توقعات هنرمندان از معاون جدید سیما، ۳

معاون جدید سیما در نخستین گام باید جدول پخش را منظم کند

معاون جدید سیما در نخستین گام باید جدول پخش را منظم کند به گزارش آبی طرح کارگردان مستندهای «روایت رهبری» و «گزارش اقلیت» اظهار داشت: معاون جدید سیما باید در نخستین گام به ساختار شبکه های تلویزیونی و کنداکتور (جدول پخش) سر و سامان دهد و مأموریت هر شبکه را مشخص نماید.


مهدی نقویان، در گفت و گو با خبرنگار تلویزیون ایرنا با بیان اینکه شعار آقای جبلی تحول است و امیدوارم این تحول رخ دهد عنوان کرد: آقای محسن برمهانی که اخیرا مسئولیت معاونت سیما را پذیرفته هم علمش را دارد و هم جوان با انرژی است. او تجربه مدیریتی دارد و به روز است و رسانه های دنیا را می شناسد و از تولید کنندکان و فیلمسازان خوب است.
این مستندساز با مرور ضعف های تلویزیون توضیح داد: اول ساختار شبکه ها باید منظم شود و این ظرف نظم پیدا کند و سپس محتوا درونش ریخته شود. از بیرون امکان دارد ما بگوییم ۵ شبکه باید حذف شود. آنها که داخل سازمان است امکان دارد بگویند ۵ شبکه هم باید اضافه شود. به نظر من بعضی شبکه ها لزوم ندارند ۲۴ ساعته برنامه پخش کنند و برخی شبکه ها هم باید ادغام شود.
وی با تکیه بر اینکه کنداکتور تلویزیون (جدول پخش) باید نظم پیدا کند عنوان کرد: برخی برنامه ها و سریال های خوب همزمان پخش می شوند. در تلویزیون روزانه برنامه های خوب زیادی ایجاد می شود ولی چون کنداکتور و بازپخش درستی نداریم، کار کم دیده می شود.
نقویان ضمن اشاره به این نکته که مأموریت برخی شبکه ها با هم تداخل دارد اضافه کرد: در گام اول معاون سیما باید به این موضوعات نظم دهد. بعد سراغ محتوا و منابع انسانی برود. بعنوان مثال تعداد برنامه های صبحگاهی باید مشخص شود.


وی اضافه کرد: شبکه های معاند مستندهایی می سازند و مهندسی پخش را این قدر خوب انجام می دهند که همه می بینند. این طور نیست که هزینه کنند و پس از یک مرتبه پخش کار را کنار بگذارند. مهندسی پخش به معنای تعداد پخش بالا نیست. مسئله این است که بازپخش ها در چه ساعتی صورت گیرد تا داخل تور مخاطب گیر کند.
این مستندساز مأموریت برهمانی در سریال سازی و برنامه ها و مستندهای تلویزیونی را مهم خواند و تصریح کرد: چیزی به نام مستند تلویزیونی در صداوسیمای خودمان به ندرت داریم. ما فقط مستندهایی را که برای بیرون ساخته شده در شبکه های خودمان پخش می نماییم. محصولاتی که از خارج می ‎خریم هم مستندهای تلویزیونی هستند.


منبع:

1401/02/23
12:30:03
5.0 / 5
49
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است