كاریكاتور برای مردم غزه؛

هنرمندانی که قلم ازدست نمی اندازند

هنرمندانی که قلم ازدست نمی اندازند آبی طرح: اشغالگران صهیونیست ابعاد وسیع تری از حمله به نوار غزه را آغاز نموده اند و از جانب دیگر هنرمندانی چون کارلوس لتوف و مسعود شجاعی طباطبایی ساکت نماندند و این کار را با طرح های شان محکوم می کنند.به گزارش آبی طرح به نقل از مهر، نزدیک به ۴۰ روز از حمله رژیم صهیونیستی به غزه و آواره و شهیدشدن تعداد زیادی انسان بی گناه و غیرنظامی می گذرد. با وجود گذشت این زمان، هنرمندان تجسمی بسیاری در ایران و جهان نسبت به این اتفاق بی تفاوت نبودند و جلوه هایی از جنایات این رژیم جعلی را به منصه ظهور می گذارند. این هنرمندان هنوز هم طرح های جدیدی را در صفحه های شخصی و فیس بوک و … به تماشا می گذارند تا دنیا نیز نسبت به این اتفاق بی تفاوت نباشد.
حال که اشغالگران صهیونیست به بیمارستان های دیگر نوار غزه نیز حمله کرده اند، هنرمندان ساکت ننشسته اند و این اقدام ضدبشری را با طرح های شان محکوم می کنند تا خون مردم غزه پایمال نشود.
یکی از این هنرمندان، سیدمسعود شجاعی طباطبایی است که بعد از گذشت بیش از یک ماه، طرح های جدیدی را به اشتراک می گذارد. در توضیح یکی از تازه ترین آثار او که برداشتی از پوستر فیلم «ژوراسیک پارک» است، آمده: «در این طرح سر در بازداشتگاه آشویتز نشان داده شده، جایی که گفته شده عده زیادی در آن کشته شدند و بواسطه همین اتفاق و تاوان آن سرزمینی اشغال شد اما به واقع این نسل کشی را هم اکنون با کشته شدن هزاران هزار کودک، زن و انسان بی گناه می بینیم، اتفاقی که از روز تأسیس رژیم جعلی آغاز شد و حالا با شدتی بیشتر ادامه دارد.

دایناسور در این طرح نیز نماد نسل منقرض شده ای است که مجدداً ظهور کرده است!»
همچنین طرح دیگر شجاعی طباطبایی به پویش تحریم کالاهای شرکت های حامی رژیم صهیونیستی در کشورهای اسلامی اشاره دارد که در توضیحش آمده است: «ورود سرباز جعلی به اراضی اشغالی با خرید محصولات و برندهای این رژیم!
بایکوت این محصولات، کمک به نابودی ظلم و تجاوز می کند.»

کارلوس لتوف هنرمند کاریکاتوریست برزیلی که اینروزها اصلاً دست از خلق اثر برای مردم فلسطین و غزه برنداشته، در تازه ترین طرح هایش به حمله جدید رژیم صهیونیستی به بیمارستان شفا اشاره داشته است.

در توضیح یکی از آثار جدید کارلوس لتوف هنرمند کاریکاتوریست برزیلی که کودکی در انکاباتور در محاصره تانک ها قرار دارد، آمده است: «تانک های اسرائیلی بیمارستان الشفا را در صورتیکه نوزادان از انکوباتورهای بدون سوخت یا برق بیرون کشیده می شوند، محاصره کرده اند.»
بر اساس گزارش های چند روز اخیر، جیمز الدر سخنگوی منطقه ای یونیسف اذعان کرده بود که کودکان بیشترین قربانیان جنگ غزه هستند؛ بیمارستان هایی که کودکان در آن نگه داری می شوند بمباران می شوند. بیش از ۴۶۰۰ کودک تا حالا در نوار غزه کشته شده اند. کودکان در نوار غزه در وضعیت بسیار سختی زندگی می کنند. خیلی از مدارس که کودکان و خانواده های آنها را در خود جای داده اند، صلاحیت ارائه خدمات به عنوان سرپناه را ندارند.
بیمارستان شفا هشت بار متوالی هدف حمله قرار گرفته است. بیمارستان های زیادی وضعیت مشابه بیمارستان شفا دارند. ۵۵ آمبولانس به شکل مستقیم مورد هدف قرار گرفته اند. کادر پزشکی هم هدف قرار گرفته اند. غزه تحت کشتار هدفمند قرار گرفته است.

1402/08/26
20:00:16
5.0 / 5
120
تگهای خبر: پوستر , توریست , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است