موزه صنایع دستی اردبیل مرمت می گردد

موزه صنایع دستی اردبیل مرمت می گردد آبی طرح: مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی از تثبیت تزئینات نقاشی «چینی خانه» مجموعه بقعه ثبت جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی و مرمت موزه صنایع دستی این شهر اطلاع داد.


به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل، عبدالرحمن وهاب زاده بیان كرد: بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی یكی از آثار فاخر تاریخی در كشور به حساب می آید.
او اضافه كرد: با بهره گیری از كارشناسان و هنرمندان مرمت بخش های مختلف بنا در دست اجرا است كه از آن جمله می توان به تثبیت و مرمت كاشی كاری گنبد شاه اسماعیل اشاره كرد.
مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی ادامه داد: علاوه بر این، با همت كارشناسان رشته های مرمت و معماری تثبیت تزئینات نقاشی و گچ بری چینی خانه و تثبیت كاشی كاری معرق گنبد الله الله انجام شده است. هم اكنون عملیات تثبیت و مرمت تزئینات كاشی كاری معرق صحن اصلی مجموعه و حیاط میانی ادامه دارد.
وهاب زاده اظهار داشت: ساماندهی محوطه ضلع شمالی حیاط باغ، عایق كاری و آجرفرش قسمتی از پشت بام نگارخانه و تزئینات كاربندی ایوان های جنت سرا هم از اقدامات انجام شده است.
مدیر پایگاه جهانی شیخ صفی الدین اردبیلی به ساماندهی و مرمت مدرسه مجاور بنا كه بصورت خرابه درآمده بود اشاره و تصریح كرد: هم اكنون این بنا به عنوان موزه سفال استفاده می گردد.
وهاب زاده همینطور به تكمیل احداث دیوار حیاط باغ كه شش چشمه آن قبلا جمع آوری شده بود، اشاره كرد و اظهار داشت: مرمت گچ كاریهای طبله كرده و مرمت نورگیرهای حمام شیخ (موزه صنایع دستی) هم انجام شده است.


 

1396/08/09
16:54:32
5.0 / 5
4813
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است