آخر هفته به کدام گالری ها برویم؟

آخر هفته به کدام گالری ها برویم؟ آبی طرح: در ایام پایانی سال و در شرایطی که نیمه اسفندماه را نیز پشت سر گذاشته ایم، حیات هنری در گالری ها همچنان جریان دارد و شما اگر از دنبال کنندگان رویدادهای هنرهای تجسمی هستید، این گزارش ایسنا اطلاعات برگزاری نمایشگاه ها در گالری ها و نگارخانه های شهر تهران در آخر هفته را به شما ارائه خواهدنمود.


واج های شهر
«واج های شهر» نمایشگاهی فردی از آثار ندا مرادی است که تا ۲۲ اسفند در گالری «اُ» واقع در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸، طبقه ی اول برپا است. این نمایشگاه دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ برگزار می گردد و جمعه ها از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برپاخواهد بود.برای زندگی
«برای زندگی» عنوان نمایشگاه گروهی است که تا جمعه ۲۶ اسفند از ساعت ۱۳ تا ۱۸ برپا خواهد شد. این نمایشگاه در تهران، خیابان نوفل لوشاتو کوچه لولاگر پلاک ۵ برگزار شده است.اقدامات دفتری
«اقدامات دفتری» نمایشگاهی گروهی است که با گردآوری شیرین قراویسکی و با همکاری شهرزاد جهان در گالری سو واقع در خیابان ویلا، خیابان سمیه، خیابان پورموسی، شماره ۳۰ برگزار می گردد. این نمایشگاه تا ۲۶ اسفند ادامه می یابد.
در این نمایشگاه منتخبی از آرشیو کتاب ها، آرت بوک های هنرمندان، دفتر طراحی و پوستر به نمایش درآمده است.
در توضیح این نمایشگاه آمده است: «از اواخر مهر گالری سو پس از یک دوره تعطیلی با همکاری و مشورت هنرمندان تصمیم به بازگشایی فضا گرفت. این بازگشایی همراه با تغییر داینامیک پیشین گالری و ایجاد فضا برای تجربه هایی تازه آغاز شد... «اقدامات دفتری» با حضور و بازدید، بازی و هم نشینی می خواهد با انتخاب آثار از لایه های متفاوت، روش های خلاق هنر در شرایط بازساختارانه را نمایش دهد. تاکید این نمایشگاه بر قابلیت مدیوم های قابل تکثیر و همینطور نزدیکی کتاب و دفتر بعنوان ابزار در دسترس و قابل حمل برای هنرمند و مخاطب بوده است.»


نتی به نام سکوت
«نتی به نام سکوت» نمایشگاه فردی از آثار امیرشاهرخ فریوسفی است که تا ۲۴ اسفند در نگارخانه «نگر» به آدرس زیر پل کریمخان، پس از تقاطع ایرانشهر، پلاک ۱۵۴، زنگ دوم، طبقه اول پا برجاست.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است:
«در فرهنگ دیرپای ایرانی، حروف ـ به خلاف فرهنگ های سامی که کلمات ـ آغازگر و نمودگاه هستی اند و موسیقیْ کشف راز هستی است. مجسمه های شاهرخ فریوسفی از این دریچه راهش را به هست شدن آغاز می کند و تک تکْ حرف ها، جهان پرندگانی اش را می سازد. پرندگانی که ققنوس را به خاطر می آورند؛ از آهن و آتش زاده اند و از قفس بیرون آمده، اما هنوز آوازشان را سر نداده اند. به خلاف آنکه رابطه ی «پرنده-قفس» همواره ارجاعی صوفیانه به ذهن می رساند، اما کار شاهرخ فریوسفی را اغلب بایست از دریچه ای اجتماعی دید.»


مفصل
«مفصل» نمایشگاه گروهی از آثار آرمین ابراهیمی، رها خسروشاهی، مهدی شیری، شهروز کربلایی، سارا یزدانی، نیکروز اوجانی، آیلار دستگیری، الناز صالحی، فرزاد مجیدی، سرمیناز بارسقیان، رئوف دشتی، ماهور طوسی، کیمیا میرزایی، سپهر حاجی آبادی، سپیده زمانی، ستاره فاتحی و حانیه میرعلی است که تا دوشنبه ۲۲ اسفند در طبقه ۲ گالری «اُ» واقع در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ پابرجا می باشد.
در بیانیه این نمایشگاه آمده است:
نمایش پیش رو حاصل حضور تعدادی از افراد مجموعه ی گالری و هنرمندان در مدت دو ماه با کار و گفت وگوی مستمر شکل گرفته است.
خط زمانی رویدادهای مهم برای شکل گیری این نمایش را در زیر می خوانید.
۱۵ دی: ۵ نفر از هنرمندان این گروه و مدیر گالری جمع شدند و در رابطه با ی گالری، مخاطب و هنرمند صحبت کردند.
۲۰ دی: هنرمندان دیگری هم به این جمع اضافه شدند.
۴ بهمن تا امروز: گروه نهایی شکل گرفت و طی جلسات مختلف با هم حرف زدیم، فکر کردیم و کار کردیم.
۱۹ بهمن: تمرین مان را به فضای گالری آوردیم، با هم به اشتراک گذاشتیم و در این فضا شروع به کار کردیم.
۲۴ بهمن: عنوان «مَفصَل» را برای کار جمعی مان برگزیدیم.
۵ اسفند: حاصل فعالیت جمعی مان را به نمایش می گذاریم.


نمایشگاه نقاشی عکس
نمایشگاه نقاشی ـ عکاسی های عبدالحمید پازوکی و ژیلا مختاری تا جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ در نگارخانه هور واقع در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ پابرجا می باشد.


وضعیت: ناپایدار...
«وضعیت: ناپایدار... » نمایشگاه گروهی از آثار ع/آمل، فاطی سادات، زهرا محمدی، علیرضا پرهیزکاری، بردیا سلیمی، علیرضا محمدی، سعیده حاتمی، نویسا صیادیان، محمود مکتبی و پگی عباسپور است که تا سه شنبه ۲۳ اسفند در گالری شریف به نشانی میدان قدس، خیابان شریعتی، کوچه ماهروزاده، پلاک ۱۱ ادامه دارد.


خانه هنرمندان
خانه هنرمندان در گالری های بهار، استاد میرمیران، پیچش و استاد ممیز میزبان آثار هنرمندان تجسمی است.
خانه هنرمندان ایران در ایام شنبه تعطیل می باشد و علاقه مندان برای بازدید می توانند از روز یکشنبه تا جمعه از ساعت ۱۵ تا ۲۰ به گالری های این مجموعه رجوع کنند.
بر این اساس، گالری بهار میزبان نمایشگاه انفرادی تصاویر نگین پزنده با عنوان «{نا}سازه» است. این نمایشگاه تا ۱۹ اسفند ادامه می یابد.
گالری استاد میرمیران خانه هنرمندان تا ۱۹ اسفند ماه میزبان نمایشگاه انفرادی نقاشی های پانیذ اوتادی با عنوان «عبور» خواهد بود.
گالری زمستان خانه هنرمندان تا ۱۹ اسفند میزبان نمایشگاه نقاشی های سکینه قربانی با عنوان «پیچش» است.
نمایشگاه نقاشی های فراز مساحی به انتخاب رزیتا شرف جهان با عنوان «ماه گمشده» در گالری استاد ممیز افتتاح شده است و تا ۱۹ اسفند هم ادامه می یابد.
آینه در آینه ۲
نمایشگاه «آینه در آینه ۲» با مبحث «تهران ۵۷ به روایت تصاویر قربان خلیلی» تا ۲۰ فروردین در موزه هنرهای معاصر تهران، به نشانی خیابان کارگر شمالی، حد فاصل بلوار کشاورز تا خیابان فاطمی، جنب پارک لاله پابرجا می باشد. در این نمایشگاه که در امتداد نمایشگاه «آینه در آینه ۱» سال قبل در موزه هنرهای معاصر تهران است، تصاویر قربان خلیلی از وقایع انقلاب اسلامی روی دیوار می رود.
منبع:

1401/12/19
11:30:29
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است