رونمایی از پوستر همایش ۱۰ روز با عكاسان

رونمایی از پوستر همایش ۱۰ روز با عكاسان به گزارش آبی طرح پوستر ششمین همایش ۱۰ روز با عكاسان با طراحی حامد جابرها رونمایی شد.


به گزارش آبی طرح به نقل از روابط عمومی ششمین همایش ۱۰ روز با عكاسان، در مراسم رونمایی پوستر ششمین دوره این همایش جمعی از عكاسان، اعضای هیئت مدیره انجمن عكاسان ایران و انجمن های تخصصی عكاسی و مدیرعامل خانه هنرمندان ایران حضور داشتند.
ساعد نیك ذات ـ دبیر ششمین همایش ۱۰ روز با عكاسان ـ در مراسم رونمایی پوستر این همایش اظهار داشت: امسال در انجمن عكاسان ایران كمیته همایش ها و جشنواره ها فعال شد و قرار شد برای هماهنگی بیشتر در برگزاری همایش ها از جمله « ۱۰ روز با عكاسان»، آیین نامه ای تدوین شود. كمیته همایش ها پیش نویس آیین نامه ای را تدوین كرد و ششمین ۱۰ روز با عكاسان بر مبنای این آیین نامه برگزار می گردد. قرار شد كسی به عنوان دبیر این همایش انتخاب شود كه به اصول و مسائل انجمن آشنا باشد و با استفاده از كمیته همایش های انجمن دبیر به هیئت مدیره انجمن عكاسان ایران معرفی گردید و من به عنوان دبیر این دوره ۱۰ روز با عكاسان انتخاب شدم.
نیك ذات ادامه داد: در ابتدا شورای علمی همایش را تعیین كردم و رویكردهای مورد نظر هیئت مدیره انجمن به شورای علمی عرضه و شعار «عكاسی ایران، نگاهی به خود، نگاهی به جهان» انتخاب گردید و شورای علمی بر مبنای رویكردها و شعار این دوره برنامه های علمی و نشست ها را برنامه ریزی كرد.
دبیر این همایش با اشاره به مشاركت انجمن های تخصصی عكاسی در ۱۰ روز با عكاسان اظهار داشت: در سه دوره اخیر ۱۰ روز با عكاسان، انجمن های تخصصی عكاسی با انجمن عكاسان ایران همكاری دارند و در این دوره با عنایت به شعار برنامه های خویش را تبیین كردند و به شورای علمی و شورای هنری همایش عرضه كردند و بعد از بررسی برنامه ها در شورای علمی و شورای هنری، برنامه های نهایی نمایشگاهی، كارگاهی و نشست های انجمن های تخصصی مشخص شد.
نیك ذات اظهار نمود: شهرستان ها از برنامه ۱۰ روز با عكاسان و انجمن عكاسان ایران انتظار دارند و در دوره های قبل هم به استان ها پرداخته شده است اما برای این دوره برنامه هایی برای استان های خراسان بزرگ و آذربایجان غربی در نظر گرفته شد و برای كیوریتوری و مدیریت این نمایشگاه تلاش كردیم افرادی انتخاب شوند كه از عكاسی این استان ها شناخت جامع داشته باشند كه كیارنگ علایی برای مدیریت نمایشگاه خراسان و رومین محتشم برای نمایشگاه آذربایجان غربی انتخاب شدند.
او اظهار داشت: بخش نگاه شخصی به پیشنهاد مجید ناگهی در ۱۰ روز با عكاسان راه اندازی شده و مورد استقبال قرار گرفته و بخش فعال و مبتنی بر ارتباط رو در رو است. در این دوره هم یك گالری به بخش نگاه شخصی اختصاص یافته است كه عكاسان تجربه های خویش را با نمایش عكس بیان می كنند.
دبیر این همایش در ادامه با معرفی مدیران شمشین رویداد ۱۰ روز با عكاسان اظهار داشت: پوستر ششمین همایش ۱۰ روز با عكاسان با طراحی حامد جابرها انتشار یافته است و دو پوستر دیگر هم برای برنامه های استان های خراسان و آذربایجان غربی طراحی شده است.
نیك ذات همینطور از حمایت هیئت مدیره انجمن عكاسان ایران و حمایت و همكاری خانه هنرمندان ایران قدردانی كرد.
مجید رجبی معمار ـ مدیرعامل خانه هنرمندان ایران ـ هم در این مراسم اظهار داشت: تبریك می گویم كه همایش ۱۰ روز با عكاسان به ششمین دوره رسیده است و امیدوام این برنامه سال ها برگزار گردد. خانه هنرمندان ایران هم متعلق به هنرمندان است و مجموعه خانه در خدمت این برنامه است.
مهدی وثوق نیا ـ مدیر هنری ششمین همایش ۱۰ روز با عكاسان ـ درباره پوستر آن بیان كرد: تلاش شد با نگاه متفاوت و سوررئال با عنایت به شعار این دوره ۱۰ روز با عكاسان كه «عكاسی ایران؛ نگاهی به خود، نگاهی به جهان» است پوستری طراحی شود كه تامل برانگیز باشد و در روندی كه عكاسی ایران بیشتر در حال جهانی شدن است، نگاه و تفكر درباره آینده را بیان كند و از المان های مستقیم در طراحی استفاده نشده است.
به گزارش آبی طرح به نقل از ایسنا، این پوستر یكشنبه ۵ آذر در خانه هنرمندان شماره ۲ رونمایی شد.
 

1396/09/06
17:38:03
5.0 / 5
4636
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است