز ایران استاد محمدرضا شجریان برگزار شده است. ایشان به مفهوم واقعی ذوالفنون بودند؛ هم در موسیقی، هم در آواز و شناخت شعر و ادبیات. ایشان نقشی جدی در احیای شعر پارسی، کهن و حتی سپید و در خوشنویسی نیز مهارت داشتند. ایشان در قرائت قرآن کریم نیز بسیار لحن زیبایی داشتند. هیچ گاه خود نمی پذیرفتند مسئولیتی را در سمتی قبول کنند و بر این نکته استاد امیرخانی صحه می گذارند اما همیشه بعنوان مشاور عالی در کنار خانه هنرمندان بودند و کمک کردند تا اینجا مامنی برای هنرمندان باشد.»
وی افزود: «از افتخارات خانه هنرمندان ایران این است که استاد شجریان دو بار در این محل کارگاه تخصصی و نمایشگاه داشته اند. ملت ایران قدرشناس هنر است و استاد شجریان علاقه خودرا به تاریخ فرهنگ و هنر ایران ثابت کرده اند. استاد شجریان به گل و گیاه علاقه زیادی داشتند و به نظرم گویی این هنرمند بزرگ پس از درگذشت تازه شکفته شدند.»

تصویری از افتتاحیه نمایشگاه «نغمه مانا»


منبع:

1400/09/14
12:18:43
5.0 / 5
239
تگهای خبر: آواز , ادبیات , استاد , پوستر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است