آیت الله مستجابی در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

همیشه حاج آقا رئیسی را دعا می کنم

همیشه حاج آقا رئیسی را دعا می کنم به گزارش آبی طرح وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حساب کاربردی خود در توئیتر به دیدار با آیت الله مستجابی و دعای همیشگی ایشان برای رئیس جمهور اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی روز جمعه- ۲۷ خردادماه ۱۴۰۱- در حساب کاربری خود در فضای مجازی از آیت الله سید مرتضی مستجابی ۹۹ ساله بعنوان فقیه مبارز، مجاهد نستوه و عارف کتوم یاد کرد و اضافه کرد: ایشان ‏در مبارزات نفت از فعال ترین ها بوده و عمر سراسر برکتش را برای استعلای دین صرف کرده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این توئیت آیت الله مستجابی را یک عالم ورزشکار و پهلوان درجه یک زورخانه توصیف کرد و عنوان کرد: ‏دیروز می گفت همیشه حاج آقا رئیسی را دعا می کنم و این وظیفه همه است.
آیت اللّه سید مرتضی مستجابی در یک نگاه
آیت اللّه سید مرتضی مستجاب الدعواتی مشهور به «مستجابی» فرزند حاج سید اسدالله مستجاب الدعواتی و نوه‌ی آیت الله سید ابوالحسن صدرعاملی، معروف مستجاب الدعواتی، در ۱۳۰۲ به دنیا آمد.

وی که از علمای سرشناس شهر اصفهان است، به دلیل نسبت خانوادگی و این که خود از خاندان صدر است، از جوانی رابطه ای نزدیک و صمیمی با امام موسی صدر داشته است که این دوستی و تعلق خاطر، همچنان به قوت خود باقی است. آیت الله مستجابی تحصیلات خویش را در حوزه‌ی علمیه‌ی تهران و نجف ادامه داد و موفق به دریافت اجتهاد از آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی شد. او یکی از مبارزان سیاسی در دوره‌ی ملی شدن صنعت نفت و از نزدیکان آیت الله کاشانی به حساب می آید.

آیت الله مستجابی در امور خیریه و عام المنفعه از سوابق طولانی برخوردار می باشد و همینطور دستی هم در حوزه‌ی شعر و ادب و هنر دارد.
به گزارش آبی طرح به نقل از خبرگزاری ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز پنجشنبه- ۲۶ مردادماه ۱۴۰۱- در ادامه سفرهای استانی دولت مردمی، در بیست و پنجمین سفر استانی دولت سیزدهم وارد استان اصفهان شد و بعنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور از نزدیک در جریان مشکلات دو شهرستان شهرضا و دهاقان در حوزه های مختلف فرهنگی و صنعتی قرار گرفت.


دیدار با اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه، حضور در نشست شورای فرهنگ عمومی و اداری، دیدار با پدر شهید آقای حسین علی شعبان پور به مزرعه این عزیز رفت و درجه یک هنری را به این هنرمند پیشکسوت عرصه شعر و موسیقی و آواز تقدیم کرد. همینطور مقرر شد نام ان هنرمند ۸۶ ساله در لیست طرح مستمری تکریم هنرمندان صندوق اعتباری هنر قرار گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همانگونه که در برنامه های خود برای دریافت رای اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبحث تکریم و قدردانی و پشتیبانی از اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه بخصوص پیشکسوتان این عرصه را مورد تاکید قرار داده بود، از آغاز قبول مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی این مهم را در دستور کار جدی قرار داده و امروز با گذشت حدود ۹ ماه از شروع بکار دولت سیزدهم با جدیت تکریم هنرمندان بخصوص در سفرهای استانی عملیاتی و اجرایی شده است.


افزایش عضویت اعضای صندوق اعتباری هنر، اهدای درجه هنری به هنرمندان پیشکسوت، بزرگداشت استاد کابلی از جانب صندوق اعتباری هنر، ارائه بسته های حمایتی و تسهیلات به اصحاب فرهنگ و هنر، عیادت و حضور در منازل پیشکسوتان کشور همچون اقدامات اسماعیلی و تیم همراه وی است.


منبع:

1401/03/27
13:44:22
5.0 / 5
175
تگهای خبر: آواز , استاد , پیشكسوت , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است