آبی طرح مطرح می كند؛

چرا سلبریتی ها با رسانه ها گفت و گو نمی کنند؟

چرا سلبریتی ها با رسانه ها گفت و گو نمی کنند؟ آبی طرح: ایرنا- اکنون چند سالی است که رسم نانوشته ای در بین خیلی از سلبریتی ها رواج یافته که برمبنای آن، هیچ گفت وگویی با رسانه ها انجام نمی دهند.


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا به ونیز، دیگر بر کسی پوشیده نیست که هر حرکت حرفه ای، به نقد زنده است و تا این کاوش به شکل تکنیکال خود صورت نگیرد، آن اتفاق فرخنده ای که باید رقم بخورد، نمی تواند به گونه ای همه جانبه رخ دهد.
در همین راستا، اکنون چند سالی است که گفت و گو گرفتن با سلبریتی های شاخص، به کاری سخت در بین اهالی رسانه تبدیل گشته است. این مهم البته به چند دلیل از طرف سلبریتی ها اعمال نمی شود: یا آن شخص از سواد کافی و قوه پاسخگویی خوبی در مقابل پرسش کننده برخوردار نیست. یا از طرح پرسشی مشخص که وی از آن بیم دارد، خودداری می کند و یا گفت و گو نکردن را دلیلی در راه محبوبیت بیشتر و دست نیافته شدن (که لازمه هر ستاره ای است) می داند.
به هر حال، تنوع دلیلهای برای گفت و گو نکردن، چه این مباحث باشد و چه مباحث دیگر، اوضاع، چندان بر وفق اهالی رسانه و مردمی که می خواهند چیزی فراتر از اظهارات خودخواسته ستارگان در صفحات مجازی آنها، بیابند، نیست.
طی روزهای اخیر که جشنواره ونیز درحال برگزاری بود، چندین سینماگر ایرانی به شهر ساحلی لیدو عزیمت کردند. در جشنواره ای که تنها یکی، دو رسانه رسمی در آن حضور به هم رساندند، این انتظار وجود داشت که روند گفت و گو، بسیار بهتر از آن چیزی که در ایران وجود دارد، باشد اما متاسفانه مشاهده شد که خیلی از این هنرمندان، باوجود مساعدت شفاهی در انجام گفت و گو، از انجام آن سر باز زدند و در شرایطی که می توانستند در فضایی صمیمانه، گفت وگوی رسانه ای داشته باشند، به انجام آن تن ندادند.
وقتی هنرمندی در یک اثر به ایفای نقش می پردازد، در قبال آن نقش آفرینی، مسئولیت هایی دارد که سبب می شود تا وی در مقام پاسخ گویی به سوالات احتمالی برآید. اصلی که در تمام کشورهای صاحب این صنعت لحاظ می شود ولی متاسفانه در کشور ما با مشقت های بسیاری هم راه است و برخی هنرمندان، اینگونه می اندیشند که صحبت های خودرا بی واسطه با مردم، بوسیله صفحات مجازی ارائه می کنند که این شکل اطلاع رسانی، تفاوت های بسیاری با یک گفت وگوی حرفه ای رسانه ای دارد.
درحالی که انجام این قبیل گفت وگوها می تواند به خیلی از ابهامات موجود پاسخ داده و مسیر فعالیت و حضور در بین مردم را با سهولت همراه کند. اتفاقی که امید است در ادامه و با تغییر این نگاه که صفحات مجازی، تمام آن چیزی نیست که یک هنرمند باید به مردم توضیح دهد، نسبت به مصاحبه های فنی و تخصصی، روی خوش نشان داده تا سه ضلع مثلث مخاطب، اهالی رسانه و هنرمندان، در یک فضای مسالمت آمیز، به سمت تببین درست امور و شرایط حرکت کنند.

1401/06/19
14:58:32
5.0 / 5
195
تگهای خبر: تخصصی , جشنواره , سینما , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است