جشنواره عکس 5 فراخوان داد

جشنواره عکس 5 فراخوان داد به گزارش آبی طرح، چهارمین دوره جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» فراخوان و جوایزش را اعلام نمود.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، چهارمین دوره جشنواره بین الملی «عکس ۵» از ۲۰ اردیبهشت آغاز و تا ۲۰ خرداد ماه سالجاری ادامه دارد.
مهدی شادی زاده، دبیر جشنواره بین المللی جایزه «عکس ۵» گفته است: مبحث این جشنواره لنداسکیپ و طبیعت بی جان «مینیمالیسم _ فرمالیسم» است. هنر عکاسی مینیمال با این که کمتر شناخته شده است اما از هنرهای خاص عکاسی به حساب می آید و میتوان گفت برای خیلی از شرایط کارآمد است.
این هنرمند در ادامه تصریح کرد: در عکاسی به سبک مینیمال یا همان تقلیل گرایی چند نکته اهمیت پیدا می کند. در سبک مینیمال از یک سوژه و یا حداکثر دو سوژه استفاده می شود و در واقع جزئیات از تصاویر این سبک حذف می شوند اما در حالت کلی مفهوم تصویر قابل درک است. طبق تعریف منابع مختلف عکاسی، عکاسی مینیمال در واقع خلاصه کردن فرم و تاکید روی محتوای اثر است.
این مستندساز در رابطه با جوایز این جشنواره تصریح کرد: جایزه نفر اول عکاسی نماد دوربین طلا، لوح تقدیر بین المللی، پرینتر فوری فوجی instax به همراه یک بسته کاغذ عکس و جایزه نفر اول ویدئو آرت نماد دوربین طلا، لوح تقدیر بین المللی، پرینتر فوری فوجی instax به همراه یک بسته کاغذ عکس و جایزه ویژه عباس کیارستمی «نگاه نو» شامل نماد دوربین طلا، لوح تقدیر بین المللی، پرینتر فوری فوجی instax به همراه یک بسته کاغذ عکس است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: همینطور جایزه ویژه گالری گلستان به جایزه لیلی گلستان تغییر کرده و شامل جایزه نقدی و لوح تقدیر بین المللی است. همینطور جایزه ویژه مجتمع فنی به نفر برگزیده شامل جایزه نقدی، دوره مجانی مجتمع فنی و مدرک بین المللی است.
دبیر جشنواره جایزه «عکس ۵» در انتها اظهار داشت: علاقه مندان می توانند آثار خویش را بهhttps: //contest.didnegar.com و سایت اصلی جشنواره WWW.۵photoaward.com ارسال نمایند.


منبع:

1402/02/31
11:41:20
5.0 / 5
126
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است