نمایشگاه آثار استاد فرشچیان در نخجوان

نمایشگاه آثار استاد فرشچیان در نخجوان به گزارش آبی طرح نمایشگاه آثار استاد فرشچیان در سالن «بهروز كنگرلی» اتحادیه نقاشان نخجوان راه اندازی شد.به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، نمایشگاه آثار استاد فرشچیان با عنوان «اصالت و نوآوری» در جهت نمایش ۳۰ اثر از تابلوهای مینیاتور این هنرمند برجسته ایرانی با حضور هنرمندان و شخصیت های فرهنگی و سیاسی نخجوان راه اندازی شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه در ابتدا نظامی عالی یف، معاون اتحادیه نقاشان به معرفی استاد فرشچیان و هنر نقاشی او پرداخت. سپس منصور آیرم، سركنسول جمهوری اسلامی در نخجوان با تشكر از حضور هنردوستان نخجوانی، سخنانی در مورد آثار استاد فرشچیان و نقش هنر در پیوند میان كشورهای اسلامی، بخصوص ایران، تركیه و نخجوان بیان كرد.

در ادامه محمدپور، مدیر كل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی در مورد جایگاه استاد فرشچیان در ایران و جهان سخن گفت و بر تولید نمایشگاه های مشابه درایران و نخجوان در سال ۲۰۱۸ كه در آن تبریز به عنوان پایتخت گردشگری و نخجوان به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده اند، تاكید كرد.

سخنران بعدی این مراسم آیتاج اوز كوتوك، معاون سركنسولگری تركیه در نخجوان ضمن تبریك برپایی این نمایشگاه، آن را در جهت صلح و دوستی و آشنایی میان مردم كشورهای تركیه، ایران و نخجوان دانست.

بعد از مراسم افتتاحیه، حضار به تماشای آثار این استاد ایرانی پرداختند و جودكی، سرپرست نمایندگی فرهنگی ایران در این منطقه در مورد هر یك از این آثار توضیحاتی ارائه نمود.

نمایشگاه آثار استاد فرشچیان تا ششم آبان ماه همه روزه به روی بازدیدكنندگان باز است.


 

1396/09/02
12:57:54
5.0 / 5
4346
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است