هنرمندی كه هنوز به دنبال هویتش است

هنرمندی كه هنوز به دنبال هویتش است آبی طرح: پسر خواننده و دوتارنواز سرشناس اهل تربت جام كه حدود هشت سال است ثبت احوال شناسنامه پدرش را برای مشكوك شدن به اینكه تبعه افغانستانی است ضبط كرده است، می گوید: دادگاه به نفع پدرم رای داده اما ثبت احوال اصرار دارد شناسنامه برای پدرم نیست و آن را پس نمی دهد.


شكور جمشیدی، پسر مولا غوث الدین جمشیدی، در گفت وگو با ایسنا، در این باره بیان كرد: زمانی كه می خواستم به سربازی بروم برای عكس دار كردن شناسنامه ام اقدام كردم كه گفتند مشكوك به تبعه افغان هستی و شناسنامه ام را ضبط كردند و گفتند اگر ایرانی هستی سند (شناسنامه پدرت) را بیاور. زمانی هم كه شناسنامه پدرم را بردم، آن را هم ضبط كردند.
او ادامه داد: حدود ۱۴ سال است كه شناسنامه من را هم ضبط كرده اند و نتوانستم برای چهار فرزندم شناسنامه بگیرم. برادرم علی هم زمانی كه برای گرفتن شناسنامه فرزند تازه متولد شده اش رفته بود، شناسنامه خودش را هم ضبط كردند و حالا ستایش دختر هشت ساله اش به همراه عِمران پسر دو ساله اش شناسنامه ندارند.
پسر این هنرمند اضافه كرد: چند سالی است كه برای پیگیری این مورد وكیل گرفته ایم و تا كنون حدود ۱۰ میلیون تومان برای پرونده ای كه ما را سال ها درگیر كرده است، هزینه كرده ایم اما هنوز نتوانسته ایم شناسنامه پدرم را بگیریم. اگر مشكل پدرم حل شود، طبیعتا مسئله ما هم حل می گردد.
جمشیدی با اشاره به اینكه بارها به ثبت احوال مراجعه نموده ایم، اظهار داشت: بارها گفته ایم اگر اسنادی دارید كه ثابت می كند شناسنامه پدرم صاحب دیگری دارد، اعلام كنید. در این صورت ما دیگر ادعایی نداریم، كه پاسخ دادند ما نمی دانیم صاحب شناسنامه چه كسی است. دادگاه هم دید ثبت احوال عدله كافی به جهت اینكه شناسنامه متعلق به پدرم نیست ندارد، به نفع ما رای داد.
او با اشاره به اینكه حدود سه ماه است كه این رای از جانب دادگاه اعلام شده است، افزود: زمانی كه رای را به ثبت احوال نشان دادیم، نپذیرفته و گفتند باید با استان مكاتبه نماییم كه بعد متوجه شدیم این مورد را برای تحقیق با سازمان اطلاعات در بین گذاشته اند و با آنها مكاتبه كرده اند.
پسر مولا غوث الدین ادامه داد: زمانی كه مبحث را از اطلاعات استان پیگیری كردیم، به ما گفتند سه شاهد برای شهادت ببریم كه ما هم از ریش سپیدان فامیل خواهش كردیم همراه ما بیایند. پس از بررسی های انجام شده، اطلاعات به ثبت احوال نامه زد كه شناسنامه متعلق به پدرم است اما باز هم شناسنامه را ندادند و گفتند باید پدرتان تعیین سن شود؛ زیرا سنی كه در شناسنامه درج شده به سن واقعی پدر شما نمی خورد. بنابراین پدرم را برای تعیین سن و آزمایش دی اِن اِی فرستادند.
جمشیدی اظهار داشت: حدود یك میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت كردیم تا این آزمایش ها انجام شود. جواب تعیین سن اعلام گردید و تایید كردند كه سن پدرم بین ۸۵ تا ۹۰ سال است. هم اكنون تنها جواب دی اِن اِی مانده كه آن هم ۶ ماه زمان می برد تا حاضر شود.
او با اشاره به اینكه متاسفانه كسی اینجا به صورت جدی پیگیر نیست، اظهار نمود: ثبت احوال چندین سال است كه با آبروی ما بازی می كند. ما ۱۰ خواهر و برادر هستیم كه همه شناسنامه داریم و حالا من، برادر و پدرم دچار مشكل شده ایم. چون در تربت جام و تایباد مهاجر افغانی زیاد داریم، ثبت احوال هر چند وقت یك بار كه به كسی مشكوك شود، شناسنامه آن را ضبط می كند.
مولا غوث الدین جمشیدی، خواننده و دوتارنواز اهل تربت جام است. موسیقی را در كنار بزرگان قوم و عمویش یاد گرفت و بارها در محفل هایی با پیشكسوتان موسیقی خراسان همچون غلامعلی پورعطایی و غلامحسین غفاری اجرا كرده است. 

1396/10/10
12:22:52
5.0 / 5
4388
تگهای خبر: خواننده , موسیقی , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
آبی طرح ، گرافیک و طراحی

آبی طرح

گرافیک و طراحی

abitarh.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آبی طرح محفوظ است